bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Партнерства проти безкарності: фінансова та адвокаційна підтримка ініціатив від Freedom House
21.08.2016

Кінцевий термін подання заявок:  Заявки мають бути надіслані до Freedom House не пізніше, ніж 17:00 (за східним стандартним часом) 14 вересня 2016 року. Усі заявки на отримання гранту повинні бути подані в електронному вигляді через онлайн-систему, доступну за посиланням. Якщо ваша організація подавала заявку в минулому, 2015 році, ви  повинні створити НОВИЙ обліковий запис в системі, тому що облікові записи, створені в 2015 більше не працюватимуть.

МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ ФІНАНСУВАННЯ

Freedom House запрошує подавати заявки на фінансування та адвокаційну підтримку організації, кампанії та/або ініціативи, які ставлять за мету сприяти підвищенню відповідальності в українському суспільстві, у тому числі в уряді, місцевому самоврядуванні, бізнесі та інших сферах. Конкурс спрямований на підтримку ініціатив, що фокусуються на прагненні притягти до відповідальності за корупцію, порушення прав людини чи інші протиправні дії, та зосереджені на питаннях розвитку та використання національних підходів. Окрім фінансової, переможцям конкурсу буде надана необхідна технічна підтримка з метою зміцнення організаційної спроможності та потенціалу проекту. Більш того, Freedom House тісно співпрацюватиме з партнерами з метою підтримки їхньої адвокаційної діяльності, працюючи пліч-о-пліч з антикорупційними платформами інститутів громадянського суспільства та ініціативами міжнародної солідарності. 

Freedom House, яку було засновано в 1941 році Елеонорою Рузвельт та іншими американцями, є найстарішою неприбутковою, неурядовою організацією у Сполучених Штатах Америки, яка бачить свою місію у просуванні та захисті демократії і свободи по всьому світу. Freedom House підтримує глобальне поширення свободи шляхом проведення адвокаційних заходів, моніторингу та ґрунтовного дослідження стану свободи, а також безпосередньої підтримки демократичних реформаторів по всьому світу.

Програма допомоги «Партнерства проти безкарності» спрямована на вирішення таких завдань:

 1. Забезпечення фінансової підтримки адвокаційних ініціатив, громадських кампаній та інших заходів, що націлені на досягнення прозорості і відповідальності у владі, у суспільстві та в питаннях захисту прав людини; 
 2. Надання необхідної технічної підтримки, допомоги та інструментів новим ініціативам та кампаніям з метою посилення їхнього впливу, направленого на притягнення до відповідальності представників державної влади та громадянського суспільства за корупційні правопорушення та/або порушення прав людини в Україні; та
 3. Сприяння ефективному задіянню міжнародних механізмів забезпечення правосуддя шляхом реалізації спільних місцевих та міжнародних адвокаційних ініціатив за співпраці з Freedom House. 

Freedom House обере до 4 (чотирьох) адвокаційних ініціатив на суму фінансування до 18 000 доларів США кожна, які: 

 • Націлені на вирішення проблеми корупції у всіх її проявах та/або реалізацію завдань щодо захисту прав людини в Україні;
 • Планують використовувати національні та/або міжнародні механізми для забезпечення притягнення до відповідальності за порушення;
 • Під час проведення громадських кампаній продемонстрували свою здатність донести до пересічних громадян зрозумілу і неупереджену інформацію та аналітичні дані;
 • Продемонстрували творчий підхід та вміння швидко реагувати на соціальні, політичні та економічні зміни в Україні. 

Перевага надаватиметься організаціям та ініціативам, які бачать себе захисниками прав людини або прагнуть забезпечити дотримання принципів прозорості, відповідальності і демократичного розвитку. Крім того, пріоритет матимуть ініціативи, які вирішуватимуть питання захисту прав людини та/або подолання корупції на місцевому або регіональному рівні. 

Партнери отримають фінансову і технічну допомогу на один рік. Freedom House підтримає ініціативи з проведення громадських кампаній, адвокаційних та інших заходів, які чинитимуть тиск на органи державної влади та еліти, з метою впровадження ними конкретних заходів для притягнення організацій, установ та осіб до відповідальності за зловживання та порушення. Freedom House також мобілізує і намагатиметься активізувати зусилля, працюючи пліч-о-пліч з антикорупційними платформами інститутів громадянського суспільства та ініціативами міжнародної солідарності, що дозволить посилити вплив новостворених ініціатив та розподілити наявні ресурси. 

