Програма ООН із відновлення та розбудови миру оголошує грант для протидії поширення коронавірусної інфекції (COVID-19) та підтримки ініціатив для надання своєчасної допомоги найбільш вразливим категоріям населення.
Це оголошення має на меті надати інформацію про конкурс грантів для протидії та полегшення наслідків коронавірусу (COVID-19) для неурядових організацій, які здійснюють діяльність на території цільових громад Донецької, Запорізької та Луганської областей, який проводиться Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, та пояснити процедуру подання проєктних пропозицій. В оголошенні викладені критерії відповідності вимогам конкурсу, процес подачі та відбору проєктних пропозицій, а також критерії оцінки проєктів, які будуть відібрані в межах цього конкурсу.
Конкурс проводиться за наступним цільовим напрямом:
UN_RPP_3_2020_20_COVID-19: «Конкурс грантів для протидії та полегшення наслідків коронавірусу у цільових громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей»
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.
Як територіальна програма, розроблена спеціально для районів на сході України, які постраждали внаслідок конфлікту, Програма ООН із відновлення та розбудови миру спрямована на основні пріоритетні потреби у сфері стабілізації, розбудови миру, економіки та врядування на сході України після початку конфлікту.
Заходи Програми згруповані за такими ключовими компонентами, які відображають пріоритетні потреби регіону:
Фінансування в межах конкурсу грантів буде надано за підтримки Європейського Союзу (ЄС), урядів Данії, Швеції, Швейцарії та Королівства Нідерландів.
Фінансове адміністрування грантового конкурсу покладене на Програму розвитку ООН (ПРООН).
3.1. Громадські або благодійні організації, що подаватимуть проєктні пропозиції за цим конкурсом, мають відповідати наступним вимогам:
3.2. Території реалізації конкурсу:
Проєкти, які будуть реалізовуватися за кошти цього грантового конкурсу, повинні реалізовуватися на території цільових громад, а саме:
До участі у конкурсі заохочуються НУО, заявки яких направлені на покриття специфічних потреб жінок.
До участі у конкурсі заохочуються ветеранські організації, діяльність яких направлена на ветеранську спільноту (ветерани, ветеранки, їхні сім’ї).
Заявки, надіслані від фізичних осіб, комерційних організацій, державних установ і організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій, релігійних організацій, розглядатися не будуть.
Організації, що мають поточну грантову угоду із компонентом «Громадська безпека та соціальна згуртованість» Програми ООН із відновлення та розбудови миру, не можуть бути відібрані в рамках цього конкурсу до завершення дії такої грантової угоди, оскільки одна організація протягом одного періоду може реалізовувати лише одну грантову угоду.
Цей конкурс заявок направлений на об`єднання зусиль в протидії коронавірусній інфекції (COVID-19) у межах напрямів «громадська безпека» та «соціальна згуртованість» та має на меті підтримати ініціативи на рівні громад із допомоги найбільш вразливим категоріям (таким як люди старшого віку, люди з інвалідністю, багатодітні та малозабезпечені сім’ї, молоді люди із вразливих до коронавірусної інфекції (COVID-19) груп) у сприянні попередженню поширення, подоланню та пом’якшенню наслідків пандемії та наданню психологічної допомоги та підтримки.
Проєкти, що будуть подані на цей конкурс, мають сприяти попередженню поширення пандемії та пом’якшенню її наслідків через інформування, координацію, збір даних про наявні потреби та проблеми, розвиток онлайн-сервісів та платформ, самоорганізацію людей у волонтерські групи взаємодопомоги, поширенню інформації та розвитку онлайн сервісів із надання консультацій із попередження та протидії домашньому насильству та/або гендерно зумовленому насильству, мобілізації молодих людей задля покращення їх благополуччя, а також взаємодію громадськості з поліцією та ДСНС з метою забезпечення правопорядку та безпеки під час карантину.
Активності запропонованих проєктів можуть також включати визначення потреб, мобілізацію волонтерів та їх залучення до доставки їжі/медикаментів для людей похилого віку та інших груп, вразливих до коронавірусної інфекції. У разі якщо у межах таких проєктів буде запронована тісна співпраця чи взаємодія із соціальними службами, це буде вважатися перевагою. Такі проєкти не повинні включати витрати на закупівлю самих продуктів чи медикаментів, проте певний бюджет може бути закладений на покриття витрат, пов’язаних із доставкою та інших логістичних витрат.
