Програма ООН із відновлення та розбудови миру оголошує грант на розвиток груп взаємодопомоги на сході України. Повний аплікаційний пакет повинен бути поданий до 12:00 17 травня 2019 року.
Більше можливостей для отримання фінансування у розділі «Гранти»
Поточний конфлікт на сході України справив прямий і вкрай негативний вплив на соціальну згуртованість, безпеку громад та верховенство права. Визнаючи необхідність термінового вирішення питань відновлення, відбудови економіки та розбудови миру в районах, які безпосередньо та опосередковано постраждали від конфлікту, наприкінці 2014 року уряд України звернувся до міжнародної спільноти з проханням надати технічну допомогу та фінансову підтримку для оцінки пріоритетних потреб відновлення. Наприкінці 2014 року Організація Об’єднаних Націй, Світовий банк та Європейський Союз провели оцінку відновлення та розбудови миру, яка була схвалена Кабінетом Міністрів у середині 2015 року.
До початку конфлікту протягом останнього десятиліття ПРООН була представлена та здійснювала активну діяльність на сході України, з акцентом на розвиток громад, розвиток громадянського суспільства та охорону навколишнього середовища. Робота над вирішенням конкретних проблем розвитку, породжених конфліктом та обговорених вище, ґрунтується на цій попередній роботі та налагоджених партнерських відносинах. Вона розпочалася у 2015 році через Програму ООН із відновлення та розбудови миру, що є багатосторонньою донорською рамковою програмою, яка спільно імплементується чотирьома партнерськими агентствами ООН (Програма розвитку ООН, ООН Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення, Продовольча та сільськогосподарська організація у співпраці з урядом України.
Програма ООН із відновлення та розбудови миру впроваджується з метою реагування та пом’якшення причин і наслідків конфлікту. Вона ґрунтується на результатах Оцінки відновлення та розбудови миру і узгоджується з Державною цільовою програмою відновлення та розбудови миру в східних регіонах України, а також з двома обласними стратегіями розвитку до 2020 року. Програма ООН із відновлення та розбудови миру передбачає три основні напрямки діяльності: 1) відновлення інфраструктури та відбудова економіки; 2) підтримка місцевого самоврядування та розбудова пов’язаної із цим спроможності; 3) соціальна стійкість та розбудова миру. Вона – невід’ємна складова Програми ПРООН в рамках країни і тому повністю узгоджена з Рамковою програмою партнерства між урядом України та Організацією Об’єднаних Націй. Вона тісно взаємопов’язана з Програмою демократичного врядування та реформ, що розгортається на загальнонаціональному рівні та в усіх областях України та відповідає Цілям сталого розвитку, зокрема, цілі сталого розвитку 16 (мир, правосуддя та сильні інституції).
Як територіальна програма, розроблена спеціально для районів на сході України, що постраждали від конфлікту, Програма ООН із відновлення та розбудови миру спрямована на основні пріоритетні потреби у сфері стабілізації, розбудови миру, економіки та урядування на сході України після початку конфлікту. Вона враховує можливості, що виникли в результаті Мінського протоколу від вересня 2014 року та поновлення дії його положень про припинення вогню (останнє припинення вогню було узгоджене у березні 2018 року), а також повністю пристосована для створення взаємозалежності між гуманітарними потребами та потребами з розвитку.
Заходи Програми згруповані за такими ключовими компонентами Програми, які відображають пріоритетні потреби регіону:
Компонент 1: Економічне відновлення та відбудова критично важливої інфраструктури;
Компонент 2: Ефективне місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади;
Компонент 3: Громадська безпека та соціальна згуртованість.
