bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс міні-стипендій на популяризацію медіаграмотності

ГО «Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП» оголошує конкурс міні-стипендій на створення журналістських матеріалів, спрямованих на підвищення медіаграмотності аудиторії у південних та східних регіонах України.

Більше можливостей для отримання фінансування у розділі «Гранти»

Хто може взяти участь: журналісти/журналістки, блогери/блогерки Херсонської, Миколаївської, Луганської, Донецької та Дніпропетровської  областей.

Цілі конкурсу:

 • Стимулювати журналістів/блогерів/громадянських журналістів на створення матеріалів, спрямованих на підвищення рівня медіаграмотності аудиторії (розпізнавати фейки, пропаганду та маніпуляції у ЗМІ, критично ставитися до неперевіреної інформації та ненадійних джерел);
 • підвищити якість журналістських матеріалів шляхом консультування журналістів, блогерів та громадянських журналістів під час роботи над матеріалами;
 • підвищити обізнаність громадськості про вплив ЗМІ на суспільні процеси та стимулювати громадян до самостійного розвитку критичного сприйняття інформації, яку вони отримують із медіа.

Організатори конкурсу

ГО “Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП” в партнерстві з Європейським центром свободи преси та ЗМІ (ECPMF), Лейпциг,  за підтримки  Міністерства закордонних справ Німеччини. Конкурс проводиться в рамках реалізації проекту «re:start democratic discourse-2».

Продукт конкурсу:

Конкурс передбачає створення  та оприлюднення в усіх видах медіа не менше 20 журналістських матеріалів, спрямованих на підвищення рівня медіаграмотності в різних форматах і жанрах (усі види текстів, інтерактивні формати, інфографіка, фотопроекти, відеосюжети, теле- і радіопрограми).

Створені матеріали повинні стимулювати читача аналізувати інформацію в медіа-просторі, формувати навички критичного мислення, що необхідні, аби не піддаватися впливу дезінформації та пропаганди та вміти розпізнавати фейки.

Ви можете запропонувати свою тему чи вибрати одну із запропонованих нижче:

 1. Розвінчання фейкової новини (маніпуляції) в своєму регіоні з поясненням технології і мети створення і поширення такої інформації.
 2. Тести (у тому числі інтерактивні) “Правда чи брехня”, “Новина чи вигадка”.
 3. Інтерв`ю з експертом про те, як розпізнавати маніпуляції і фейки, як відрізнити якісні медіа від неякісних (ви можете запропонувати своїх експертів або звернутися за допомогою у їх пошуку до ІРРП).
 4. Обговорення з жителями регіону теми довіри до новин, медіаспоживання та критичного мислення (дискусія, опитування, влог).
 5. Слідкуйте за словами! Топ-5 (7,10) способів викривлення інформації у медіа, що найчастіше сьогодні використовуються.
 6. Дискусія про загрозу фейків і маніпуляцій у медіа за участі експертів (для теле- і радіоформатів).
 7. Що таке “джинса” і способи її розпізнати.
 8. 3 (5,7,10) способів перевірити правдивість інформації в інтернеті – інструкція для медіаюзерів (для онлайну).
 9. 3 (5,7,10) способів обдурити виборців, якими користуються українські політики
 10. Не вір, не лайкай, не ділись. Правила інформаційної гігієни у соцмережах (на локальних прикладах).

Подивитися, які матеріали було опубліковано в межах минулорічного конкурсу “Я не вірю на слово”, можна тут.

Умови конкурсу:

Заявку можна подати як на рівні ідеї створення матеріалу, так і на рівні готового, але НЕОПУБЛІКОВАНОГО матеріалу!

Відбір заявок відбуватиметься на конкурсній основі.
Буде відібрано не менше 20 кращих заявок.

Переможці (автори/авторки цих заявок) мають створити та опублікувати свої журналістські матеріали до 30 листопада 2019 року.

Обов’язкова умова!

З авторами заявок, що пройдуть відбір працюватимуть редактори-ментори. Створені матеріали мають бути надіслані на допублікаційну редакторську експертизу та допрацьовані, якщо на цьому наполягатиме редактор-ментор.

Матеріали переможців отримають грошову винагороду в розмірі від 4 000 до 5 000 грн. в залежності від складності матеріалу і тільки після його публікації/виходу в ефір.

Заявки приймаються до 02 вересня 2019 року.

Результати відбору буде повідомлено заявникам до 10 вересня  2019 року.

Анкету-заявку можна заповнити тут.

Контакти:

Запитання можна надсилати на адресу [email protected]  або зателефонувавши координаторці проєкту Оксані Євтушенко за номером тел.: +38 067 234 42 16.

Контакти

 • Запитання можна надсилати на адресу [email protected] або зателефонувавши координаторці проєкту Оксані Євтушенко за номером тел.: +38 067 234 42 16.
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.