bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Протидія дезінформації: оплачувана майстерня для медійників, активістів та митців
15.08.2022

Goethe-Institut в Україні разом із науково-популярним медіа «Куншт» організовують онлайн-майстерню для активістів і медійників «Mediengeist», на якій можна отримати до 36 тисяч євро на реалізацію свого проєкту. 

Mediengeist – це змога реалізувати свою ідею для протидії деструктивним наративам, фейкам та дезінформації у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну. 

Якщо ви працюєте з темою медіаграмотності протидії фейкам, або/та у сфері розвитку громадянського суспільства за допомогою цифрових технологій, ця можливість для вас. 

У майстерні зможуть взяти участь 30 команд. Майстерня відбуватиметься у кілька етапів, потягом яких учасники спершу навчатимуться, а потім використовуватимуть набуті знання для втілення своєї ідеї. 

Протягом навчання всі учасники отримуватимуть стипендію розміром 1000 євро.

Проєкт триватиме з вересня 2022 року по січень 2023 року.

 

Чому навчатимуть на майстерні? 

Основам фактчекінгу та етики, сторітелінгу, захисту інтелектуальних прав, використанню нових цифрових інструментів для залучення аудиторії. 

Серед наших лекторів – Отар Довженко з «Детектор медіа», Кортні Гардінґ з Meta, Брем Алкема з DROG, Фелікс Ґедтке з NowHere Media, Володимир Смирнов зі Spiilka та багато інших! 

 

Що потрібно, аби потрапити на майстерню? 

1. Мати цікаву ідею, яка допомагатиме доносити правду та розвивати громадянське суспільство. 

2. Бажано – мати досвід роботи з темою протидії дезінформації. 

3. Мати щонайменше 7 годин на тиджень для навчання.

 

ПОДАТИ ЗАЯВКУ 

 

«Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну весь світ із жахом усвідомлює, як агресивно використовуються фейки та дезінформація у веденні війни. Викликають захоплення інновації, з якими громадянське суспільство в Україні протистоїть загрозам та реагує на них.

За допомогою акселератору Mediengeist ми хочемо запропонувати незалежним експертам та експерткам, а також організаціям додаткові можливості й інструменти, щоб працювати далі в цьому полі. Мета проєкту – зібрати разом найкращих українських та міжнародних експертів та експерток, спікерів та спікерок, створити умови для розвитку проєктів до стадії готовності та дати поштовх найперспективнішим з них», – зазначає Фабіан Мюльталер, директор Гете-Інституту в Україні. 

«Завдання майстерні – підсилити професіоналів, які у той чи інший спосіб вже працюють з темою протидії дезінформації в Україні. Перший освітній етап побудований навколо трьох напрямків: медіаграмотність (для ще більшого занурення в тему та її виклики), інновації та кураторство (для пошуку нових креативних рішень) і сталість (для того, щоб проєкти мали змогу існувати й розвиватися після акселератора). Серед тем освітньої чистини є й фактчекінг, етика даних, імерсивний сторітелинг, XR та VR, процес пошуку естетичних напрямків та мистецьке кураторство, захист власних інтелектуальних продуктів, бюджетування тощо», – пояснює Кирило Безкоровайний, співзасновник «Куншт», куратор проєкту Mediengeist. 

 

Проєкт «Mediengeist» є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни Росії проти України.

Дедлайн заявок – 7 вересня 23:59 за Києвом

Якщо у вас виникнуть запитання, пишіть на пошту: [email protected]


Джерело

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.