Це оголошення має на меті надати інформацію про конкурс грантів за напрямом «Пілотування інноваційних методів залучення молоді до громадської активності у громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей» для неурядових організацій, які здійснюють діяльність на території України, який проводиться Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, та пояснити процедуру подачі проєктних пропозицій. В оголошенні викладені критерії відповідності вимогам конкурсу, процес подачі та відбору проєктних пропозицій, а також критерії оцінки проєктів, які будуть відібрані в межах цього конкурсу.
Конкурс проводиться за наступним цільовим напрямом:
UN_RPP_3_2021_7_youth: Пілотування інноваційних методів залучення молоді до громадської активності у громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей
Залучення молоді до громадської активності у Донецькій, Запорізькій та Луганській областях є одним із ключових напрямів діяльності Програми ООН із відновлення та розбудови миру. На реалізацію цього напряму Програма ООН із відновлення та розбудови миру підтримає один проєкт у зазначених вище областях із використання інноваційних методів залучення молоді до громадського життя.
Дослідження, проведені Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, у громадах Донецької, Запорізької та Луганській областей, свідчать про досить високий рівень громадянського оптимізму, який втім не супроводжується громадянською активністю. Тобто молодь регіону вірить у можливість змін на краще, але не долучається до процесу змінотворення через брак досвіду, часу, знань та практичних навичок.
У багатьох громадах регіону, в особливості у сільській місцевості, молодіжні громадські організації не функціонують, а органи місцевого самоврядування не мають достатньо ресурсів для провадження повноцінної молодіжної політики. Тому молодь часто не має майданчиків для розвитку власних ідей та не зацікавлена у їхній реалізації через відсутність практичного досвіду та позитивних прикладів реалізованих ініціатив. Низький рівень залученості до громадського життя та брак можливостей для саморозвитку та самореалізації у громадах спричиняє зростання тенденції до міграції та до втрати громадою цінного людського капіталу.
З огляду на це, Програма ООН із відновлення та розбудови миру шукає організацію зі значним досвідом молодіжної роботи для пілотування нових методів роботи з молоддю та залучення її до громадського життя у Донецькій, Запорізькій та Луганській областях.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Фінансування в межах конкурсу грантів буде надано за підтримки Європейського Союзу.
Фінансове адміністрування грантового конкурсу покладене на Програму розвитку ООН (ПРООН).
3.1. Громадські або благодійні організації, що подаватимуть проєктні пропозиції за цим конкурсом, мають відповідати наступним обов’язковим вимогам:
3.2. Персонал, залучений до виконання проєкту, повинен відповідати наступним вимогам:
Залучений до виконання проєкту персонал матиме наступний обсяг роботи:
І. Керівник проєкту:
Цей перелік не є вичерпним та може бути доповнений організацією-грантоотримувачем.
Керівник проєкту несе відповідальність за якість та доцільність проведення окремих заходів у рамках проєкту.
ІІ. Особи, безпосередньо відповідальні за організацію та проведення заходів із залучення молоді до громадської активності:
ІІІ. Бухгалтер/фінансовий спеціаліст:
Усі звіти (аналітичні, описові, фінансові) в межах цього проєкту подаються українською мовою.
3.3. Території реалізації конкурсу, вимоги до реєстрації та досвіду організацій:
Проєкт, який буде реалізовуватися за кошти цього грантового конкурсу, повинен реалізовуватися на території щонайменше 6 селищних та міських громад Донецької, Запорізької та Луганської областей (2 громади у кожній області) серед:
Серед запропонованих шести громад має бути щонайменше дві селищні громади (з населенням від 5 до 20 тисяч жителів).
3.4. Параметри, які визначатимуть, чи може НУО отримати за фінансування ПРООН, ґрунтуватимуться на контрольному списку оцінки потенціалу CACHE
Пропозиції від організацій, які не відповідають наведеним вимогам, розглядатися не будуть. Заявки, надіслані від фізичних осіб, комерційних організацій, державних установ і організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій, релігійних організацій, розглядатися не будуть.
