bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс малих грантів «Практичні рішення для довкілля в Донецькій і Луганській областях»
20.01.2022

Конкурс щодо подолання довкіллєвих проблем Донбасу від Ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні (EPAIU), що реалізується Міжнародним фондом  «Відродження» за підтримки Швеції. Останній термін подання проєктних пропозицій – 11 березня 2022 року (15:00 за київським часом).

Дослідження стану довкілля на території Донецької і Луганської областей Донбасу, зокрема від початку воєнних дій на Сході України, свідчать про поглиблення деградації природного середовища у цьому регіоні внаслідок суттєвого техногенного і антропогенного навантаження. Відбуваються відчутні зміни в екосистемах окремих територій Донбасу, що поповнюють безпекові виклики. Навіть попри те, що частина промислових підприємств припинила або частково згорнула діяльність у цьому регіоні, існують ризики неконтрольованих скидів промислових відпрацьованих стоків, в тому числі зі старих шахт, у наземні і підземні води. Разом із тим, зростає рівень викидів у повітря діючих підприємств, особливо металургійних комбінатів; стає інтенсивнішим водозабір на промислові потреби; збільшується площа територій, забруднених сміттєзвалищами та небезпечними відходами, зокрема спричиненими воєнними діями. Для України і решти території Європи ця екологічна ситуація є важливою для моніторингу взаємовпливу суспільних процесів і стану навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної сталості в регіоні на дальшу перспективу.

Конкурс щодо подолання довкіллєвих проблем Донбасу від Ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні (EPAIU), що реалізується Міжнародним фондом  «Відродження» за підтримки Швеції. 

Для того, аби екологічна проблематика Донбасу була постійно присутня у владному та суспільному порядку денному, критичними є небайдужість і зусилля місцевої громадськості, а також підтримка діяльності громадських організацій, які просуватимуть комплексний, еко системний підхід до поєднання соціально-економічного відновлення і дбайливого ставлення до довкілля, зокрема - у контексті реагування на зміни клімату.

Ініціатива з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU), що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за підтримки Швеції, оголошує другу хвилю конкурсу малих грантів, який допоможе громадськості привернути увагу до екологічних проблем регіону, а також знайти відповіді на такі питання: Як силами місцевих ІГС можна поліпшити стан довкілля Донбасу? З якими проблемами довкілля (як причинами, так і наслідками) реально готові працювати екологічні активісти Луганської і Донецької областей? Що, окрім донорської підтримки, для цього потрібно громадським організаціям та ініціативним групам? Які підходи до вирішення екологічних проблем обирають самі місцеві організації громадянського суспільства? Як об‘єднати інтереси громади та еко-активістів, аби вирішувати місцеві проблеми довкілля без конфліктів? Яку партнерську допомогу потребують ІГС?

Для переможців конкурсу додатково передбачено проведення навчальної програми для посилення інституційної спроможності організацій. Програма включатиме базові тренінги з правової основи діяльності організацій громадянського суспільства, фінансового менеджменту, комунікації, публічне звітування про діяльність організації тощо. Навчальні заходи є частиною «Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (EPAIU)), яка здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки Швеції. Метою Ініціативи є сприяння сталому розвитку громадських організацій – інституційно спроможних, з доброчесним управлінням, підзвітних та визнаних в екологічній спільноті – які зможуть сприяти реформам в Україні через впровадження екологічних політик і здійснення адвокаційних заходів на захист довкілля.

Мета конкурсу – підтримати розвиток ідей місцевих громадських організацій, спрямованих на подолання довкіллєвих проблем на підконтрольних уряду Україні територіях Донбасу.

Учасники конкурсу – організації громадянського суспільства, зареєстровані на підконтрольних уряду України територіях Луганської і Донецької областей, які опікуються питаннями захисту довкілля Донбасу. Перевага надаватиметься організаціям, які здійснюють значну частину своєї діяльності, спрямованої на захист довкілля, на рівні малих міст і територіальних громад зазначених областей.

Які види діяльності можуть бути включені до плану реалізації проєкту:

  • Заходи для ідентифікації екологічних проблем на місцевому рівні із залученням різних сторін, зацікавлених у вирішенні цих проблем.
  • Аналіз обраної проблеми довкілля або діагностика стану місцевих природних об‘єктів, які викликають занепокоєння громади, із напрацюванням пропозицій щодо шляхів вирішення проблеми та можливостей для об‘єднання інтересів громади.
  • Аналіз стану виконання місцевих екологічних програм із напрацюванням відповідних рекомендацій.
  • Різноформатні адвокаційні акції, спрямовані на захист довкілля.
  • Аналіз взаємозалежності таких складових: екологічні проблеми – економічний стан громади – безпекові питання (із напрацюванням висновків і рекомендацій).
  • Посилення поінформованості й попиту громадян на екосистемні рішення, інформування про підходи циркулярної економіки.
  • Комунікаційні заходи, які супроводжують проєкт і базуються на матеріалах власної діяльності, дослідженнях та спостереженнях, спрямованих на захист довкілля.
  • Інша діяльність, важлива для вирішення місцевих проблем довкілля.

