Гранти Посольства США «Підтримка реалізації реформ в регіонах»

Посольство США в Україні запрошує українські медіа організації, незалежні засоби масової інформації, громадські медіа та блогерів взяти участь у конкурсі проектів Фонду розвитку українських ЗМІ. Метою конкурсу є зміцнення суспільної підтримки реформ, забезпечення прозорості їх реалізації, а також підтримка громадського активізму і посилення відповідальності громадян за проведення реформ на місцевому рівні. Максимальний обсяг гранту - до 25 000 доларів США. Дедлайн - 26 березня 2018 року.

Більше грантів у розділі Гранти

Фонд розвитку українських ЗМІ адмініструється Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Кошти фонду спрямовані на підтримку вільних і незалежних ЗМІ в Україні та допомогу українським журналістам, медіа-організаціям і недержавним організаціям, які працюють над проектами, пов’язаними з медіа.

Пріоритет буде наданий проектам у сфері реформ охорони здоров’я, освіти, децентралізації, корпоративного управління та енергетичного сектору, однак Фонд розвитку ЗМІ може розглянути цікаві проекті заявки, які стосуються інших реформ.

Проекти можуть включати, але не обмежуватимуть наступними напрямками:

 • Навчання регіональних журналістів, яке сприятиме вмінню медіа доносити суть реформ, а також висвітлювати процес їх втілення для широкої аудиторії; навчить журналістів користуватися засобами факт-чекінгу та методиками розробки матеріалів для різних типів аудиторії та медіа; створить зв’язки між журналістами та кваліфікованими експертами і забезпечить медіа переліком професійних ресурсів у відповідній галузі.
 • Проведення тренінгу для представників регіональних прес служб із створення комунікативних стратегій у сфері реформ для медіа та широкого загалу.
 • Створення та підтримка існуючих громадських медіа та незалежних блогерів, які відстежують проведенням реформ в регіонах, пишуть про їх перебіг, позитивні та негативні наслідки; поширення інформації про можливості, які надають реформи на рівні громади: гранти від місцевого уряду та міжнародних донорів, збір коштів через соціальні медіа та краудфандингові платформи, тощо;
 • Організація освітніх прес-турів для регіональних медіа, громадських журналістів та блогерів, які нададуть їм можливість побачити та написати про успішні проекти об’єднаних територіальних громад, енергозберігаючі технології, освітні інновації на рівні області, регіону, або всієї країни.
 • Підтримка конструктивного діалогу щодо реформ на регіональному рівні через залучення до теле- і радіо-програм представників місцевої влади, незалежних експертів та журналістів; посилення участі громади у формуванні місцевого бюджету; проведення моніторингу діяльності місцевої влади у сфері втілення реформ і створення комплексного аналізу для аудиторії.

Бюджети проектів можуть за потреби включати витрати на обладнання, однак сума цих витрат не має перевищувати 30% від загальної вартості проекту.

Вимоги конкурсу

 • Гранти надаються виключно українським ЗМІ (друкованим та електронним виданням) та українським неурядовим організаціям, зареєстрованим у відповідності до українського законодавства.
 • Підтримка для блогерів може виділятися як індивідуально, так і в рамках більшого проекту, який подає на розгляд інтернет-видання;
 • Діяльність в рамках проектів повинна відбуватись лише на території України.
 • Організації заохочуються до пошуку джерел спів-фінансування від інших донорів, або можуть пропонувати інші види розподілу витрат (праця волонтерів, приміщення, обладнання, тощо).
 • Державні та партійні ЗМІ не можуть претендувати на отримання гранту. Неурядові організації та їхні працівники не можуть представляти політичні партії, бути призначеними або обраними на державні посади.

Термін проектів може бути різним, залежно від обсягу запланованих робіт, але не має перевищувати 12 місяців. Максимальна сума на отримання гранту не перевищуватиме 25,000 доларів США. Переможці конкурсу будуть оголошені в травні 2018 року.

Кінцевий термін подання заявок: не пізніше 26 березня 2018 року, 18:00

Як надсилати заявки до Фонду розвитку ЗМІ

Потрбіно надсилати проекти з позначкою: на конкурс «Реалізація реформ» в електронному вигляді за адресою KyivMDF@state.gov. Не архівуйте документи. Надсилайте їх окремими файлами.

Аплікаційні форми з інструкцією знаходяться за адресою.

Варто звернути особливу увагу на отримання номеру DUNS та реєстрації в системі sam.gov. Організації, які на момент подачі заявки, не матимуть статус ‘submitted’ в системі sam.gov, не будуть взяті до розгляду.

Відповідь про отримання заявки буде надана заявки телефоном, або електронною поштою. Неповні заявки та заявки подані із запізненням розглядатися не будуть. Заявки, отримані до 26 березня 2018 року, матимуть переваги при розгляді.

Джерело 

Контакти

 • Посольство США в Україні
 • KyivMDF@state.gov
 • (044) 521-57-40
 • Вул.Сікорського 4 Київ 04112
 •  http://ukraine.usembassy.gov
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 2  - Нi  

Коментарі

 •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом!Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.