bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Пріоритети та порядок подання грантових заявок програми МАТРА на 2010 рік
17.03.2010

В 2010 році відбулись зміни в процедурі отримання та підтримки проектів в рамках програми МАТРА. Далі Ви можете ознайомитись з оновленим порядком подання проектів

Цілі та завдання програми

З моменту свого започаткування у 1993 р. програма “Матра” спрямовується на підтримку процесу перетворень та побудови демократичних суспільств в країнах Центральної та Східної Європи. В багатьох країнах цього регіону відбувся значний поступ на шляху до повноцінної демократії. Разом з тим, деякі проблеми ще потребують свого вирішення.

Безперечно, важливою є подальша підтримка в сфері активізації участі громадян, підсилення ролі громадянського суспільства, налагодження соціального діалогу та покращення прозорості / підзвітності органів влади. Оновлена програма “Матра” ставить за мету якомога краще відповісти на ці виклики сьогодення (що різняться від країни до країни). Таким чином, в оновленій програмі застосовуватиметься в більшій мірі географічний та тематичний підхід.

Програма “Матра” буде й надалі підтримувати розвиток демократії та верховенства закону, заохочувати діалог між урядом та громадянським суспільством, розбудовувати та підсилювати інститути громадянського суспільства та їх співпрацю з органами місцевого самоврядування, поглиблювати двосторонні зв'язки. Для надання допомоги у більш ефективний спосіб попередні інструменти програми “Матра” / підпрограми (наприклад, програма проектів “Матра”, програма малих проектів за підтримки посольства – “Матра КАП”, “Матра КНІП”, тощо) об'єднуються в єдину програму.

Країни

Оновлена програма “Матра” поширюється на три групи країн: країни з перспективою вступу до ЄС (Албанія, Боснія-Герцеговина, Хорватія, Косово, Македонія, Чорногорія, Сербія та Туреччина), сусідні з ЄС країни Східної Європи (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна), а також Росія.

Програмна тематика

Програмна тематика визначається окремо для кожної країни. Для України такі чотири широкі напрямки перебуватимуть у центрі уваги:
права людини, меншини, засоби масової інформації / поширення інформації;
законодавство та верховенство закону, демократичне управління / громадський порядок / покращення процесу прийняття рішень / подолання корупції;
соціальний захист;
навколишнє середовище та біорізномаїття (будь ласка, для цієї теми дивіться окремі оголошення щодо конкурсу проектів).

Для Молдови визначені такі пріоритетні теми:
права людини, меншини, засоби масової інформації / поширення інформації;
соціальний захист.

Організації-заявники / партнери

Програма “Матра” відкрита для організацій громадянського суспільства, академічних інститутів та органів місцевого самоврядування України та Молдови. Нідерландські організації вищезазначеної категорії можуть звертатися за підтримкою, якщо проектна пропозиція передбачає співпрацю з місцевими партнерами. Підтримка не надається фізичним особам, прибутковим або незареєстрованим організаціям та політичним партіям з України / Молдови та Нідерландів.

Загальні критерії


Програма “Матра” не має кінцевих термінів подання заявок; проектна пропозиція може бути подана впродовж року. Організації-заявники надають один примірник проектної пропозиції, бажано, англійською мовою, а також українською / російською мовами. Крім того, до заявки додається анотація проекту англійською мовою (1-2 сторінки), що містить таку інформацію: стислий опис проблеми та пояснення її невідкладності, шляхи вирішення проблеми, результати проекту, спроможність організації виконати запропоновані заходи.

Тривалість проекту не перевищує 12 місяців. Максимальний бюджет проекту для України становить 200,000 гривень, для Молдови – 15,000 євро.

Інші критерії застосовуються до проектних пропозицій, поданих в рамках тематичних або регіональних конкурсів проектів, що оголошуються посольством Королівства Нідерландів додатково до регулярної програми “Матра”. Інформаційні повідомлення щодо таких конкурсів проектів будуть розміщені окремо на сайті посольства.