Цей конкурс заявок пов’язаний з відбором двох громадських організацій (по одній у кожній із областей) щодо розвитку та підтримки діяльності груп само/взаємодопомоги у цільових громадах Луганської та Донецької областей. Загальна стратегія конкурсу полягає у застосуванні орієнтованого на громаду підходу для:
(1) розвитку спроможностей працівників соціальних служб (державної і комунальної власності) та громадських організацій у створенні та підтримці діяльності груп само/взаємодопомоги та застосуванні підходу, що ґрунтується на правах людини, у своїй професійній діяльності;
(2) створення, організації діяльності та супервізійної підтримки груп само/взаємодопомоги у цільових громадах Луганської та Донецької областей;
(3) підтримки ініціатив груп само/взаємодопомоги, спрямованих на розширення можливостей їх членів, адвокації їх прав та/або розвиток соціальної згуртованості та безпечного середовища у громаді.
Подані проектні пропозиції мають відповідати цільовій спрямованості Проекту, бути орієнтовані в рівній мірі на жінок та чоловіків, включно з представниками/представницями найбільш вразливих груп у громаді, та бути направлені на досягнення наступних завдань:
(1.1) Розробку навчальної програми для змішаної групи працівників соціальних/соціально-психологічних служб (державної і комунальної власності) та громадських організацій/ громадських лідерів, яка включатиме у тому числі: принципи та методику зі створення та організації діяльності груп само/взаємодопомоги у громаді; можливості застосування підходу, орієнтованого на права людини та адвокації у процесі роботи з групами само/взаємодопомоги у громаді.
(1.2) Посилення спроможностей (шляхом навчання, консультування та супервізійної підтримки) працівників соціальних/соціально-психологічних служб (державної і комунальної власності) та громадських організацій/ громадських лідерів у спільній співпраці на рівні громади, зокрема, у створенні та підтримці діяльності груп само/взаємодопомоги з числа вразливих груп (людей з інвалідністю, сімей, що виховують дітей з інвалідністю, людей літнього віку, молоді, внутрішньо-переміщених осіб, учасників бойових дій та членів їх сімей та ін.);
(2) Створення, організацію діяльності та супервізійну підтримку груп само/взаємодопомоги у кожній із цільових громад проекту;
(3) Підтримку ініціатив, створених в рамках проекту груп само/взаємодопомоги, спрямованих на розширення можливостей членів груп само/взаємодопомоги, адвокації їх прав, забезпечення участі у процесі прийняття рішень на рівні громади та/або розвиток соціальної згуртованості та безпечного середовища у громаді;
(4) Розробку посібника для фасилітаторів груп самодопомоги, в якому будуть викладені принципи організації груп само/взаємодопомоги, етапи роботи з групою, приклади успішних практик та рекомендації щодо забезпечення сталості її функціонування.
(5) Висвітлення проміжних та кінцевих результатів проекту у місцевих та соціальних медіа, інформування громадськості про хід реалізації проекту;
Очікувані результати проекту:
(1) Щонайменше 20 працівників соціальних/соціально-психологічних служб (державної і комунальної власності) та громадських організацій/ громадських лідерів у кожній області пройшли навчання та посилили свої спроможності у створенні/організації діяльності груп само/взаємодопомоги у громаді;
(2) У кожній області створено та функціонують щонайменше 10 груп само/взаємодопомоги (від 5 до 20 осіб кожна) з числа вразливих груп (людей з інвалідністю, сімей, що виховують дітей з інвалідністю, людей літнього віку, молоді, внутрішньо-переміщених осіб, учасників бойових дій та членів їх сімей та ін.). Діяльність груп само/взаємодопомоги спрямовано як на взаємну підтримку її членів у подоланні спільних проблем, так і на досягнення змін у громадах, що забезпечать участь представників вразливих груп у процесі прийняття рішень;
(3) Підтримано щонайменше 8 ініціатив груп само/взаємодопомоги у кожній області, створених в рамках проекту;
(4) Розроблено посібник для фасилітаторів груп самодопомоги у тісній співпраці відібраних організацій між собою та з відповідальними представниками Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
(1) Луганська область: Нижньо-Дуванська ОТГ, Лисичанськ, Троїцька ОТГ, Красноріченська ОТГ, смт Мілове.
