bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс із надання грантів кластерам на діяльність у сфері співробітництва з ЄС
19.07.2017

Проект EaP PLUS має на меті сприяти науково-дослідницькій та інноваційній співпраці між країнами Європейського Союзу (ЄС) та країнами Східного партнерства (EaP) та ефективно використовувати існуючі можливості такої співпраці. Схема грантів EaP PLUS (2017) призначена для посилення партнерських відносин у сфері дослідницької та інноваційної діяльності в рамках EU–EaP через співпрацю кластерів та організацій, схожих за своєю структурою на кластери (далі – кластероподібні організації). Дедлайн - 30 вересня 2017 р.

Більше грантів у розділі Гранти.

Схема грантів EaP PLUS (2017) призначена для посилення партнерських відносин у сфері дослідницької та інноваційної діяльності в рамках EU–EaP через співпрацю кластерів та організацій, схожих за своєю структурою на кластери (далі – кластероподібні організації).

Мета цієї діяльності – зміцнення кластерів у країнах Східного партнерства, передача найкращих практик, запроваджених в ЄС і – у відповідних випадках – країнах Східного партнерства, та сприяння сталому міжкластерному співробітництву між діючими або сформованими кластерами країн ЄС та країн Східного партнерства. Обсяг фінансування: EaP PLUS пропонує шість грантів у розмірі до 10 000 євро для кластерів чи кластероподібних організацій, тобто по одному для кожної з країн Східного партнерства.

В конкурсі можуть брати участь виключно юридичні особи.

Грант покриває витрати на діяльність зі співробітництва кластерів Східного партнерства та ЄС.

Гранти розподілятимуться на конкурсній основі – після оцінки представниками проекту EaP PLUS.

Терміни проведення конкурсу: конкурс триває з 15 червня 2017 року до 30 вересня 2017 року. Протягом 8 тижнів після закінчення цього терміну всі заявки будуть перевірені на відповідність формальним вимогам та оцінені по суті представниками проекту EaP PLUS.

Дата початку впровадження проектів: можлива через 4 тижні після повідомлення результату відбору (листопад 2017 року).

Тривалість проекту – до 10 місяців. Проект має бути завершено не пізніше грудня 2018 року.

Вимоги до учасників: у конкурсі можуть брати участь кластери та кластерні ініціативи, розташовані лише в країнах Східного партнерства та в країнах ЄС.
Кандидати повинні максимально відповідати європейському визначенню кластера (http://www.clustercollaboration.eu/cluster-definitions). Відповідність цим вимогам є важливим критерієм вибору бенефіціара цієї грантової схеми.

Право подаватися на конкурс мають такі категорії організацій:
– кластери;
– нові кластери та кластерні ініціативи;
– бізнес-мережі, орієнтовані на дослідження та інновації (R & I);
– галузеві асоціації та регіональні організації, орієнтовані на дослідження та розробки;
– торговельні палати.

Спільна заявка має включати принаймні один кластер із країни EaP та один кластер із країни ЄС.

Спільна заявка має бути представлена кластером з країни EaР від імені обох організацій.

Реєстрація кандидатів від ЄС та Східного партнерства на Європейській платформі співпраці з кластерами є надзвичайно бажаною для кандидатів із країн Східного партнерства та обов’язковою – для кандидатів від ЄС.

Для реєстрації на Платформі перейдіть за посиланням: https://www.clustercollaboration.eu/node/add/cluster-profile.

Критерії оцінки та відбіркова комісія:

Оцінка відбіркової комісії базується на трьох основних критеріях:

• відповідність кластера з країни Східного партнерства та країни ЄС європейському визначенню кластера;
• стабільність дослідницької та інноваційної діяльності кластерів та кластероподібних організацій ЄС та Східного партнерства;
• потенціал кластера чи кластероподібних організацій у створенні сталого довгострокового співробітництва з європейським кластером та очікуваного впливу діяльності за проектом на підтримку та / або розвиток цієї співпраці.

Типи заходів, які можуть отримати фінансування:
– відрядження персоналу кластера з країни ЄС до країни Східного партнерства (та навпаки) з чітко визначеними цілями;
– обмін персоналом із метою отримання інформації щодо стратегії та практики досліджень і впровадження інновацій у діяльності кластерів;
– підготовка Меморандуму про взаєморозуміння між двома кластерами чи кластероподібними організаціями;
– організація спільної події;
– комунікаційні заходи для інформування членів кластеру про можливості співпраці у сфері науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (НДДКР).

Відібрані за результатами конкурсу заявники підписують угоду з партнером EaP PLUS, відповідальним за розподіл коштів за грантовою схемою для даної країни Східного партнерства. В Україні – це Президія НАН України.
Партнери проекту EaP оберуть від України один проект, що фінансуватиметься, визначать максимальні витрати, які можуть бути відшкодовані, і сам процес відшкодування.
Передоплату в розмірі 40% буде перераховано кластерові-бенефіціару після підписання Угоди. Решта 60% бюджету проекту будуть переказані після закінчення проекту та прийняття звіту про його успішне виконання.

Відшкодування витрат здійснюється на підставі документованих реальних витрат (наприклад, витрат на поїздку, візи, добових, харчування, витрат на проведення заходів тощо, крім оплати робочої сили та іншої винагороди).
Звіт про виконання проекту має містити:
• власне, сам Звіт про діяльність за проектом і його результати (5-10 сторінок), у тому числі:
– опис заходів, здійснених за грантом, включно з кількісними даними, – там, де це можливо;
– викладення короткого змісту основних результатів;
– назва та зміст пропозицій або проекту, що виникли в результаті діяльності за цим проектом та / або майбутніх запланованих заходів, – якщо це можливо;
– одна або кілька фотографій із проведених заходів;
– підбиття підсумків діяльності за проектом, визначення діяльності, що виникла як результат впровадження проекту, інший вплив гранту тощо;
– кошторис витрат.

Профінансована цим грантом діяльність має бути орієнтована на галузь промисловості та наукових досліджень, а також на співробітництво між кластерами – за винятком будь-якої комерційної діяльності.

Як подавати заявку:

Заявка подається від кластера чи кластероподібної організації країни Східного партнерства, а також від імені партнерської організації з країни ЄС.

Форма заявки складається з:
– форми анкети,
– підписаного та датованого листа згоди на участь – від Європейського кластера чи іншої правомочної організації;
– короткої презентації (PDF, PPT) проекту.
– посилання / скріншота профілів кластерів на Європейській платформі співпраці з кластерами – що є обов’язковим для партнера з ЄС і наполегливо рекомендується для заявника з країни Східного партнерства.

Заяву слід подавати в електронному вигляді англійською мовою за адресою: [email protected] (в копії: [email protected]).

Заявників буде поінформовано про результати подання їхньої заявки електронною поштою (за адресою, яку вони зазначать).

Контактна особа в Україні: Карина Шахбазян ([email protected]).

Джерело

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.