bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Грантова підтримка органів громадянського суспільства, що допомагають постраждалим від насильства
18.08.2021

Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) спільно з МБФ «Українська фундація громадського здоров'я» (УФГЗ) за фінансової підтримки Європейського Союзу оголошує про початок грантового конкурсу для місцевих організацій громадянського суспільства (ОГС) у 12 цільових регіонах України. Грантова підтримка буде спрямована на посилення спроможності ОГС брати ефективну участь у наданні послуг з протидії та запобігання домашньому насильству чи насильству за ознакою статі (ДН/НзОС), зокрема – за рахунок місцевих бюджетів. Заявки на участь приймаються до 07 вересня 2021 року.

Очікується, що зміцнення спроможності ОГС підвищить їх потенціал реалізовувати діяльність за наступними напрямками:

 • Розширення доступу постраждалих від ДН/НзОС, у тому числі дітей, осіб з інвалідністю, осіб літнього віку тощо до соціально-психологічної допомоги, враховуючи обмеження в умовах пандемії COVID-19;
 • Поліпшення доступу постраждалих від ДН/НзОС, у тому числі осіб з інвалідністю, людей літнього віку, етнічних меншин, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО/ ООС та членів їх родин тощо до спеціалізованих послуг для постраждалих від насильства (місцеві гарячі лінії, притулки, денні центри, кризові кімнати, пункти невідкладної медико-психологічної допомоги, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги тощо), залежно від потреб цільової громади;
 • Забезпечення реабілітаційних програм для постраждалих від ДН/НзОС: соціальна інтеграція, юридичне консультування та створення передумов для реалізації всеосяжних економічних можливостей для осіб, постраждалих від ДН/НзОС, створенню нових робочих місць, заснування малого підприємництва, навчання та підвищення кваліфікації;
 • Поліпшення доступу постраждалих від ДН/НзОС до надання безоплатної правової допомоги та правосуддя;
 • Удосконалення механізмів впровадження програм для кривдників;
 • Підвищення обізнаності мешканців громад у питаннях протидії та запобігання ДН/НзОС, що сприятиме розвитку нульової толерантності населення до цього негативного явища тощо.

У рамках грантової підтримки ОГС отримають фінансування на розбудову власного організаційного потенціалу брати ефективну участь у наданні послуг у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС відповідно до потреб своєї громади.

Це сприятиме досягненню таких цілей:

 1. Задоволення зростаючого попиту на якісні послуги для випадків ДН/НзОС, збільшення доступності послуг у громадах і зміцнення наявних місцевих систем протидії і запобігання ДН/НзОС;
 2. Зміцнення потенціалу ОГС надавати ефективні послуги постраждалим від ДН/НзОС, включаючи особам з інвалідністю, та за допомогою методів, адаптованих до обмежень мобільності, накладених заходами реагування на пандемію COVID-19;
 3. Посилення спроможності місцевих ОГС подавати заявки на закупівлю соціальних послуг у сфері протидії і запобігання ДН/НзОС з місцевих бюджетів відповідно до потреб громад (міст).

ГЕОГРАФІЯ ПРОГРАМИ

У рамках конкурсу вітаються пропозиції від ОГС, що реалізують свою діяльність у таких областях України – Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Черкаській областях.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАДАННЯ ГРАНТУ

UNFPA надаватиме гранти для розвитку або зміцнення спроможності ОГС надавати послуги з протидії та запобігання ДН/НзОС, зокрема – за рахунок місцевих бюджетів.

Для участі у конкурсі ОГС подають заявку на отримання гранту для розвитку організаційного потенціалу. У заявці ОГС мають детально описати свої потреби з розвитку спроможності та запропоновані для цього заходи. ОГС мають пояснити, як розвиток зазначених спроможностей посилить їх здатність ефективно надавати послуги у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС у їх громадах, зокрема за рахунок місцевих бюджетів.