Вітатиметься залучення до проєктної діяльності, у разі потреби, інших партнерських організацій (громадських, наукових, навчальних тощо), які мають досвід діяльності з питаннями збереження довкілля, еко-безпеки, розвитку еко-політик громади.

Тривалість проєкту: загальна тривалість – до 6 місяців від початку дії грантової угоди.

Критерії, за якими буде здійснюватися оцінка проєктних пропозицій:

  • відповідність поданої проєктної пропозиції меті конкурсу;
  • сфокусованість мети проєкту та взаємовідповідність усіх розділів проєктної пропозиції;
  • реалістичність виконання проєкту, чіткий план його реалізації, визначеність очікуваних результатів;
  • прогнозований вплив проєкту на досягнення позитивних змін;
  • залучення зацікавлених сторін (зокрема громади) та інших партнерів до проєктної діяльності;
  • структурована комунікаційна складова проєкту;
  • попередній досвід учасників конкурсу у проведенні діяльності, передбаченої проєктною пропозицією;
  • врахування принципів недискримінації і гендерної рівності під час формування проєктної пропозиції;
  • зваженість бюджету проєктної пропозиції (залучення додаткових ресурсів вітається, але не є обов‘язковим).

Максимальний розмір фінансування одного проєкту – 200 000 гривень.

Останній термін подання проєктних пропозицій11 березня 2022 року (15:00 за київським часом).

Оголошення результатів – до 31 березня 2022 року.

Зверніть увагу!:

  • Проєктні пропозиції з додатками слід зареєструвати на сайті МФВ, скориставшись сервісом «Електронний конкурс». Усі документи до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків не може перевищувати 8 Mb.
  • Проєктні пропозиції, які будуть зареєстровані на сайті МФВ після 15:00, 11 березня 2022 року за київським часом, не розглядатимуться.
  • Міжнародний фонд «Відродження» не надає грантів політичним партіям, релігійним організаціям та громадам, приватним (фізичним) особам, а також суб’єктам господарювання, які мають на меті отримання прибутку.
  • Проєктні пропозиції, подані в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуться.
  • Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.
  • Про результати конкурсу всіх його учасників буде повідомлено електронним листом.
  • Остаточне рішення щодо проєктної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Причини відмови в підтримці проєктної пропозицій не повідомляються.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проєктних пропозицій не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся письмово до 4 березня 2022 р. на електронну адресу [email protected].

Контакти:
Програма “Демократична практика”
Тетяна Кухаренко, менеджерка Програми та Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, [email protected]

Конкурс на сайті Фондуhttps://www.irf.ua/contest/konkurs-malyh-grantiv-praktychni-rishennya-dlya-dovkillya-v-doneczkij-i-luganskij-oblastyah-2/

 

Прохання пам‘ятати, що отримуючи фінансування Швеції, ви погоджуєтеся із важливістю поділяти всесвітньо визнані цінності, як то права людини. У співпраці ви поділяєте спільні цілі та вибудовуєте партнерство на засадах взаємної довіри, чесності та діалогу, а також розумієте важливість прозорої діяльності і підзвітності сторін. Ви приймаєте важливість таких наскрізних пріоритетів, як: подолання бідності,  довкілля та зміна клімату, гендерна рівність, відвернення конфліктів, сприяння сталому розвитку.

Швеція не фінансує таку діяльність, як: виробництво зброї, амуніції або частин, які використовуються для зброї  та військової стратегічної продукції; виробництво наркотиків; виробництво тютюну та виробів з нього; виробництво алкоголю й алкогольних напоїв; діяльність, пов‘язаної з азартними іграми і ставками; руйнування територій з високою екологічною цінністю; просування або виготовлення порнографії; просування або виготовлення медійної продукції расистського або антидемократичного змісту; просування або виготовлення хімічної продукції, не дозволеної в ЄС.

 

Контакти

  • Програма “Демократична практика” Тетяна Кухаренко
  • менеджерка Програми та Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні
  •  [email protected]

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.