bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс соціальних проектів
31.08.2020

Регіональний офіс Фонду ім. Фрідріха Еберта «Діалог Східна Європа» запрошує представників громадянського суспільства з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України подавати заявки на фінансування своїх проектів. Дедлайн - 11 вересня 2020 року.

 П’ять кращих проектних пропозицій будуть мати змогу отримати фінансову підтримку у розмірі до 5 000 євро.

Пріоритетні напрямки

Соціально-екологічна трансформація

З початку індустріальної епохи в нашому світі значною мірою досі домінує єкономічна модель, в основі якої лежить постійне зростання виробництва та споживання, а також підвищення додаткової вартості за рахунок експлуатації природних ресурсів.  Зараз ця динаміка зростання класичного капіталізму вступає в суперечність з екологічними можливостями планети і тягне за собою руйнівні наслідки. Підхід “Business as usual” загострює існуючі соціальні розбіжності і породжує нові конфлікти довкола розполілу все більш дефіцитних ресурсів. 

Нашим суспільствам необхідне нове, переосмислене загальне розуміння якості життя, добробуту і економічного розвитку, які враховують принципи сталості, солідарності і справедливості. Тому ми просуваємо ідеї і пропозиції, які є відправною точкою для соціально-екологічних перетворень і наближають їх реалізацію. Це можуть бути проекти, які направлені на формування “зеленої” економіки майбутнього на основі соціальної рівності і приділяють особливу уваку групам населення, що знаходяться у несприятливих соціальних умовах. Оскільки основою соціально-екологічних перетворень має бути широкий соціальний консенсус, ми особливо вітаємо проектні пропозиції, які дозволять залучити декілька учасників з різних сфер, таких як: громадянське суспільство, державні органи, прогресивний бізнес та наука. 

 Політичні і соціально-економічні аспекти гендерної справедливості 

 В більшості країн Східного партнерства гендерна справедливість поступово стає частиною дискурсу про справедливий соціальний порядок. Державні органи влади вводять нові посади вповноважених по гендерним питанням, а нормативно-правові документи забороняють дискримінацію за статевою ознакою.

Разом з тим, гендерна справедливість також являється соціально-економічним питанням. Соціально-економічним аспектам гендерної справедливості у регіоні відведено не достатньо уваги, хоча вони є центральною проблемою, а збереження “традиційних” соціальних структур забезпечує відтворення нерівності на постійній основі. В крахнах регіону все ще існують великий розрив в прибутках між чоловіками і жінками і “класичні” рольові  атрибути, які проявляються в домашньому господарстві, догляді за дітьми і літніми людьми. У зв’язку з цим ми підтримуємо проекти й ініціативи, які торкаються соціально-економічних аспектів гендерної справедливості та/або також підсилюють соціальну і політичну участь жінок. 

Критерії участі

 Заявки на участь у конкурсі можуть подавати громадські організації, суспільні ініціативи, аналітичні центри, й дослідницькі інституції з 6 країн Східного партнерства (Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна) та Росії.  Заявка може бути написаною англійською або російською мовами. Проекти мають торкатися одного або декількох вище описаних пріоритетів і бажано використовувати іноваційні підходи. 

Для можливості фінансування центральне значення буде мати те, що проект націлений не на суто націаональну проблематику, а містить питання, які актуальні для багатьох країн регіону Східного партнерства. Тому в ідеалі проекти мають являти собою кооперацію декількох партнерів з країн Східного партнерства та/або Росії. Проте також проекти окремих організацій будуть прийматись до розгляду. У випадку з коопераційними проектами за участю декількох партнерів, заявка подається лише одним з них.

Бюджет проекту не має перевищувати 5 000 євро. Проект буде фінансуватися безпосередньо Регіональнм офісом Фонду ім. Фрідріха Еберта “Діалог Східна Європа”. Таким чином, заявникам не потрібно включати додаткові видатки на бухгалтерський облік до бюджету.

Реалізація проекту має розпочатись не раніше 25 вересня. Проекти мають бути реалізовані до кінця 2020 року.

Фонд не може надавати інституційну підтримку, фінансувати інфраструктурні проекти, закупку технічного обладнання, кампанії зі збору благодійних внесків та подібне.

Документи для заявки

- Проектна заявка англ./рос.

- Бюджет проекту англ./рос.

- Короткий огляд проектів, які були реалізовані за останні 3 роки із зазначенням бюджету та фінансових партнерів.

Терміни подачі заявок

Проектні заявки необхідно надсилати на електронну адресу: office [at] fes-dee.org Крайній термін подачі заявок 11 вересня 23:59.  Будуть розглядатись лише ті заявки, які надійшли у повному обсязі і вчасно. Заявки, які буде надіслано з запізненням будуть автоматично відхилятись.  

Результати відбору будуть повідомлені до 25 вересня. У випадку необхідності, автори проекту можуть бути запрошеними на онлайн-інтерв’ю.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.