ФОНД «ПАРТНЕРСТВО ЗА СИЛЬНУ УКРАЇНУ» , Оголошення про конкурс № PFRU-CFP017-02
Дата оголошення: 9 лютого 2023 р.
Кінцевий термін подання: 23 лютого 2023 р.
Шановний Заявник:
Фонд «Партнерство за сильну Україну (ФПСУ)», що реалізується Компанією Кімонікс Інтернешнл, оголошує конкурс на проєктні пропозиції для реалізації заходів, спрямованих на посилення залученості спільноти і безпеки в окремих регіонах України, які постраждали від війни, що триває на території України.
Гранти надаватимуться тільки українським неурядовим організаціям (НУО) та громадським організаціям (ГО). Цей документ містить опис процедури збору та оцінки пропозицій від НУО/ГО.
Гранти присуджуватимуться і впроваджуватимуться відповідно до положень Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності та розвитку Великої Британії (МЗС), що регулюють надання грантів за контрактами, і внутрішню політику управління грантами ФПСУ.
Проект проведе попередню консультацію з подання заявок 17 лютого 2023 року о 12:00. Консультація проводитиметься на платформі Microsoft Teams за посиланням нижче:
Microsoft Teams meeting
Join on your computer, mobile app or room device
Click here to join the meeting
Meeting ID: 244 086 518 758
Passcode: mhmUh4
Співробітники ФПСУ та Кімонікс не мають право вимагати, а заявникам заборонено пропонувати будь-які грошові винагороди, гонорари, комісію, кредит, подарунки, чайові, цінності або компенсацію в обмін на сприятливе ставлення в процесі проведення конкурсу. Про будь-який неналежний запит співробітника проєкту слід повідомляти керівнику групи ФПСУ або за адресою
Цей документ має такі додатки:
Додаток 1 – Оголошення про конкурс
Додаток А – Форма грантової пропозиції
Додаток В – Детальний бюджет гранту
Додаток С – Форма відбору партнерів Фонду
IA. ПЕРЕДУМОВИ
Фонд “Партнерство за сильну Україну” (ФПСУ) – це багаторічна програма за участю декількох донорів, яка надає підтримку у зміцненні стійкості українського уряду до російської агресії проти України та надає суттєву підтримку українським державним інституціям, громадянському суспільству та засобам масової інформації. Програма впроваджується управляючою компанією – Кімонікс Інтернешнл – і адмініструється Міністерством закордонних справ і у справах Співдружності та розвитку Великобританії за додаткового урядового фінансування з боку інших держав, включаючи США, Канаду, Швецію, Швейцарію та Фінляндію.
Загальними цілями ФПСУ є:
IB. МЕТА
Уряд України є основним партнером ФПСУ, як на центральному, так і на місцевому рівнях політичного керівництва та адміністративного керівництва відповідних центральних, регіональних та місцевих урядових установ. Хоча Уряд і є основним партнером ФПСУ, ФПСУ не переказуватиме кошти Уряду України безпосередньо; натомість ФПСУ фінансуватиме проєкти від імені Уряду України. ФПСУ також залучає інших основних партнерів, до числа яких входять громади, суб’єкти громадянського суспільства, НУО та приватний сектор. Продовжуючи діяльність з посилення стійкості на місцевому рівні, ФПСУ взаємодіятиме безпосередньо з грантоотримувачами, постачальниками, що надають товари і послуги на підтримку проєктів, і найважливішими партнерами-виконавцями і зацікавленими сторонами.
Компонент «Стійкість на місцевому рівні» програми охоплює такі технічні напрямки:
Це Оголошення про конкурс спрямоване на підтримку стійкості цивільних суб’єктів – держави на всіх рівнях, громадянського суспільства, включаючи волонтерський сектор, приватний сектор, окремих осіб та громад – до протистояння російській агресії. Основна увага в межах Оголошення про конкурс буде зосереджена на ролі громад у триваючому спротиві України з особливою увагою до постраждалих від війни громад у прифронтових зонах на півдні України.
