bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс проектів для створення пілотних соціальних шкільних підприємств
07.04.2020

Фонд Східна Європа та німецька неурядова організація ChildFund Deutschland e.V. оголошують конкурс проектів серед громадських організацій в Донецькій, Івано-Франківській та Житомирській областях. Дедлайн - 15 липня 2020 року.

Соціальне шкільне підприємництво – один із найбільш успішних методів розвитку молодіжного підприємництва, соціальної відповідальності та підготовки до свідомого життя вже у школі. Така проектна бізнес-модель «дорослих» форм підприємництва створюється самими учнями та за їхньої ініціативи і працює за усіма правилами бізнесу, але у рамках школи. Соціальне шкільне підприємство сприяє і розвитку самої школи як інноваційної інституції.

Через інструмент соціального шкільного підприємництва учні навчаються приймати самостійні рішення на всіх етапах діяльності їх «фірми» – від її реєстрації до організації виробничого процесу. Ролі в такій фірмі розподілені саме між учнями, які можуть бути керівниками, маркетологами, спеціалістами зі збуту тощо. Вчителям належить роль менторів, які можуть надавати поради та імплементувати в освітній процес певні аспекти роботи такого підприємства. Соціальне шкільне підприємство може займатися виробництвом будь-яких товарів чи послуг, які не шкодять довкіллю та людям, наприклад: шити одяг та аксесуари з вторинної сировини, вирощувати зелень, виробляти компост, розробляти дизайн та надавати рекламні послуги тощо. Дохід фірми може використовуватися на розвиток власне підприємства, на пізнавальні заходи для учнів, соціальні, екологічні чи гуманітарні цілі. Завдяки участі в роботі таких підприємств, школярі навчаються застосовувати теоретичні знання на практиці, розвивають підприємливість та соціальні і громадянські компетентності згідно НУШ, а також більш виважено підходять до кар’єрних рішень.

Конкурс проводиться в рамках програми «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва у Iвано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях», що впроваджується Фондом Східна Європа спільно з німецькою неурядовою організацією ChildFund Deutschland e.V. за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Програма спрямована на підвищення конкурентоспроможності української молоді на ринку праці шляхом розвитку навичок соціального підприємництва учнів та інтеграції соціальної моделі шкільного підприємства в місцеву систему освіти. Більше про програму: http://SSE.eef.org.ua/

До участі в конкурсі запрошуються громадські організації у партнерстві з державними закладами шкільної освіти з малих міст (чисельністю населення до 30 тис. осіб) та сільської місцевості Донецької, Івано-Франківської та Житомирської областей.

Конкурс проходить у два етапи. В рамках кожного з етапів буде підтримано по 7-8 проектів. За результатами двох етапів конкурсу – відповідно, 15 проектів. Реалізація проектів-переможців першого етапу конкурсу розпочнеться з жовтня 2020, а 2-го етапу – з лютого 2021. Наразі, заявки приймаються на перший етап конкурсу. Оголошення про старт наступного етапу буде опубліковане окремо. Дати початку кожного з етапів можуть буди змінені залежно від карантинних заходів та фактичного старту навчального року 2020-2021.

За результатами конкурсу кожна з відібраних організацій на підставі підписаного договору отримає грант на суму до 75 000 грн. для організації та підтримки соціального шкільного підприємства при одній зі шкіл з пілотних областей. Очікується, що в середньому у школах, на базі яких будуть відкриті пілотні соціальні шкільні підприємства, навчатиметься 300 учнів. Проте, школи з більшою, чи меншою кількістю учнів теж можуть бути підтримані.

Очікується, що школи, які приймають участь у конкурсі, оберуть курс «Соціальне шкільне підприємництво» як частину варіативної складової навчальної програми та будуть використовувати у роботі відповідний методичний посібник, який розробляється експертами програми «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва у Iвано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях», та буде доступним з травня 2020 р.

