ГО “Платформа Громадський Контроль” оголошує другий конкурс субгрантів у сфері захисту суспільного інтересу за допомогою судової системи.
Даний конкурс оголошено в рамках виконання проекту “Підвищення ролі громадянського суспільства у підтриманні верховенства права за допомогою судової системи”, що фінансується Європейською Комісією та має на меті просування реформ в судовій сфері, зокрема це стосується розширення прав громадських організацій в Україні захищати суспільний інтерес, відомий як actio popularis.
Ми очікуємо підтримати до 4 проектів. Рекомендований загальний бюджет проекту - 10 000 євро. Сума гранту не має перевищувати 9 000 євро (в еквіваленті). Проект передбачає обов’язкове співфінансування в розмірі 10%.
Проєкт має розпочатися до 1 квітня 2023 і завершитися не пізніше 31 грудня 2023 року.
До участі у конкурсі запрошуємо громадські організації з усіх регіонів України.
Метою проекту в рамках даного грантового конкурсу є проведення успішної судової кампанії по захисту суспільного інтересу, який було порушено суб’єктами владних повноважень. Предметом позовних вимог може бути оскарження дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, державної влади та у виключних випадках та безпосередньому зв’язку - суб’єкти приватного права, які призвели до порушення прав громадян у таких сферах:
• порушення прав громадян на участь у прийнятті рішень, наприклад недотримання регуляторної процедури при встановленні місцевих тарифів (паркування, проїзд, тощо);
• проведення громадських обговорень / слухань,
• прийняття містобудівної документації (наприклад, генплану, детального плану територій, тощо);
• архітектурна діяльність (архітектурні конкурси, реконструкція вулиць);
• в сфері благоустрою (наприклад, неоприлюднення проектів, порушення права на участь, не проведення благоустрою, тощо);
• охорони культурної спадщини;
• екології та охорони навколишнього природного середовища.
Очікується, що грантер в рамках даного проекту буде займатися захистом суспільного інтересу по трьом кейсам. Очікуваними результатами є успішне відстоювання інтересів громадян по щонайменше одному кейсу (мається на увазі виграш справи в Апеляційному суді).
Проект також передбачає надання менторської підтримки від досвідчених юристів, які мають великий практичний досвід успішного захисту суспільного інтересу. Зокрема будуть проведені навчальні заходи, а також надання консультативної підтримки на постійній основі впродовж усього строку виконання проекту. Грантери отримають змогу підвищити свою спроможність будувати стратегії в сфері захисту суспільного інтересу та реалізовувати їх.
Приклади рішень Верховного Суду по справам захисту суспільного інтересу можна подивитися за посиланям (питання дотримання регуляторної процедури в частині прийняття тарифів: Кейс 1, Кейс-2; питання в сфері благоустрою: Кейс-3; , питання в сфері охорони культурної спадщини - Кейс 4, Кейс-5, Кейс-6; питання в сфері захисту навколишнього середовища - Кейс-7, Кейс-8; питання в сфері містобудування - Кейс-9).
Також дуже рекомендуємо переглянути відео за посиланням для кращого розуміння суспільного інтересу - Захист суспільного інтересу (Василь Підлужний) - YouTube.
Вимоги до учасників конкурсу:
• наявність офіційної державної реєстрації в якості громадської організації
• наявність попереднього мінімального досвіду в сфері захисту суспільного інтересу;
• організація здійснює свою діяльність в тому числі на регіональному рівні;
• організація зареєстрована не пізніше грудня 2020 року.
Умови конкурсу та процедура розгляду грантових заявок:
Для участі у конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму, де описати мету та концепцію проекту, можливі предмети позовів, план проекту й очікувані результати з вимірюваними індикаторами та надати ключову інформацію про організацію-заявника. Також необхідно надати бюджет проекту та наступні супровідні документи:
● свідоцтво про державну реєстрацію або виписка з ЄДР;
● копія статуту;
● копія довідки ДФС про внесення до Реєстру неприбуткових організацій;
● резюме запропонованих спеціалістів для впровадження проекту.
Заповнену аплікаційну форму, бюджет та вказані документи необхідно надіслати на пошту [email protected] не пізніше 17 лютого 2023 року (включно). У разі виникнення питань прохання звертатися за адресою [email protected]. Роз’яснення надаються до 15 лютого 2023 року (включно).
Оцінювання заявок буде здійснювати Журі. Перевага надаватиметься проектам із найбільш ефективними видами діяльності та результатами.
ДОДАТКИ ДО ОГОЛОШЕННЯ
Коментарі