IC. ОПИС ПРОГРАМИ
В межах цього Оголошення про конкурс ФПСУ має на меті підтримати розробку, виробництво та розповсюдження творчих продуктів (наприклад, документальних фільмів), які сприятимуть просуванню єдності, різноманітності та спільній ідентичності в Україні, зосереджуючись на висвітленні історій постраждалих від війни громад на прифронтових територіях. У межах цього Оголошення про конкурс буде підтримано такі заходи:
1. Розробка концепції документальних фільмів в співпраці з місцевими органами влади, громадянським суспільством та громадами, досліджуючи їхні історії про їхні міста, самобутність, акти спротиву, а також про те, як змінилося їхнє сприйняття або як розвинулися їхні громади внаслідок повномасштабного вторгнення Росії та його наслідків (наприклад, переміщення населення).
2. Створення документального фільму (або фільмів) з ключовими зацікавленими сторонами та їхніми історіями
3. Загальнонаціональне розповсюдження документальних фільмів в Україні, у тому числі, можливо, на тимчасово окупованих територіях.
Очікування від заявника:
Документальний фільм має висвітлювати історії міст та громад на півдні України, що постраждали від конфлікту, зокрема, Одеської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Заявник може вибрати для висвітлення одне місто в довшому документальному фільмі або кілька міст в окремих відео.
Результати проєктної діяльності
ID. РЕГУЛЮЮЧІ ПОЛОЖЕННЯ
Гранти присуджуватимуться і впроваджуватимуться відповідно до положень МЗС, що регулюють надання грантів за контрактами, і внутрішню політику управління грантами ФПСУ.
ФПСУ в межах цього конкурсу планує розподілити фонд у 4 526 000 гривень між не більше ніж 4 організаціями, які мають втілити свої проєкти за період у 6 місяців. При цьому остаточна сума залежить від обсягу діяльності та спроможності грантоотримувача.
Заявникам пропонується подавати свої бюджети лише в межах зазначеного діапазону, демонструючи оптимальне співвідношення ціни та якості та обґрунтованість витрат, в іншому випадку заявка може бути відхилена на першому етапі розгляду грантової заявки. Остаточна сума бюджету може бути змінена за рекомендацією Відбіркового комітету. Термін надання будь-якого гранту в межах цього конкурсу складатиме не більше 6 місяців. Впровадження грантів має розпочатися майже одразу після їх присудження, але не пізніше 31 березня 2023 року.
Організації, які подають проєктні пропозиції для участі в цьому Оголошенні про конкурс, мають відповідати таким вимогам:
Грантова заявка повинна супроводжуватися резюме персоналу, який задіяний у проєкті. Критерії оцінки, перераховані нижче, не слід вважати вичерпними, але пропозиції повинні забезпечувати включення в них технічного персоналу з наступними кваліфікаціями:
ФПСУ визначить, чи має НУО/ОГС право на отримання фінансування від ФПСУ, ґрунтуючись на результатах Форми відбору партнерів Фонду (Додаток C). Кандидати повинні продемонструвати розумне управління у формі фінансової, адміністративної та технічної політики та процедур і представити систему внутрішнього контролю, яка забезпечує збереження активів; захищає від шахрайства, марнотратства і зловживань; і підтримує досягнення цілей програми. ФПСУ оцінить цю спроможність перед наданням гранту.
Пропозиції від організацій, які не відповідають вищевказаним вимогам, не розглядатимуться. Заявки від приватних осіб, комерційних організацій, державних установ та об’єднань, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій і релігійних організацій не розглядатимуться.
Наступні організації або програми НЕ МОЖУТЬ подавати заявки на отримання грантів в межах цього Оголошення про конкурс:
IVA. ІНСТРУКЦІЇ ДЛЯ ЗАЯВНИКІВ
Заявник представить форму грантової пропозиції з докладним бюджетом (представлені в Додатку А та Додатку В). Заявники мають подати свою технічну заявку і бюджет окремо, в наданих форматах, і слідувати інструкціям і рекомендаціям, наведеним у додатку. Технічна пропозиція буде оцінена відповідно до Критеріїв оцінки достоїнств, перелічених у розділі V нижче. Якщо заявник успішно відповідає або перевищує критерії оцінки відповідності, то ФПСУ оцінює заявників на основі комплексної перевірки, що передує присудженню гранту, на основі Форми відбору партнерів Фонду (наведена в Додатку С).
