bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс грантів «Культурна дипломатія задля діалогу»

Оголошенням конкурсу «Культурна дипломатія задля діалогу» Міжнародний фонд «Відродження» прагне сприяти синергії та співпраці цих ініціатив, трансформації окремих акцій культурної дипломатії у системну роботу у громадах, залучення до цих ініціатив нових аудиторій, розвитку публічних, громадських просторів, які можуть стати майданчиками як для мистецьких ініціатив, так і для діалогу у громаді. Дедлайн - 17 лютого 2017 р.

В умовах збройної агресії  Російської Федерації, анексії Криму та бойових дій на Сході України українське суспільство згуртувало свої зусилля, спрямувавши їх, зокрема, на залучення громад Сходу, звільнених територій та громад, що межують з лінією зіткнення, до загальнонаціонального культурного життя.  Незважаючи на те, що збройний конфлікт на Сході України триває, громадянське суспільство будує містки між регіонами країни, залучаючи громадян до загальноукраїнського діалогу та взаєморозуміння.

Культурницькі ініціативи здатні слугувати важливою підвалиною подолання конфліктів, змін у «порядку денному» життя громад задля відкритого діалогу щодо цінностей  відкритого суспільства, демократії та прав людини. Особливо важливим на даному етапі є залучення до такого діалогу та співпраці митців, діячів культури та інтелектуалів із контрольованих Україною територій Донецької та Луганської областей, а також у прикордонних, поліетнічних регіонах – Закарпатській, Чернівецькій, Одеській, Херсонській областях.

За час, що минув від початку неоголошеної війни на Сході України, українські митці, освітяни, громадські діячі та представники бізнесу організували чимало культурницьких заходів у громадах, які зазнали впливу збройного конфлікту. У Донецькій та Луганській областях розвиваються урбаністичні ініціативи, творяться публічні простори. Ці проекти стали можливими завдяки волонтерським зусиллям, підтримці донорських організацій та небайдужих громадян і бізнесу.

Мета конкурсу – підтримка та сприяння сталості громадських ініціатив, які мають на меті  культурну інтеграцію та співпрацю між регіонами України, сприяють діалогу та порозумінню у суспільстві із залученням активістів та громад цільових регіонів конкурсу.

Зверніть увагу! Конкурс відбуватиметься у два етапи: перший етап – конкурс ідей, другий – конкурс проектів для переможців першого етапу.

Для участі у першому етапі (конкурс ідей) громадські організації та ініціативи повинні запропонувати власні ідеї та пропозиції (про форму подачі заявок на перший етап див. далі). За результатами відбору заявок переможців першого етапу буде запрошено до участі у другому етапі конкурсу.

Пріоритети конкурсу:

  • підтримка культурницьких акцій (виставок, літературних та мистецьких конкурсів, кінопоказів, «мистецьких резиденцій», інших публічних заходів «культурної дипломатії») та акцій із залучення і гуртування громади у форматах найбільш актуальних для цільових регіонів;
  • залучення митців із цільових регіонів до всеукраїнських, міжрегіональних ініціатив та співпраці; 
  • розвиток та підтримка публічних (громадських) просторів у цільових регіонах з фокусуванням зусиль на культурну дипломатію; популяризація ідей урбаністичного руху, мережування та обмін досвідом урбаністичних рухів із різних регіонів країни із залученням ініціатив із цільових регіонів; сприяння сталості (в тому числі фінансовій) таких рухів і ініціатив у цільових регіонах шляхом розробки та практичної реалізації стратегій залучення коштів, обміну досвідом, сприяння їхньому інституційному розвитку; 
  • вироблення, ухвалення та впровадження стратегічних рішень у сфері міського розвитку у цільових регіонах із залученням громади та усіх зацікавлених сторін.

Учасники конкурсу – громадські організації, благодійні фонди; їхні об’єднання (коаліції).

Цільові регіони конкурсу – контрольовані Україною території Донецької та Луганської областей, Одеська, Херсонська, Закарпатська, Чернівецька області.

Участь у конкурсі можуть брати організації із усіх областей України, проте діяльність у межах проекту обов’язково має включати роботу у цільових регіонах конкурсу (або залучення активістів/ініціатив із цих регіонів у кількості не менше 50% серед бенефіціарів проекту).

Критерії оцінки проектів:

  • досвід та кваліфікація організації та/або виконавців проекту, зокрема, наявність у ключових виконавців проекту досвіду організації заходів та ініціатив, що відповідають пріоритетам конкурсу;
  • кількість бенефіціарів проекту; залучення цільових аудиторій, недостатньо охоплених наявними проектами та ініціативами;
  • надання чіткого та реалістичного плану сталості, системності проекту після його завершення, зокрема, опертя проекту на фінансові або нефінансові ресурси громади; наявність співфінансування та/або власного фінансового чи не фінансового, волонтерського внеску організації, зокрема, залучення коштів громади; реалістичне планування залучення додаткових у вигляді краудфандінгу, наявного або перспективного бюджетного фінансування буде перевагою при розгляді проекту);
  • продовження та синергія з проектами/ініціативами, підтриманими іншими донорами;
  • прозорість, обґрунтованість та оптимальна вартість послуг/товарів/ робіт у бюджеті проекту.

Загальний бюджет конкурсу – 2 500 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 300 000 гривень.

Середній розмір гранту – 150 000 – 200 000 гривень.

Для участі у першому етапі (конкурс ідей) громадські організації та ініціативи повинні запропонувати власні ідеї та пропозиції. Ідея повинна бути викладена за спрощеною описовою формою та надіслана до 17:00 17 лютого 2017 р.із зазначенням у темі повідомлення «Конкурс «Культурна дипломатія задля діалогу»:

для громадських організацій, що зареєстровані та діють у м. Києві, Київській області, Вінницькій, Хмельницькій, Житомирській, Черкаській та Чернігівській областях – на адресу [email protected] (контактні особи – Станіслав Лячинський, директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України, Любов Михайлова, асистент програмної ініціативи);

для громадських організацій, що зареєстровані та діють у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Закарпатській та Чернівецькій областях – на адресу: [email protected] (контактна особа – Оксана Дащаківська, керівник Західноукраїнського регіонального представництва МФВ);

для громадських організацій, що зареєстровані та діють в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях –  на адресу [email protected] (контактна особа – Євген Попов, керівник Південноукраїнського регіонального представництва  МФВ);

для громадських організацій, що зареєстровані та діють у Харківській, Полтавській, Сумській, Луганській та Донецькій областях (окрім м. Маріуполя) – на адресу [email protected] (контактна особа – Олена Розсказова, кервівник Східноукраїнського представництва МФВ);

для громадських організацій, що зареєстровані та діють у Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській областях та м. Маріуполі  – на адресу [email protected] (контактна особа – Владислав Романов, керівник Придніпровського представництва МФВ).

Результати відбору заявок до участі у другому етапі конкурсу буде оголошено не пізніше 20 березня 2017 року.

Переможців першого етапу конкурсу буде запрошено для подання проекту за стандартною процедурою фонду – подання заявки у системі «Електронний конкурс». На основі розгляду цього проекту і буде прийнято кінцеве рішення про підтримку \ відхилення з боку Міжнародного фонду «Відродження».

Результати 2 етапу конкурсу буде повідомлено не пізніше 20 квітня 2017 року.

Початок проектів рекомендуємо планувати на травень 2017 року.

Тривалість проектів не може перевищувати 6 місяців.

Зверніть увагу! Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 4  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.