Благодійна організація «Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» оголошує конкурс на розробку тренінгового курсу для працівників первинної медичної допомоги із застосуванням протоколів PEN, в тому числі в умовах гуманітарної кризи; проведення тренінгів ТОТ та виробництво онлайн-курсу в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні», що фінансується Урядом Швейцарської Конфедерації через Швейцарську агенцію з розвитку та співробітництва Міністерства закордонних справ Швейцарії (SDС).
Спосіб відбору – конкурсний.
Термін дії контракту – вересень- грудень 2022р
1. Вступ
Неінфекційні захворювання (НІЗ), які включають серцево-судинні захворювання (ССЗ), рак, діабет, хронічні респіраторні захворювання та стани психічного здоров’я) відповідають за 84% всіх смертей в Україні (2017)[1]. В рамках Швейцарської Програми Співробітництва (SDC) в Україні 2020 – 2030 року, SDC підтримує впровадження проекту “Зменшення факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань в Україні”. Метою інвестицій SDC в охорону здоров’я є надання громадянам України більш рівного та стійкого доступу до якісних та доступних послуг первинної медико-санітарної допомоги з акцентом на профілактиці захворювань, зміцнення здоров’я та промоції більш здорового способу життя. Цей проект забезпечить розвиток потенціалу на національному та регіональному рівнях у п’яти регіонах: Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Херсонській областях. Загальною метою проекту є зменшення впливу факторів ризику на здоров’я людини, зниження захворюваність та смертність від НІЗ серед населення України.
Паралельно із заходами профілактики проєкт також займається посиленням потенціалу первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) як щодо профілактики, так і стосовно лікування НІЗ. Незважаючи на те, що проєкт не спрямований безпосередньо на онкологічні й хронічні респіраторні захворювання (ХРЗ), він опосередковано сприятиме профілактиці і лікуванню цих станів, орієнтуючись на загальні фактори ризику та посилюючи можливості ПМСД.
Ефективна система ПМСД має вирішальне значення для досягнення Цілей сталого розвитку та полегшення тягаря, пов’язаного з неінфекційними захворюваннями. Але все ще бракує структурованого підходу, сконцентрованого на контролі та лікуванні НІЗ на вищих рівнях, або вертикальних підходів. Існує значний розрив у знаннях/ реалізації НІЗ, враховуючи їх складні причини та хронічний характер. Наразі системи охорони здоров’я та ПМСД не пристосовані для задоволення більш широких потреб системи охорони здоров’я та інших потреб населення, яке вони обслуговують, для лікування та догляду осіб з НІЗ, і тому це є важливим елементом для їх посилення.
2. Ціль та завдання
Ціль – посилити потенціал надавачів послуг первинної медичної через покращення знань та навичок профілактики, лікування основних НІЗ.
Ціль досягається шляхом реалізації наступних завдань:
3. Обсяг роботи
В рамках виконання завдання необхідно досягнути наступних показників:
Будь ласка, надайте:
Надішліть документи до 31 серпня, 2022 на електрону адресу [email protected]
У назві повідомлення зазначте: «Тренінговий курс».
З приводу питань, можна звертатися до Владислава Збанацького, Координатора по роботі з первинною ланкою медичної допомоги, [email protected]
БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» працює відповідно до політики рівних можливостей, тому наймає на роботу кваліфікованих фахівців з різних секторів суспільства, незалежно від їх соціально-демографічних характеристик і індивідуальних переваг.
Коментарі