(2) Донецька область: м. Слов`янськ, Мангуш, майбутня Вугледарська ОТГ, майбутня Сартанська ОТГ, Мар’їнка / Красногорівка.
Одна заявка від організації повинна охоплювати одну область та усі цільові громади, що перелічені у розділі «Території реалізації конкурсу» за обраною областю впровадження. Організації не можуть подавати заявки, що охоплюють усі цільові громади в обох областях - такі заявки розглядатися і оцінюватися не будуть.
Громадські організації, що подаватимуть проектні пропозиції за цим Конкурсом, мають відповідати наступним обов’язковим вимогам:
Пропозиції від організацій, які не відповідають наведеним вимогам, розглядатися не будуть.
5.1. Дозволені витрати
Прийнятними вважаються витрати, які:
Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані винятково для оплати:
5.2. Обов’язкові витрати:
5.3. Неприйнятними є витрати, пов’язані з:
Адміністративні витрати фінансової пропозиції не можуть перевищувати 7% від загальної вартості проектної пропозиції.
До розгляду будуть прийняті фінансові пропозиції, що відповідають принципу ефективності та економічності витрат («найвища якість за найнижчу ціну»). Кожна надана фінансова пропозиція повинна передбачати витрати на підтримку і забезпечення ініціатив, створених в рамках проекту груп само/взаємодопомоги, у розмірі 392 000 гривень, з розрахунку не більше 49 000 гривень на одну ініціативу – ця сума має міститися у кожній фінансовій пропозиції та не може бути змінена.
Співфінансування проекту не є обов’язковою умовою, але заохочується у різних формах, у тому числі, через залучення діяльності волонтерів, використання техніки та приміщень, наданих партнерами та ін.
Тривалість проектів: 6 місяців.
Аплікаційний пакет складається із наступного:
1) Онлайн аплікаційна форма, заповнена онлайн за посиланням, що містить основні відомості про організацію та проектну пропозицію.
2) Повна аплікаційна форма (заповнена у форматі MS Word), в якій описано організаційний план та план впровадження проекту (*.docx/*.doc);
3) Фінансова пропозиція (запропонований бюджет у форматі Excel);
4) Відскановані копії наступних документів (*.PDF або *.JPG):
5) Резюме ключових осіб, задіяних у реалізації проекту або характеристику на ключовий персонал.
Організації, що подають проектні пропозиції, повинні заповнити онлайн аплікаційну форму (пункт 1), а також подати повний аплікаційний пакет (пункти 2-5), зазначений вище, за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення (в залежності від того, які цільові громади охоплює проектна пропозиція):
(1) «RPP-2019-3: Створення, розвиток та підтримка діяльності груп само/взаємодопомоги в Луганській області» або
(2) «RPP-2019-3: Створення, розвиток та підтримка діяльності груп само/взаємодопомоги в Донецькій області».
Повний аплікаційний пакет повинен бути поданий до 12:00 17 травня 2019 року. Аплікаційний пакет (пункти 2-5) повинен бути надісланий одним листом, розмір якого не має перевищувати 15 Mb.
Для отримання довідкової інформації щодо проекту звертайтесь, будь ласка, за електронною адресою [email protected] з темою повідомлення «RPP-2019-3: Створення, розвиток та підтримка діяльності груп само/взаємодопомоги в Донецькій області або Луганській області», але не пізніше ніж за 48 годин до часу закриття прийому аплікаційного пакету.
Отримані проектні пропозиції будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу, і ті, що відповідатимуть вимогам, будуть передані на розгляд Конкурсної комісії.
Проектні пропозиції, що надійдуть після вказаного в оголошені терміну з будь-яких причин, не розглядатимуться.
Отримані проектні пропозиції будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу (щодо наявності усіх необхідних документів та відомостей у них), і ті, що відповідатимуть вимогам, будуть передані на розгляд Конкурсного комітету. На цьому етапі ПРООН залишає за собою право уточнювати інформацію.