Формат проекту

Ця інформація розроблена для допомоги заявникам у підготовці проектних пропозицій. Посольство пропонує висвітлити такі питання:
 

  • інформація про організацію (назва організації, поштова адреса, телефон/факс, електронна адреса, банківські реквізити, прізвища та кваліфікація виконавців проекту, головні види діяльності та завдання організації, джерела фінансування, кількість працівників на постійній основі, діяльність протягом останніх двох років, перелік виконаних проектів, включаючи назви донорських організацій);
  • назва проекту, мета та завдання проекту;
  • опис проблеми (поточна ситуація, проблема, яку організація хоче вирішити, нагальність проблеми);
  • відповідність проекту завданням програми “Матра”;
  • цільові групи проекту (очікувані отримувачі проекту);
  • заходи в рамках проекту;
  • етапи проекту;
  • термін виконання проекту;
  • механізм виміру успішності проекту (план оцінки);
  • очікувані результати виконання проекту. Результати проекту повинні бути детально описані, вказуючи довго- та короткотерміновий вплив проекту, у тому числі, на цільову групу. Оцінка довготривалості проекту повинна включати інформацію про те, як результати проекту та набуті навички використовуватимуться / передаватимуться у майбутньому;
  • додаткова інформація: копія реєстраційного посвідчення, додаткові матеріали, що, на погляд заявника, сприятимуть прийняттю позитивного рішення щодо проекту (листи підтримки, рекомендаційні листи, резюме виконавців із зазначенням відповідного досвіду та інше);
  • детальний бюджет в гривнях для України та в євро для Молдови (включаючи можливий внесок з інших джерел) з поясненням розрахунків.

Якщо проект передбачає проведення навчальних курсів або/та конференцій/семінарів, заявник має надати приблизний перелік учасників, інформацію щодо процедур відбору та детальну програму заходів.

Принципи фінансування

Посольство надає підтримку на виконання заходів, зазначених в проектній пропозиції. Розмір заробітної плати / гонорарів визначається відповідно до змісту проекту. Деякі статті бюджету не можуть бути профінансовані в рамках програми “Матра”, а саме:

  • будівництво або капітальні видатки;
  • благодійна діяльність, гуманітарна допомога, медична допомога;
  • освітні або культурні обміни, гранти на навчання за кордоном;
  • науково-технічні дослідження;
  • проекти, що є повторенням виконаних проектів, або проекти, фінансування яких почалося до подання проектної пропозиції до посольства;
  • комерційна діяльність.


Оцінка та відбір заявок

Кожен проект оцінюється з точки зору можливості виконання поставлених цілей та очікуваного впливу проекту. Як індикатори використовуються такі критерії:

  • відповідність проекту до загальних завдань програми “Матра”;
  • відповідність проекту до потреб країни та цільових груп;
  • можливий коротко- та довготерміновий вплив та мультиплікаційний ефект проекту;
  • відповідність бюджетних статей;
  • виконання завдань проекту;
  • запропонована методика виконання проекту, новизна проекту;
  • ефективність проекту;
  • надійність організації;
  • можливе повторення виконаних або поточних проектів;
  • регіональний та тематичний розподіл проектів.

Процес розгляду проектної пропозиції триває протягом дванадцяти тижнів з дати її отримання. Прохання надати додаткову інформацію не означатиме, що посольство підтримає або відхилить проект. Всі заявники отримають письмову інформацію стосовно остаточного рішення щодо проекту. Організації-переможці конкурсу підписують контракт.

Щоб підтвердити отримання проектної пропозиції організації - заявники можуть зателефонувати або надіслати запит на електронну адресу відділу програми “Матра” (ел. пошта: [email protected]).

Кошти програми “Матра” обмежені. Це означає, що проектна пропозиція може бути відхилена навіть за умови виконання зазначених вимог.

Увага!
В квітневому випуску інтерактивного помічника з фандрейзингу "Ворота к донору" читайте інтерв`ю з Першим секретарем Посольства Королівства Нідерландів Пітером ван Флітом, який розповість більше про Програму та нові можливості. 

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.