В оцінюванні заявок особлива увага буде звертатися на:

 • мотивацію ОГС посилити власний потенціал для розширення доступу постраждалих, зокрема з особливими потребами, до якісних послуг у громаді;
 • очікуваний вплив зміцненої спроможності ОГС на систему протидії та запобігання ДН/НзОС у громаді;
 • відповідність і реалістичність запропонованих заходів цілям з розвитку організаційного потенціалу.

15 заявок, які отримають найвищі бали за результатами оцінювання, будуть рекомендовані Конкурсною комісією до отримання грантової підтримки.

Рекомендовані кандидати далі розроблятимуть детальний план розвитку організаційного потенціалу, який буде містити комплекс заходів з посилення спроможності ОГС надавати послуги з протидії та запобігання ДН/НзОС в громаді. УФГЗ надаватиме експертний супровід і менторську підтримку у розробці покрокового плану.

Пропоновані заходи мають посилювати знання, навички, компетенції співробітників ОГС та/або покращувати організаційні механізми та процеси з метою створення належних умов для ефективної роботи ОГС з надання послуг у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС, зокрема за фінансування з місцевих бюджетів.

Після узгодження плану розвитку організаційного потенціалу з UNFPA, ОГС отримають фінансування на втілення заходів у рамках плану. Діяльність у рамках плану має бути успішно реалізована ОГС до кінця серпня 2022 року.

Обсяг фінансування в рамках одного гранту можливий до 20 000 доларів США у гривневому еквіваленті.

UNFPA укладає грантову угоду з кожним грантоотримувачем, згідно політики грантів UNFPA (доступна за посиланням: https://bit.ly/2GjVNWX).

Термін реалізації гранту: вересень 2021 р. – серпень 2022 р.

ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ

Організації громадянського суспільства, що беруть участь в Конкурсі, мають відповідати таким вимогам:

 • бути офіційно зареєстрованими відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» (№ 2415-VIII від 15.05.2018) та Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» (№ 1664-VIII від 06.10.2016) зі статусом юридичної особи;
 • мати статус неприбутковості (виключно коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
 • мати досвід роботи не менш, ніж один рік у сфері соціального захисту, бажано у наданні соціальних послуг особам, які постраждали від ДН/НзОС (включаючи дітей та інших членів сім’ї), та/або особам інших вразливих груп: особам з інвалідністю, учасників АТО/ООС та членів їх родин, ВПО, дітям, людям, які живуть з ВІЛ тощо);
 • мати підтверджений досвід впровадження щонайменше двох проєктів за донорської підтримки та звітування за ними;
 • мати відповідних фахівців і персонал для якісної реалізації проєкту (керівник(-ця) проєкту, фінансовий(-а) спеціаліст(-ка)/бухгалтер та інших фахівців відповідно до потреб проєкту). У випадку, якщо залучення фахівців передбачається лише за умови підтримки проєктної пропозиції, описова заявка має містити ключові вимоги, що висуватимуться до кожного з фахівців, передбаченого проєктом (профільна освіта, досвід роботи, тощо).
 • бути відсутнім у Зведеному санкційному списку Ради Безпеки ООН.

Пропозиції від організацій, які не відповідають наведеним вимогам, розглядатися не будуть.

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗАЯВОК

Заявка на участь у Конкурсі складається з таких документів:

1) Повна аплікаційна форма (заповнена у форматі MS Word), в якій надано інформацію про ОГС; опис ролі, яку ОГС прагне здійснювати у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС на рівні громади; опис потреб ОГС з розвитку спроможностей, необхідних для реалізації цієї ролі та перелік запропонованих заходів);

2) Відскановані копії документів:

 • свідоцтво про реєстрацію або витяг;
 • довідка з податкової інспекції про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості;

3) Лист підтримки від місцевих органів влади.

Повний пакет документів повинен бути поданий до 23:59 год 7 вересня 2021 року на адресу: [email protected] (тема листа «Грант WE ACT – [назва організації]»).