Проекти-переможці отримають менторський супровід одного з 15 експертів програми з соціального шкільного підприємництва.

Проекти можуть передбачати, проте не обмежуватися наступною діяльністю:

· підготовчі заходи для інформування школярів, вчителів та керівництва освітніх установ про цілі та форми соціального шкільного підприємства;

· тренінги з основ підприємництва, проектного менеджменту, соціального підприємництва для школярів;

· відбір зацікавлених учнів, які хотіли б взяти участь у розробці моделі соціального шкільного підприємства та створення команд;

· майстер-класи з виробництва товарів чи надання послуг за визначеними напрямками роботи соціального шкільного підприємства;

· організація роботи соціального шкільного підприємства;

· закупівля матеріалів (обладнання) чи програмного забезпечення для роботи шкільної фірми, проте це не може бути самоціллю проекту;

· за необхідності, організація он-лайн заходів.

Термін реалізації першого етапу проекту не повинен перевищувати 4 місяці, включаючи всю підготовчу роботу, та тривати орієнтовно з 1 жовтня 2020 до 31 січня 2021.

Критерії відбору проектів:

· Наявність у громадської організації досвіду співпраці із закладами середньої освіти;

· Можливість залучити заклади середньої освіти до реалізації проектів;

· Досвід проведення заходів у сфері молодіжного та/або соціального підприємництва чи наявність експертів у даній сфері.

· Наявність чіткої та детальної концепції розвитку шкільного підприємства при школі, спільно з якою подається заявка;

· Збалансований бюджет.

Аплікаційна форма, логічна модель проекту та бюджет (шаблони знаходиться за посиланням http://eef.org.ua/rekomendatsiyi/) повинні супроводжуватися такими документами:

1. листами-підтримки від закладів середньої освіти, на базі яких планується розвивати соціальне шкільне підприємство;

2. резюме ключових виконавців та тренерів.

3. опис концепції соціального шкільного підприємства.

Неповні заявки до розгляду прийматися не будуть.

Останній термін подання заявок – 15 липня 2020 року. Заявки повинні бути надіслані на адресу електронної пошти: [email protected] з поміткою у темі листа «Конкурс проектів зі створення соціальних шкільних підприємств».

Загальний бюджет проекту не повинен перевищувати 75 000 грн. Організатори зберігають за собою право підтримати заявки на меншу суму.

Розгляд проектів буде здійснюватися незалежною радою експертів. Рішення про підтримку проектів буде прийняте до 15 серпня 2020 р.

В рамках цього конкурсу:

· гранти не надаються комерційним організаціям, політичним партіям, релігійним громадам та фізичним особам;

· рішення конкурсної комісії щодо переможців не підлягають перегляду;

· надані матеріали не повертаються та не рецензуються.

Учасники конкурсу будуть письмово повідомлені про результати конкурсу.

В рамках проекту плануються візити з метою обміну досвідом між соціальними шкільними підприємствами – переможцями конкурсу. Детальніше про шкільне підприємництво можна прочитати за посиланням: https://bit.ly/2HwpelQ

Питання щодо цього оголошення можуть бути надіслані Ользі Шаваровій, менеджерці програм Фонду Східна Європа, електронною поштою на адресу: [email protected].

Фонд Східна Європа

Контакти

Коментарі

Олександр Васильович Сологуб   1465 днів тому   #  

Німці молодці. Я спробую допомогти отримати грант школі в Житомирській обл. с. Водотиї. Там багато здібних дітей.

  •   Пiдписатися на новi
Вікторія Якуб   1440 днів тому   #  

чому конкурс обмежується лише цими областями?

  •   Пiдписатися на новi
Іван Дмитрів   1429 днів тому   #  

жоден з директорів шкіл на мою пропозицію на Конкурс проектів для створення пілотних соціальних шкільних підприємств, не відізвався, а для мене це булоб досить інтригуючим і цікавим проектом так як є досвід підприємницької діяльності у свері зовнішня реклама 10 років

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.