Усі заплановані проєктом заходи мають здійснюватися у суворій відповідності до діючих на той момент правил карантину, усвідомлюючи всю відповідальність за їх порушення.
Проєкти мають відповідати наступним обов’язковим вимогам:
Очікується, що тривалість запропонованих проєктів не має перевищувати три місяці.
Очікується, що отримані проєктні пропозиції будуть профінансовані у розмірі від 54 000 до 162 000 гривень, проте до розгляду приймаються проєктні пропозиції із будь-яким заявленим бюджетом, і вони будуть розглянуті конкурсною комісією.
7.1. Дозволені витрати
Прийнятними вважаються витрати, які:
Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані винятково для оплати:
7.2. Неприйнятними є витрати, пов’язані з:
В межах цього конкурсу не будуть підтримані пропозиції, які передбачають придбання харчових пакетів, проте проєктні заходи можуть включати організацію волонтерських груп для надання допомоги людям похилого віку та іншим групам уразливим до зараження коронавірусом (COVID-19) з доступом до продуктів харчування чи медикаментів, як описано у розділі 4.
В межах цього конкурсу не підтримуватимуться заявки, що передбачають закупівлю товарів медичного призначення та засобів особистої гігієни (наприклад, медичні маски та антисептики), а також високовартісних товарів, включно із обладнанням. Винятком є закупівля у невеликій кількості засобів захисту для персоналу НУО, що впроваджуватиме проєкт.
Витрати на оплату праці працівників, фахівців та експертів не можуть перевищувати 20% від загальної вартості проєктної пропозиції.
Аплікаційний пакет складається із наступного:
Організації, що подають проєктні пропозиції, повинні заповнити онлайн аплікаційну форму (пункт 1), а також подати повний аплікаційний пакет (пункти 2-5), зазначений вище, за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення:
UN_RPP_3_2020_20_COVID-19: «Конкурс грантів для протидії та полегшення наслідків коронавірусу (COVID-19) у цільових громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей»
Цей конкурс не має кінцевого строку і буде тривати на постійній основі до закінчення карантину на території України або оголошення про завершення конкурсу зі сторони Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Отримані проєктні пропозиції будуть розглядатися конкурсною комісією щотижня по п’ятницях або по мірі отримання достатньої кількості заявок для розгляду. Про результати розгляду учасники конкурсу будуть повідомлені після проведення розгляду конкурсною комісією.
Аплікаційний пакет (пункти 2-5) повинен бути надісланий одним листом у архіві (*.rar) розмір якого не має перевищувати 15 Mb.
Отримані проєктні пропозиції будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу та ті, що відповідатимуть вимогам, будуть передані на розгляд конкурсної комісії.
Для отримання відповідей на запитання, що можуть виникнути під час підготовки проєктних пропозицій за цим конкурсом, звертайтесь, будь ласка, за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення UN_RPP_3_2020_20_COVID-19: запит про інформацію. Відповіді на отримані запитання будуть надаватися у письмовому вигляді протягом 48 годин.
Зверніть увагу!
9.1. Моніторинг та оцінювання
Отримувач гранту відповідає за моніторинг упровадження проєкту та оцінювання його результатів. Програма розвитку ООН здійснюватиме моніторинг реалізації грантового проєкту через звіти грантоотримувача, зустрічі з працівниками проєкту, їх партнерами та благоотримувачами, моніторингові візити, а також через участь у заходах проєкту.
9.2. Звітування
Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному Програмою розвитку ООН:
Організація-грантоотримувач отримає авансовий платіж на заплановану діяльність у межах грантової угоди у розмірі 90%. Розмір авансового та подальших платежів буде зафіксовано у грантовій угоді.
Фінальний транш у розмірі 10% буде надано організації-грантоотримувачу постфактум після 100% звітування за проєктом, включаючи підтвердження усіх фінансових операцій.
Коментарі
Чому такого проекту немає для Закарпаття? Тут найбільш є ризик захворюванності!!!!