bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс серед громадських організацій на реалізацію проектів
09.10.2019

Фонд Східна Європа в рамках реалізації Програми USAID РАДА оголошує конкурс серед громадських організацій на реалізацію проектів, спрямованих на розбудову спроможності співпраці виборців з народними депутатами України в рамках виборчого округу. Дедлайн - 3 листопада 2019 року.

Грантова програма

«Демократичне представництво округів»

Програма USAID “РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво” виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Метою Програми РАДА є сприяти запровадженню повномасштабної парламентської реформи та становленню Верховної Ради України як підзвітної, відкритої та демократичної інституції.

Програма орієнтована на виконання трьох основних завдань:

Завдання 1:    Поліпшення представництва громадськості в законодавчому процесі.

Завдання 2:    Розширення ролі громадян у моніторингу роботи парламенту.

Завдання 3:    Зміцнення ролі законодавчого органу в проведенні незалежного контролю виконавчої гілки влади.

Основні напрямки діяльності Програми USAID РАДА:

1. Сприяння ефективній комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями та роботі в окрузі.

В рамках пілотного проекту «Модельний округ», у період 2015-2018 р.р.,  Програма РАДА співпрацювала з 7 народними депутатами, які представляли як мажоритарні округи, так і були обрані за партійними списками. За цей період були апробовані та успішно застосовані такі інструменти як:

  • Тренінги для команди народного депутата
  • Публічні звіти депутатів перед виборцями округу
  • Проведення міських зібрань у форматі «таун-холл» та громадських слухань
  • Заходи, спрямовані на покращення комунікації з депутатами місцевих рад округу
  • Прес-брифінги та прес-конференції
  • Участь журналістів регіональних видань округу в прес-турі до Верховної Ради
  • Проведення виїзних засідань комітетів, комітетських слухань

На поточному етапі Програма поширюватиме кращі практики у регіонах, розширить роботу з різними категоріями виборців (НУО, місцеве самоврядування, ЗМІ, бізнес-асоціації, ін.), а також інституціоналізує кращий досвід через Апарат Верховної Ради. Зокрема, в рамках інституціоналізації компоненту «Модельний округ» в Апараті Верховної Ради планується створити окремий структурний підрозділ, який сприятиме депутатам у їхній роботі в окрузі і зв’язку з виборцями (на базі Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України.

 

2. Створення інтерактивного парламентського просвітницького центру для учнів молодшої та середньої школи з урахуванням найкращого міжнародного досвіду

Діяльність центру сприятиме покращенню обізнаності про роль та функції Верховної Ради і про парламентаризм загалом, підвищенню довіри до українського парламенту серед громадян, формуванню громадянських компетентностей у школярів, повазі до
демократичних інституцій у дітей

3. Створення парламентської дослідницької служби при Верховній Раді.

Завдання дослідницької служби – інформаційно-аналітична підтримка народних депутатів, парламентських комітетів та Апарату Верховної Ради України. Служба стане потужним аналітичним ресурсом для народних депутатів і структурних підрозділів Верховної Ради задля покращення законодавчого процесу, підвищення якості парламентських дебатів і
публічних консультацій для розробки якісного законодавства

4. Вдосконалення та впровадження методології навчання вперше обраних народних депутатів та їхніх помічників-консультантів, підвищення спроможності Апарату Верховної Ради у забезпеченні навчального компоненту

В попередній період Програма РАДА активно долучалась до проведення навчальних заходів для народних депутатів України та помічників-консультантів. Зокрема, розроблено та проводяться тренінги «Регламент Верховної Ради», «Діяльність народного депутата та його команди», «Робота з запитами та зверненнями», «Аналіз політики», «Звітування народного депутата України». Програмою напрацьовано цілу низку довідкових та інформаційно-аналітичних матеріалів з різних аспектів парламентської діяльності.

На поточному етапі Програма РАДА продовжить системну співпрацю з Апаратом Верховної Ради, зокрема щодо організації та проведення тренінгових сесій для новообраних народних депутатів України та їхніх помічників-консультантів з різних аспектів парламентської діяльності та інституціоналізації тренінгів та навчальних програм в Апараті Верховної Ради.


Грантова програма

«Демократичне представництво округів»

Представницька функція парламенту є однією з ключових і передбачає різноманітні формати безпосередньої та опосередкованої комунікації народного депутата України з виборцями. Це є невід’ємною складовою здійснення повноважень члена парламенту. Вивчення і запровадження нових можливостей та форматів такої взаємодії є одним із головних завдань Програми USAID РАДА.

В рамках реалізації проекту «Модельний округ» Програми USAID РАДА, який покликаний створити ефективну модель діяльності народного депутата України у виборчому окрузі, комунікації та взаємодії з виборцями,  Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів для громадських організацій. 