Організації, що мають поточну грантову угоду із компонентом «Громадська безпека та соціальна згуртованість» Програми ООН із відновлення та розбудови миру, можуть подавати проєктні заявки на цей конкурс за умови якщо діяльність за поточною угодою буде повністю завершена до 1 березня 2021 року (включно із поданням фінансової і програмної звітності).
Цей конкурс заявок пов’язаний з відбором однієї громадської організації для пілотування інноваційних методів залучення молоді до громадського життя у Донецькій, Запорізькій та Луганській областях, а також відбором проєктних ідей молодіжних організацій для подальшої можливої реалізації цих ідей Програмою у межах окремого конкурсу.
Напрями взаємодії та пропоновані до реалізації заходи:
Очікувані результати проєкту:
Тривалість проєкту – до 12 місяців. Початок імплементації проєкту – 15 березня 2021 року.
Проєктним пропозиціям, в межах яких буде запропоноване співфінансування (не менше ніж 10% від загального бюджету проєкту), надаватимуться додаткові бали при розгляді відповідно до Критеріїв оцінки проєктних пропозицій. Під співфінансуванням мається на увазі наявність іншого джерела фінансування, крім Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Власний фінансовий внесок організації має бути підтверджений відповідними обліково-бухгалтерськими документами на етапі подачі фінансової звітності за проєктом. Наявні у організації матеріальні цінності (включаючи офісне приміщення та офісну техніку) у якості співфінансування не розглядаються.
6.1. Дозволені витрати
Прийнятними вважаються витрати, які:
Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані винятково для оплати:
6.2. Обов’язкові витрати:
6.3. Неприйнятними є витрати, пов’язані з:
Адміністративні витрати фінансової пропозиції не можуть перевищувати 5% від загальної вартості проєктної пропозиції. Витрати на оплату праці проєктної команди не можуть перевищувати 25% від загальної вартості проєктної пропозиції.
Аплікаційний пакет складається із наступного:
5. усі документи, що підтверджують відповідність технічним критеріям, зазначеним у розділах 3.1 та 3.2 цього оголошення;
6. заповнений контрольний список оцінки потенціалу CACHE та підтверджуючі документи до нього (додаток 3);
Організації, що подають проєктні пропозиції, повинні заповнити онлайн аплікаційну форму (пункт 1), а також подати повний аплікаційний пакет (пункти 2-6), зазначений вище, за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення:
UN_RPP_3_2021_7_youth: Пілотування інноваційних методів залучення молоді до громадської активності у громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей.
Повний аплікаційний пакет повинен бути поданий до 25 лютого 2021 року, 12:00. Аплікаційний пакет (пункти 2-6) повинен бути надісланий одним листом у архіві (*.rar) розмір якого не має перевищувати 25 Mb.
Отримані проєктні пропозиції будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу, і ті, що відповідатимуть вимогам, будуть передані на розгляд конкурсної комісії.
Проєктні пропозиції, що надійдуть після вказаного в оголошені терміну з будь-яких причин, не розглядатимуться.
Для отримання відповідей на запитання, що можуть виникнути під час підготовки проєктних пропозицій за цим конкурсом, будь ласка, надсилайте їх у письмовому вигляді за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення «UN_RPP_3_2021_7_youth: Запит інформації». Відповіді будуть надані протягом 1-2 робочих днів. Усі запити мають бути надіслані не пізніше, ніж за 48 годин до закриття конкурсу.
8.1. Оцінювання проєктних пропозицій проходить у декілька етапів:
Етап 1: Розгляд поданих проєктних пропозицій конкурсною комісією
На цьому етапі подані проєктні пропозиції оцінюються відповідно до критеріїв оцінки, і проєктні пропозиції, що набрали менше 70 балів від загальної кількості балів будуть відхилені. Пропозиції, що потребуватимуть доопрацювання відповідно до рекомендацій конкурсної комісії, будуть повернуті на доопрацювання зі встановленням строків подання оновленої пропозиції.