Отримані заявки будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу, і ті, що відповідатимуть вимогам, будуть передані на розгляд Конкурсної комісії. Завки, що надійдуть після вказаного в оголошенні терміну з будь-яких причин, не розглядатимуться.

Усі заявники будуть повідомлені про результати відбору електронною поштою після завершення оцінювання, але не пізніше 21 вересня 2021 року. Результати конкурсного відбору будуть опубліковані на веб-сайті UNFPA.

ОЦІНЮВАННЯ ЗАЯВОК

Конкурсна комісія з оцінки та відбору заявок, складатиметься з представників UNFPA та УФГЗ. До складу спостерігачів можуть входити представники донорів, урядових та неурядових установ та організацій.

Конкурсна комісія розгляне всі заявки, які надійдуть до зазначеного кінцевого терміну. Комісія оцінить подані заявки згідно з критеріями оцінки (нижче). Заявки, що набрали менше ніж 60% від загальної можливої кількості балів, будуть відхилені.

15 заявок, які отримають найвищі бали за результатами оцінювання, будуть рекомендовані Конкурсною комісією до отримання підтримки в рамках Конкурсу.

Критерії оцінки заявок:

 

Узагальнена форма оцінки заявки

Максимальний бал

1.

Досвід роботи у сфері протидії та запобігання ДН/НзОС

15

2.

Мотивація ОГС посилити власний потенціал для розширення доступу постраждалих, зокрема з особливими потребами, до якісних послуг у громаді

30

3.

Очікуваний вплив зміцненної спроможності ОГС на систему протидії та запобігання ДН/НзОС у громаді

35

4.

Відповідність і реалістичність запропонованих заходів цілям з розвитку організаційного потенціалу

20

 

Загальний бал

100

ПИТАННЯ

Питання або запити на додаткові роз’яснення можна задати під час інформаційного вебінару, який відбудеться 27 серпня 2021 р. з 15.30 до 17.00 години за київським часом. Зацікавлені заявники, які відповідають наведеним критеріям і бажають взяти участь у цьому вебінарі, мають зареєструватися, надіславши ім’я учасника, назву організації, електронну адресу учасника та його/її номер телефону до 25 серпня 2021 р. на адресу [email protected] (тема листа «Вебінар WE ACT – [назва організації]»).

Якщо ви не можете взяти участь у вебінарі, будь ласка, надішліть свої запитання та запити асистентці програми Яні Гузь, на електронну адресу [email protected] 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФОНД ООН У ГАЛУЗІ НАРОДОНАСЕЛЕННЯ

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. UNFPA працює у 150 країнах і територіях світу. Представництво в Україні працює з 1997 року.

З 2015 року UNFPA впроваджує програму з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству, що працює над створенням національної системи протидії та запобігання домашнього та гендерно зумовленого насильства в Україні, зокрема шляхом:

•        розробки політико-правової бази

•        налагодження міжвідомчої взаємодії (національний рівень і рівень громад)

•       покращення доступу постраждалих до якісних спеціалізованих послуг (гарячої лінії, притулків, денних центрів, кризових кімнат, пунктів невідкладної медичної допомоги, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, мобільних груп поліції з реагування на факти домашнього насильства)

•        підвищення обізнаності та зміни суспільного ставлення до проблеми насильства.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИКОНАВЧОГО ПАРТНЕРА

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) – благодійна організація, заснована міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International) з метою розбудови місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають у наданні життєво-важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям і молоді. В Україні організації працюють з 2005 року. З 2011 року УФГЗ та «Право на здоров’я» запроваджують в Україні проєкти, спрямовані на попередження гендерно зумовленого та домашнього насильства; сприяння розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування щодо покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг і послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок та чоловіків, які вчинили насильство.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОГРАМУФонд ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки Європейського Союзу втілює програму «WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей». Програма спрямований на захист жінок від гендерно-зумовленого насильства, усунення бар’єрів для жіночого лідерства та підтримку працівниць сектору охорони здоров’я, які знаходяться на передовій реагування на виклик

Контакти

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.