bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Грантова програма підтримки ініціатив, які працюють на перетині сфери мистецтв та прав людини

Freedom House оголошує конкурс грантів для громадських організацій та ініціатив з усіх регіонів України, які працюють на перетині сфери мистецтв та прав людини для втілення проєктів, направлених на підтримку та захист свободи художнього самовираження, прав митців та свободи слова в Україні. Дедлайн – 31 січня 2022 року.

Ми заохочуємо зацікавлені команди розробити та подати на розгляд пропозиції, направлені на:

 • розбудову співпраці між правозахисниками та митцями задля просування цінностей захисту прав людини та свободи вираження поглядів;
 • розробку та адвокацію нових інструментів та механізмів для захисту свободи художнього самовираження в Україні;
 • напрацювання змін до чинних політик у сфері мистецтва та свободи вираження поглядів, направлених на покращення процедур та процесів прийняття рішень владою;
 • дослідження випадків порушення прав митців та цензури у музеях, університетах та інших установах, які отримують фінансування за рахунок бюджетних коштів;
 • дослідження випадків політичного тиску на мистецьке середовище, зумовленого російською агресією та збройним конфліктом в Україні. Зокрема, випадки тиску та переслідувань митців на тимчасово окупованих територіях України;
 • аналіз стратегій, які зумовлюють стійкість українського мистецького та правозахисного середовища в умовах політичного тиску та репресій тощо.

Перевага надаватиметься громадським ініціативам, які працюють з громадою та місцевою владою у регіонах України.

Пріоритет буде наданий організаціям та ініціативам, що вважають себе агентами просування прозорості, підзвітності, прав людини та демократичного розвитку в Україні.

У рамках цієї програми фінансування переможцям конкурсу також буде надана необхідна технічна підтримка відповідно до потреб, з метою зміцнення організаційної спроможності та управлінського потенціалу організацій-переможців конкурсу.

Строки:

Проєктні пропозиції приймаються до 31 січня 2022 року на поштову скриньку [email protected]. В темі листа просимо вказати «Конкурс_Свобода та мистецтво».

Конкурсна комісія вивчить усі подані пропозиції та повідомить учасників про своє рішення до 28 лютого 2022 року включно. В окремих випадках конкурсна комісія може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції або ж звертатися з додатковими питаннями. 

Грантова інформація:

Freedom House планує підтримати чотири ініціативи. Сума кожного гранту не має перевищувати 16,000 доларів США. Заявки мають бути подані англійською, українською та/або російською мовою в електронному вигляді.

Орієнтовний початок проєктної діяльності – 1 квітня 2022 року. Проєкти мають бути розраховані на термін від 6-ти до 12-ти місяців.

Критерії відбору:

Учасникам цього конкурсу надається повна свобода при розробці плану проєкту, проте варто враховувати, що оцінювання заявок буде відбуватися за такими критеріями:

 • Партнерство та залучення — чи має організація-учасник конкурсу досвід чи план розробки стратегічного партнерстві зі ЗМІ, громадськими організаціями, правозахисниками чи органами державної влади?
 • Цільова аудиторія — чи орієнтований учасник конкурсу на регіональну чи місцеву аудиторію, а також чи має він чітке розуміння того, якою є його поточна та/або бажана цільова аудиторія, а також те, як залучити цю аудиторію та/або як задовольнити її потреби?
 • Толерантність та права людини — чи пропонує організація-учасник конкурсу стратегії підтримки боротьби з дискримінацією та просування ідей інклюзивності?
 • Обґрунтованість та доцільність бюджету проєкту.

Досвід втілення успішних проєктів чи активностей у сфері захисту прав людини, прав митців та свободи вираження поглядів буде перевагою.

Конкурсна комісія надасть перевагу тим заявкам, які міститимуть чіткий опис цілей, очікуваних результатів та алгоритму імплементації запропонованих активностей, а також детальний опис запропонованих статей бюджету.

Щоб мати можливість отримати підтримку запропонованої ініціативи, вам потрібно надати таку інформацію до 31 січня 2022 року на поштову скриньку [email protected]:

 1. Детальну інформацію про організацію і попередні успішно реалізовані проєкти в даному напрямку, за наявності (у тому числі у співпраці з іншими організаціями).
 2. Заповнену Форму для подачі описової частини. 
 3. Заповнену Форму для подачі бюджету.

Заявки, що є неповними, або такі, що мають короткі та нечіткі відповіді на поставлені запитання, не будуть розглядатися в рамках конкурсу на отримання фінансової підтримки.

Запитання щодо цього конкурсу можна надсилати лише в електронному вигляді на адресу електронної пошти Freedom House: [email protected].

Додаткові деталі:

Громадські організації та ініціативи, яким буде запропоновано співпрацю за результатами цього конкурсу, долучаться до пулу партнерів проєкту Freedom House «Свобода вираження поглядів в часи збройного конфлікту».

Проєкт «Свобода вираження поглядів в часи збройного конфлікту» є спільним проєктом чотирьох організацій: Freedom House, Інститут масової інформації, Платформа прав людини та Центр прав людини ZMINA. Мета проєкту – захищати і просувати свободу вираження поглядів в Україні шляхом моніторингу, навчання та тренінгів, наданням правової допомоги, інформаційної роботи та адвокації. Під свободою вираження поглядів організації розуміють безумовне право кожної людини на будь-яку дію або висловлювання, з дотриманням Конституції та міжнародних стандартів захисту прав людини. Проєкт реалізується в Україні з 2018 року за фінансової підтримки Freedom House.

Заснована Елеонорою Рузвельт та іншими визначними американцями в 1941, Freedom House є найстарішою неприбутковою, неурядовою організацією у Сполучених Штатах Америки, що віддана ідеї просування та захисту демократії і свободи по всьому світу. 

 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.