IVB. НЕПРИПУСТИМІ ВИТРАТИ
Всі витрати в межах гранту мають демонструвати оптимальне співвідношення ціни та якості, бути допустимими і обґрунтованими.
Грантові кошти ФПСУ не можуть використовуватися для таких цілей:
Як правило, витрати, не включені до затвердженого бюджету, можуть бути дозволені лише у випадку письмового схвалення Кімонікс.
Будь ласка, зверніть увагу на те, що грантові кошти не можуть використовуватися для надання гуманітарної допомоги бенефіціарам проєкту. ФПСУ не впроваджує проєкти з надання гуманітарної допомоги.
IVC. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВКИ
Грантові пропозиції мають бути представлені українською або англійською мовою (формат Word, шрифт Times New Roman, розмір шрифту 11, одинарний інтервал, об’ємом до 7 (семи) сторінок) з використанням форм в Додатку A, B та C.
Грантові пропозиції мають надійти до ФПСУ в електронному форматі за вказаною нижче адресою з посиланням на Оголошення про конкурс№: PFRU-CFP017-02. Онлайн-форма резюме проєкту має бути надіслана онлайн. ФПСУ прийматиме проєктні пропозиції до 23:59 за київським часом до 23 лютого 2023 року. Заявки, надані із запізненням і невідповідні заявки, не розглядатимуться.
Фонд «Партнерство за сильну Україну»
Заявники повинні надати ФПСУ наступну інформацію:
Пакет документів необхідно надати одним листом в архіві (*.rar), розміром не більше 15 Мб.
Будь ласка, направляйте всі питання, що стосуються цього запиту, на розгляд [email protected] (Тема: Питання ФПСУ-CFP017-02) Відповіді на питання надаватимуться на постійній основі в письмовому вигляді. Будь ласка, зверніть увагу, що за 48 годин до кінцевого терміну подання заявок за цим оголошенням питання не прийматимуться.
Оцінка грантових пропозицій складається з декількох етапів:
Перевірка критеріїв відповідності:
Отримані заявки перевірятимуться на відповідність критеріям, і ті, які відповідають вимогам, будуть представлені на розгляд Відбіркової комісії.
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Критерії відповідності |
|
Заявка була подана у встановлений термін |
|
Всю необхідну інформацію / відповіді на питання було надано |
|
Всі підтверджуючі документи були включені в заявку |
|
Всі заявки на отримання гранту, які пройшли перевірку на відповідність критеріям, розглядатимуться внутрішнім Відбірковим комітетом, що складається із співробітників з технічного впровадження діяльності ФПСУ. Заявки на отримання гранту оцінюватимуться відповідно до наведених нижче критеріїв:
Етап 1: Розгляд проєктної пропозиції
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Критерії прийнятності |
|
Статус організації (уповноваженої здійснювати діяльність в Україні), включаючи підтверджуючі реєстраційні документи |
|
Право організації на отримання коштів |
|
В межах максимального розміру бюджету |
|
Критерії технічної придатності |
|
Відповідність тематиці та пріоритетам конкурсу (подана заявка повністю відповідає тематиці та пріоритетам — 25 балів; заявка частково відповідає тематиці та пріоритетам — 15 балів; заявка не відповідає тематиці та пріоритетам конкурсу — 0 балів). Додавання доказів дотримання ключових принципів стабілізації (розуміння контексту та ролі чи програмування в ньому, робота на підтримку пріоритетів уряду та зміцнення потенціалу держави, ефективний внесок у загальний ефект усіх програм, що фінансуються донорами) та комплексні цілі ФПСУ щодо зміцнення згуртованості та взаємодії громадян та довіра громадян до держави стійкими способами. |
До 25 балів |
