Конкурс спрямований на підтримку громадських ініціатив у вирішенні специфічних потреб територіальних громад, пов’язаних із їхнім розташуванням на кордоні з ЄС. Останній термін подання проєктних пропозицій – 03 серпня 2021 року, 14:00 (за київський часом).
Аби подолати ці виклики, зробити кордон зручним для мандрівників і надати більше можливостей та ресурсів для соціально-економічного розвитку прикордонних громад, центральний уряд вже ухвалив низку важливих рішень. Зокрема, у 2019 році Кабінет Міністрів України схвалив амбітну Стратегію інтегрованого управління кордонами до 2025 року та затвердив план заходів на 2020-2022 роки щодо її реалізації. Навесні 2021 року уряд затвердив План заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021-2023 роки та Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки. Втім, ефективна реалізація цих політичних новацій на практиці значною мірою залежить від громадської активності на місцевому рівні.
У 2020 році Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки ЄС розпочав проєкт "EU4USociety". Загальною метою Проєкту є посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.
Конкурс спрямований на підтримку громадських ініціатив у вирішенні специфічних потреб територіальних громад, пов’язаних із їхнім розташуванням на кордоні з ЄС.
Мета конкурсу: посилення ролі, голосу та спроможності громадянського суспільства у вирішенні проблем місцевого розвитку, пов’язаних із потребами:
– налагодження транскордонної співпраці на місцевому рівні;
– покращення прикордонної інфраструктури;
– спрощення перетину кордону громадянами.
Учасники конкурсу: місцеві громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації у Волинській, Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Одеській областях.
Пріоритети конкурсу:
Конкурсні проєкти можуть передбачати здійснення моніторингів; інформаційно-просвітницької діяльності, роботу із місцевими та національними ЗМІ, проведення дискусій зацікавлених сторін; адвокації включення відповідних положень до місцевих та регіональних стратегій, програм та бюджетів, інших необхідних рішень органів влади (регіонального та національного рівнів) з питань, що впливають на транскордонні контакти між людьми та місцевий розвиток прикордонних громад, а саме:
Посилення співпраці та партнерства з сусідніми прикордонними громадами країн-членів ЄС, зокрема:
Покращення прикордонної інфраструктури, зокрема:
Спрощення перетину кордону громадянами, зокрема:
Вимоги до проєктних пропозицій:
Критерії відбору переможців конкурсу:
Додаткова перевага надаватиметься тим проєктним пропозиціям, що передбачатимуть широкі партнерства – залучення до реалізації інших профільних організацій, розвиток міжсекторальної співпраці, залучення закордонних партнерів/громад з країн ЄС;
Останній термін подання проєктних пропозицій – 03 серпня 2021 року, 14:00 (за київський часом).
Оголошення результатів конкурсу – до 21 вересня 2021
Мінімальний розмір гранту – 100 000 грн.
Максимальний розмір гранту – 350 000 грн.
Оптимальний розмір гранту – 200 000-300 000 грн.
Загальний бюджет конкурсу – 1 700 000 грн.
Зверніть увагу!
Проєктні пропозиції (аплікаційну форму з додатками) слід зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс”. Обов’язково ознайомтесь з інструкцією користувача перш ніж створювати нову проєктну пропозицію. Проєктних пропозицій, надісланих в інший спосіб, не розглядатимуть.
Організація, що подається до МФВ, повинна надати посилання на річний змістовний та фінансовий звіти організації за попередній календарний рік, розміщений у вільному доступі в мережі Інтернет.
Прийнятними вважаються витрати бюджету проєкту, які:
Неприйнятними є витрати бюджету проєкту, пов’язані з:
Якщо проєкт вже фінансується іншими коштами, організація має надати чітке обґрунтування розподілу завдань та ресурсів між існуючою підтримкою та поданою проєктною пропозицією на даний конкурс;
До 15% витрат бюджету проєкту можуть бути передбачені на власний розвиток спроможності організації, посилення комунікаційних навичок, навчання, рецензування, моніторинг та оцінку, мережування з партнерами, придбання ліцензійного програмного забезпечення, безпеку персоналу тощо;
Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному МФВ.Отримувачі грантів будуть запрошені до участі у зустрічах грантерів та інших заходах, що організовуватиме МФВ для налагодження мережування, навчання та посилення організаційної спроможності партнерів проєкту «EU4USociety»;
Одна і та сама організація не може претендувати на підтримку у загальному обсязі більше ніж 60 000 євро протягом реалізації проєкту «EU4USociety».
Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації.
Остаточне рішення щодо проєктної пропозиції перегляду не підлягає. Причин відмови в підтримці проєктної пропозицій не повідомляють.
Контактні особи:
Ольга Квашук, менеджерка Європейської програми, [email protected]
Олена Романова, координаторка Європейської програми, [email protected]
Коментарі