bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Дизайн без відходів. Оголошено конкурс із пошуку інновацій від природи
15.03.2021

ПРООН та Інститут біомікрії (США) оголосили в Україні конкурс для пошуку ідей, натхненних природними системами і організмами, що вирішують проблему відходів. Участь у ньому можуть взяти інженери, дизайнери, винахідники, студенти, а також усі, хто зацікавлений у вирішенні проблем людства за допомогою рішень, підказаних природою (біомімікрія).

За статистичними даними, щороку в Україні утворюється в середньому понад 15 млн тонн відходів. Одна людина продукує приблизно 0,93 кг сміття щодня. Майже 95% відходів потрапляють на сміттєзвалища, де отруюють довкілля. Отже тема конкурсу – #ДизайнБезВідходів! #DesignOutWaste!

Частиною цьогорічного конкурсу є безкоштовний короткий експериментальний онлайн-курс. У кожного потенційного учасника буде можливість дізнатися більше про біомімікрію. Курс триватиме чотири тижні (у квітні 2021 р.) і включатиме чотири вебінари з сесіями запитань та відповідей.

До конкурсу запрошуються як команди, так і окремі учасники. Щоб зареєструвати свою ідею та взяти участь у національному відборі, потрібно заповнити анкету. Переможці національного конкурсу матимуть можливість масштабувати свій винахід і знайти міжнародних партнерів через мережу 60 офісів Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН. Відібрані на міжнародному рівні кандидати зможуть відвідати стартап-майданчик Інституту біомімікрії (США).

Що являє собою біомімікрія? Це нова наука, що описує процес вивчення та імітації стратегій, які спостерігаються в природі, для застосування їх у вирішенні проблем людства. По суті, природа вже знайшла рішення всіх викликів, з якими ми стикаємось.

Наприклад, у природі немає «відходів». Будь-що в природі – це поживна речовина, яка постійно використовується повторно. «Відходи» одних – це притулок або їжа інших. Імітація цих природних конструкцій та процесів може допомогти людству рухатись до проєктування суспільства, яке стабільно використовує та підтримує енергію, відкидає токсини, повторно використовує матеріал тощо.

 

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.