Етап 2: Остаточне ухвалення переможних проєктних пропозицій, рекомендованих конкурсною комісією до підтримки
Конкурсна комісія складатиметься з представників Програми ООН із відновлення і розбудови миру відповідно до їх ключових напрямів роботи та залучених експертів. Водночас конкурсна комісія має право звернутися до незалежної експертної думки в ході відбору проєктних пропозицій чи до думки місцевих органів влади, на території яких передбачена діяльність проєкту.
8.2. Критерії оцінки проєктів:
|
Узагальнена форма оцінки технічної пропозиції |
Максимальний бал |
1. |
Відповідність тематиці та пріоритетам конкурсу (подана заявка відповідає тематиці – 10 балів, відповідає пріоритетам – 10 балів; заявка частково відповідає тематиці - 5 балів, частково відповідає пріоритетам - 5 балів; заявка не відповідає тематиці та пріоритетам конкурсу – 0 балів) |
10 |
2. |
Узгодженість мети, завдань та методів виконання проєкту (мета, завдання та методи виконання проєкту повністю узгоджені між собою – 10 балів, частково узгоджені – 5 балів, не узгоджені – 0 балів) |
10 |
3. |
Конкретність, досяжність та результативність заходів, запланованих проєктом (Заходи, заплановані проєктом конкретні – 5 балів, досяжні – 5 балів, та результативні – 10 балів, заходи не відповідають переліченим умовам – 0 балів) |
20 |
4. |
Досвід організації-заявника у питаннях, передбачених проєктною пропозицією (компетентність заявника підтверджена досвідом втілення проєктів, що відповідають напрямах конкурсу – 5 балів, організація має досвід втілення проєктів, але у суміжних до проєктної пропозиції напрямах – 3 бали; у організації немає досвіду або його попередні проєкти не відповідають напрямах конкурсу – 0 балів) |
5 |
5. |
Обґрунтованість запланованих витрат та необхідних ресурсів у співвідношенні до очікуваних результатів (фінансова пропозиція є обґрунтованою і відповідає підходу «найвища якість за найнижчу ціну» – 20 балів, фінансова пропозиція потребує перегляду та/або скорочення витрат – 10 балів, фінансова пропозиція не є обґрунтованою – 0 балів) |
20 |
6. |
Інноваційність запропонованих методів роботи (запропоновані методи є інноваційними – 10 балів, запропоновані методи є частково інноваційними – 5 балів, запропоновані методи роботи не є інноваційними – 0 балів) |
10 |
7. |
Наявність співфінансування за проєктом (у фінансовій чи не фінансовій формі) (наявне співфінансування у розмірі 20% - 10 балів, наявне співфінансування у розмірі до 10% - 5 балів, співфінансування відсутнє – 0 балів); |
10 |
8. |
Рівень компетентності (профільна освіта, досвід роботи) персоналу проєкту (залучений персонал має відповідний рівень компетенції – 15 балів, частково необхідний рівень компетенції – 10 балів, не має необхідного рівня компетенції – 0 балів) |
15 |
Загальний бал |
100 |
|
Примітки |
Зверніть увагу!
9.1. Моніторинг та оцінювання
Отримувач гранту відповідає за моніторинг упровадження проєкту та оцінювання його результатів. Програма розвитку ООН здійснюватиме моніторинг реалізації грантового проєкту через звіти грантоотримувача, зустрічі з працівниками проєкту, їх партнерами та благоотримувачами, а також через участь у заходах проєкту.
9.2. Звітування
Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному Програмою розвитку ООН:
Організація-грантоотримувач отримає авансовий платіж на заплановану діяльність у межах грантової угоди. Розмір авансового та подальших платежів буде зафіксовано у грантовій угоді. Цей розмір буде визначений індивідуально з огляду на загальний розмір гранту, тип діяльності тощо. Наступні транші будуть виділені після отримання та затвердження ПРООН проміжних звітів організації.
Зверніть увагу! Фінальний транш у розмірі 10% буде надано організації-грантоотримувачу постфактум після 100% звітування за проєктом, включаючи підтвердження усіх фінансових операцій.
Коментарі