Тематична спрямованість, реалістичність та ефективність запланованих заходів проєкту (заплановані заходи проєкту є 1) конкретними — 5 балів, 2) здійсненними — 10 балів і 3) ефективними — 10 балів, заходи не відповідають вищевказаним умовам — 0 балів) |
До 25 балів |
Здатність організації-заявника успішно реалізувати проєкт з наданими ресурсами і своєчасно (організація-заявник володіє необхідним досвідом і ресурсами для успішної реалізації — 25 балів; організація – заявник частково володіє необхідним досвідом і ресурсами для успішної реалізації — 15 балів; організація – заявник не має необхідного досвіду і ресурсів для успішного впровадження — 0 балів) |
До 25 балів |
Рівень компетентності (освіта, досвід роботи) персоналу проєкту (залучений персонал має відповідний рівень компетентності – 10 балів, не має необхідного рівня компетентності – 0 балів) |
До 10 балів |
Критерії розгляду фінансової пропозиції |
|
Відповідність запланованих витрат і необхідних ресурсів очікуваним результатам (фінансова пропозиція є обґрунтованою, з дотриманням підходу “найвища якість за найнижчою ціною” – 15 балів; фінансова пропозиція вимагає перегляду та / або скорочення витрат – 10 балів; фінансова пропозиція не є обґрунтованою — 0 балів) |
До 15 балів |
Коментар |
Рекомендую до наступного етапу (так / ні) |
Заявки, що відповідають критеріям відповідності та прийнятності та набрали більше 70 балів за технічними критеріями, будуть розглянуті на Етапі 2 належної перевірки.
Етап 2: Результати перевірки (due diligence)
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Критерії прийнятності |
|
Організація має такі основні політики / керівництва / процедури:
|
|
Коментар |
Рекомендую до фінансування (так / ні) |
Всі гранти будуть узгоджуватися, нараховуватися і надаватися в українській гривні (UAH). Всі витрати, що фінансуються за рахунок гранту, мають бути допустимими, розподіленими і обґрунтованими. Заявки на отримання гранту повинні супроводжуватися деталізованим і реалістичним бюджетом, як описано в Розділі IV.
Опублікування цього оголошення і допомога в заповненні форми-заявки на отримання гранту ще не є присудженням гранту або зобов’язанням з боку ФПСУ до його присудження. Окрім того, ФПСУ не оплачує витрати, понесені при підготовці та подачі заявки. ФПСУ залишає за собою право прийняти або відхилити будь-яку або всі отримані заявки, а також звернутися до заявників за додатковими роз’ясненнями.
Заявники отримають письмове сповіщення про рішення ФПСУ стосовно їхньої заявки. Причини відхилення заявки або її підтримки повідомлятися не будуть.
Моніторинг та оцінка:
Грантоотримувач несе відповідальність за моніторинг реалізації проєкту та оцінку його результатів. ФПСУ і його донори стежитимуть за реалізацією грантового проєкту за допомогою звітів грантоотримувача, зустрічей із співробітниками проєкту, їхніми партнерами і бенефіціарами, контрольних візитів та участі в діяльності проєкту.
Звітність:
Грантоотримувач надаватиме звіти у форматі, зазначеному ФПСУ:
Діяльність в межах Угоди про надання гранту повинна здійснюватися відповідно до норм, правил, політики і процедур ФПСУ.
Тип гранту буде визначений в ході перемовин. Типи грантів, які можуть бути запропоновані, описані нижче:
Тип гранту |
Основні характеристики |
Грант з фіксованою сумою /За визначеними етапами |
|
Відшкодовуються витрати / Час і матеріали |
|
Грант в натуральній формі |
|
Гібридний грант (етапи/в натуральній формі) |
|
ДОДАТКИ ДО СПИСКУ:
Додаток 1 – Оголошення про конкурс
Додаток А – Форма грантової пропозиції
Додаток В – Детальний бюджет
Додаток С – Форма відбору партнерів Фонду
Коментарі