Конкурсний комітет проводить прозорий відбір із процедурою голосування та обираються переможці, з якими буде укладено договори про надання грантів за проектом «Створення, розвиток та підтримка діяльності груп само/взаємодопомоги у цільових громадах Луганської та Донецької областей». В кінці складається протокол та фіксуються результати конкурсу. Інформація про результати надсилається на електронну скриньку учасникам конкурсу.
Конкурсний комітет складається з представників ПРООН із залученням ключових експертів Фонду Народонаселення ООН та ООН Жінки відповідно до їх ключових напрямів роботи. Разом із цим, ПРООН має право звернутися до незалежної експертної думки в ході відбору проектних пропозицій чи до думки місцевих органів влади, на території яких передбачена діяльність проекту.
|
Узагальнена форма оцінки технічної пропозиції |
Максимальний бал |
1. |
Відповідність тематиці та пріоритетам конкурсу (подана заявка відповідає тематиці – 10 балів, відповідає пріоритетам – 10 балів; заявка частково відповідає тематиці - 5 балів, частково відповідає приорітетам - 5 балів; заявка не відповідає тематиці та пріоритетам конкурсу – 0 балів) |
20 |
2. |
Узгодженість мети, завдань та методів виконання проекту (мета, завдання та методи виконання проекту повністю узгоджені між собою – 10 балів, частково узгоджені – 5 балів, не узгоджені – 0 балів) |
10 |
3. |
Конкретність, досяжність та результативність заходів, запланованих проектом (Заходи, заплановані проектом конкретні – 5 балів, досяжні – 5 балів, та результативні – 10 балів, заходи не відповідають переліченим умовам – 0 балів) |
20 |
4. |
Досвід організації-заявника у питаннях, передбачених проектною пропозицією (компетентність заявника підтверджена досвідом втілення проектів, що відповідають напрямкам Конкурсу – 10 балів, організація має досвід втілення проектів, але у суміжних до проектної пропозиції напрямках - 5 балів; у організації немає досвіду або його попередні проекти не відповідають напрямкам Конкурсу – 0 балів) |
10 |
5. |
Обґрунтованість запланованих витрат та необхідних ресурсів у співвідношенні до очікуваних результатів (фінансова пропозиція є обґрунтованою і відповідає підходу «найвища якість за найнижчу ціну» - 20 балів, фінансова пропозиція потребує перегляду та/або скорочення витрат – 10 балів, фінансова пропозиція не є обґрунтованою – 0 балів) |
20 |
6. |
Рівень компетентності (профільна освіта, досвід роботи) персоналу проекту (залучений персонал має відповідний рівень компетенції – 20 балів, частково необхідний рівень компетенції – 10 балів, не має необхідного рівня компетенції – 0 балів) |
20 |
|
Загальний бал |
100 |
Переможе пропозиція, яка набрала найвищий загальний бал, що визначається за допомогою складання балів. Договори буде укладено з заявниками, які подали переможні пропозиції. Переможці не можуть набрати менше 70 балів.
Зверніть увагу!
Отримувач гранту відповідає за моніторинг упровадження проекту та оцінювання його результатів. Програма ООН із відновлення та розбудови миру здійснюватиме моніторинг реалізації грантового проекту через звіти грантоотримувача, зустрічі з працівниками проекту, їх партнерами та благоотримувачами, а також через участь у заходах проекту.
Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному Програмою ООН із відновлення та розбудови миру:
Організації-грантоотримувачі отримають авансовий платіж на заплановану діяльність у межах грантової угоди. Розмір авансового та подальших платежів буде зафіксовано у грантовій угоді. Цей розмір буде визначений індивідуально з огляду на загальний розмір гранту, тип діяльності тощо. Наступні транші будуть виділені після отримання та затвердження проміжних звітів організації.
Зверніть увагу! Фінальний транш у розмірі 10% буде надано організації-грантоотримувачу після 100% звітування за проектом, включаючи підтвердження усіх фінансових операцій.
[1] Конкурс не передбачає надання грантів прибутковим організаціям, політичним партіям, релігійним організаціям
Коментарі