Конкурс проводиться в рамках проекту “Об’єднаймося заради реформ!” (UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Заявки будуть прийматись від організацій громадянського України Міжнародним фондом “Відродження” (МФВ), Фондом Східна Європа (ФСЄ) та ПАКТом, який є основним виконавцем проекту “Об’єднаймося заради реформ!”
Детальна інформація про конкурс, а також інструкція, як писати заявку на грант, розміщені на сайтах МФВ, ФСЄ та ПАКТ: www.irf.kiev.ua, www.eef.org.ua та www.uniter.org.ua
Основна мета проекту «Об’єднаймося заради реформ!» – зміцнити та допомогти провідним організаціям громадянського суспільства України (ОГС), які опікуються питанням розробки та впровадженням реформ, посилити та консолідувати демократичні здобутки. Проект спрямований як на вирішення системних широких проблем громадянського суспільства, так і на підтримку моніторингових ініціатив та кампаній громадянського представництва (адвокасі) у різних сферах громадського життя, які є важливими для поглиблення процесу реформ в Україні.
Це оголошення про конкурс започатковує другий етап Програми грантів на місцевому рівні ініціативи “Об’єднаймося заради реформ!” (список проектів, підтриманих в рамках першого етапу, можна знайти на сторінці www.uniter.org.ua).
Конкурс спрямований на підтримку кампаній громадянського представництва на місцевому рівні, що мали б вплив на розробку місцевої політики, захист прав громадян та забезпечення контролю за діяльністю місцевих органів влади з боку ОГС та громадян. З метою розширення спектру ініціатив, цей конкурс буде спрямовано на теми, яким було приділено менше уваги протягом першого етапу проекту, зокрема реформа ЖКГ, посилення органів самоорганізації населення та організацій співвласників багатоквартирних будинків, впровадження енергоефективних та енергоощадних технологій, управління відходами, підвищення ефективності громадського транспортного сполучення, впровадження екологічно відповідальних практик, забезпечення реалізації прав вразливих груп населення, розвиток приватного підприємництва та місцевий економічний розвиток на депресивних територіях, розвиток соціальної відповідальності малого та середнього бізнесу та на інші важливі для місцевих громад теми.
Партнери конкурсу також закликають учасників конкурсу розробляти спільні ініціативи за участі ОГС, місцевих органів влади та бізнесу. В першу чергу, партнери програми підтримуватимуть кампанії ОГС з проведення місцевих реформ, активізації участі громадян в процесі планування місцевого розвитку, розробки інноваційних рішень у важливих для місцевих громад сферах.
Загальні цілі цього конкурсу є такими:
В рамках цього конкурсу гранти будуть надаватися в межах таких загальних тем громадської активності:
До участі у конкурсі допускаються офіційно зареєстровані ОГС з усіх регіонів України, які мають відповідні ресурси та здатні проводити діяльність в рамках проекту.
Максимальний розмір гранту – до 25 000 дол. США для однієї організації. Середній розмір гранту – в межах 10 000 – 15 000 дол. США.
Загальний бюджет конкурсу – 350 000 дол. США, у рамках конкурсу планується надати до 30 грантів.
Очікувана тривалість проектів – до 12 місяців.
Останній термін подачі заявок – 1 лютого 2010 р. Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 15 березня 2010 р.
Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти: [email protected] не пізніше 24-ї години 1 лютого 2010 р. Заявки в паперовому вигляді (тільки ті, що не були надіслані електронною поштою) також можуть бути надіслані поштою до 1 лютого 2010 р. (за поштовим штемпелем) на адресу:
Фонд Східна Європа
Тема: “Програма UNITER”
вул. Велика Васильківська, 55, 3й поверх
м. Київ, 03680
Питання щодо цього оголошення про конкурс та процедур, пов’язаних із ним, можна надсилати у письмовій формі на вказану вище електронну адресу до 15 січня 2010 року. Відповіді будуть повідомлені на сайтах ФСЄ, МФВ та ПАКТу впродовж п’яти днів.
Контактні особи:
МФВ: Олексій Орловський, директор програми Посилення впливу громадянського суспільства.
Тел: (+380 44) 461-95-00,
факс: (+380 44) 486-01-66,
[email protected]
ФСЄ: Юрій Піскалюк, менеджер програм.
Тел/факс: (+380 44) 200-38-24/25/26,
[email protected]
Коментарі