Основне завдання грантової програми - розбудова демократичної спроможності співпраці виборців з народними депутатами України та народних депутатів України з виборцями в рамках округу.

Види діяльності в рамках грантової програми можуть включати наступні (не обмежуючись ними):

  1. Побудова системи парламентської громадянської освіти для громадян в округах. Народні депутати України та помічники стануть провідниками знань про повноваження Верховної Ради України, повноваження, права та обов’язки народних депутатів України, помічників-консультантів, представницьку функцію, роботу в окрузі.
  2. Розробка та надання громадськості та народним депутатам України інструментів, які допомагатимуть законодавцям приймати якісні рішення. Доступ громадськості до процесів прийняття рішень, публічні консультації, налагодження механізмів співпраці народних депутатів України з різними групами виборців в окрузі – неурядові організації, органи місцевої влади та самоврядування, бізнесу з метою вивчення проблематики і вироблення оптимальних рішень, консультації, публічні дискусії, звітування.
  1. Співпраця з народними депутатами та командами в напрямку розробки планів та індикаторів ефективного виконання обов’язків та повноважень народного депутата України та здійснення моніторингу виконання цих планів.
  2. Систематизація та обмін кращими практиками роботи народного депутата України в окрузі та взаємодії з виборцями, обміну досвідом та створення мереж всередині України та міжнародних партнерств.

До участі у конкурсі запрошуються офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства з усіх регіонів України, що знаходяться на території, підконтрольній уряду України, і які мають достатню спроможність реалізувати відповідний проект.

Усі заявки, подані на конкурс, будуть розглянуті та оцінені незалежною комісією експертів на основі критеріїв відбору.

 

Критерії відбору:

  • відповідність та ефективність проекту:

-        чітка постановка проблеми, ідентифікація та аналіз причин, наслідків та шляхів вирішення проблеми, які пропонуються проектом;

-        відповідність запропонованих цілей, діяльності і очікуваних результатів завданням конкурсу;

-        орієнтованість проекту на результат з вимірюваними короткостроковими та  довгостроковими результатами;

-        чітка роль та активне залучення усіх зацікавлених сторін.

-        інноваційний підхід у роботі;

-        ідентифікація ризиків та шляхів їх мінімізації;

-        стійкий вплив на цільові групи.

  • спроможність організації:

-        попередній досвід успішного виконання проектів;

-        партнерство з місцевою владою та органами місцевого самоврядування, народними депутатами України та їхніми командами, мас-медіа, неурядовими організаціями, громадськістю;

-        експертний потенціал членів організації та зовнішніх експертів.

 

Максимальний розмір гранту – до 500 000 грн. для однієї організації

Загальний бюджет грантової програми – 5 млн грн.

Очікувана тривалість проектів – до 6 місяців

Очікуваний початок діяльності – 1 грудня 2019 року

 

Як подавати заявку?

Аплікаційну форму, логічну модель та форму бюджету, а також інструкції щодо їх заповнення можна знайти на веб-сайті ФСЄ www.eef.org.ua.

ФСЄ зберігає за собою право не надавати фінансування, якщо якість проектних заявок не задовольнятиме умовам конкурсу.

Будь-ласка, зверніть увагу, що:

-        у рамках цього конкурсу гранти не можуть надаватися комерційним організаціям, політичним партіям, релігійним організаціям та фізичним особам;

-        заявка має подаватися українською мовою;

-        заявники будуть повідомлені про результати розгляду їхньої заявки у письмовій формі електронною або звичайною поштою;

-        рішення конкурсної комісії остаточне і перегляду не підлягає;

-        подані заявки не повертаються і не рецензуються.

 

Окрім цього, ФСЄ не надаватиме фінансування для:

-        будівництва або ремонту будівель і офісних приміщень;

-        організації спортивних та рекреаційних заходів;

-        сплати наявних фінансових або інших боргів організації;

-        покриття організаційних витрат, які не пов’язані з діяльністю за проектом;

-        медичних та реабілітаційних послуг;

-        наукових або технічних досліджень;

-        участі в академічних програмах та тренінгах за кордоном;

-        діяльності політичного або релігійного характеру.

Останній термін подачі заявок – 3 листопада 2019 р.

Результати конкурсу будуть оголошені до кінця листопада 2019 р.

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти  [email protected]не пізніше 23:59 3 листопада 2019 р.

ня щодо цього оголошення про конкурс можна надсилати у письмовій формі на [email protected] до 28 жовтня 2019 року.

 

 

 

Коментарі

Белименко Тетяна   1864 дні тому   #  

Доброго дня, наш виборчий округ складається із 6 районів і 1 міста. Під час написання проєкту планувати заходи для покриття всієї території округу чи можна обмежитися одним районом. Тетяна

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.