Учасникам конкурсу надається повна свобода дій при розробці проектів в рамках цього конкурсу, але заявки оцінюватимуться також за такими критеріями:

 • Інноваційність – чи пропонує учасник конкурсу застосування інноваційних підходів, у тому числі з використанням технологій, залучення громадськості та вирішення питань, що становлять суспільний інтерес чи викликають занепокоєння у суспільстві?
 • Партнерства, залучення та інклюзивність – чи має учасник конкурсу історію та/або план розвитку стратегічного партнерства зі ЗМІ, організаціями громадянського суспільства або органами державної влади?
 • Цільова аудиторія – чи орієнтований учасник конкурсу на регіональну або місцеву аудиторію, а також чи має він чітке розуміння того, якою є його поточна та/або бажана цільова аудиторія, а також те, як залучити цю аудиторію та/або як задовольнити її потреби?
 • Відсутність дискримінації – чи враховує учасник конкурсу те, як національність, раса, мова, ґендер, ґендерна ідентичність та сексуальна орієнтація висвітлюються у ЗМІ, а також чи пропонує він стратегії підтримки боротьби з дискримінацією та інклюзивності?
 • Готовність до організаційного розвитку – чи має учасник конкурсу чітке розуміння того, в якій саме сфері потрібна допомога в організаційному розвитку у короткостроковій і середньостроковій перспективах, а також чи готовий заявник працювати з Freedom House над розвитком своїх організаційних спроможностей?

Перевага надаватиметься ініціативам і кампаніям регіонального і місцевого рівнів, а також тим, що зосереджені на висвітленні тем, щодо яких існують прогалини на рівні регіону або в розрізі тематики. Учасники цього конкурсу повинні продемонструвати в своїх заявках розуміння основних недоліків в організації та/або кампанії і намагатися виправити їх за підтримки Freedom House. У рамках цієї програми Freedom House надасть підтримку новим або існуючим ініціативам, що ставлять за мету чинення тиску на органи державної влади України з метою притягнення до відповідальності за вчинені порушення, шляхом проведення інформаційних кампаній та адвокаційних заходів на місцевому та міжнародному рівнях.

ХТО МАЄ ПРАВО НА УЧАСТЬ:

Право на участь у цій програмі мають лише некомерційні організації, об’єднання, ініціативи та фонди, що працюють в Україні. Фізичні особи і державні чи квазідержавні органи або комерційні установи та органи не мають права на отримання фінансування. Для отримання фінансування організації також повинні буди офіційно зареєстровані в Україні.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРАНТ:

Freedom House має намір почати фінансування проектів з жовтня 2016 року. Бюджет проектів не повинен перевищувати 18 000 доларів США. Розподіл коштів відбуватиметься після обрання партнерів з адвокасі та укладання угоди між партнерами з адвокасі та Freedom House. Більшість заходів в рамках проектів має проводитися в Україні; покриття витрат на відрядження за кордон та діяльність за межами України здійснюватиметься за результатами розгляду кожної окремої проектної пропозиції в індивідуальному порядку.

КІНЦЕВИЙ ТЕРМІН ПОДАЧІ ЗАЯВОК:

 • Заявки приймаються до кінцевої дати, зазначеної вище;
 • Заявки мають бути подані українською, російською або англійською мовою з використанням онлайн-форми заявки, форми бюджету та плану-графіку реалізації проекту;
 • Заявки мають бути подані в електронному вигляді через онлайн-систему. Бюджети проекту мають бути завантажені в онлайн-систему у форматі Excel до кінцевої дати.

ЗАПИТАННЯ:

Запитання можна надсилати лише в електронному вигляді на адресу електронної пошти Freedom House [email protected] до 17:00 (за східним стандартним часом) 7 вересня 2016 року.  Усі запитання та відповіді будуть надіслані учасникам, що зареєстровані в онлайн-системі подачі заявок.

Реалізація цієї програми стала можливою завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Для отримання докладнішої інформації про Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія, зайдіть на сайт: www.mfa.no.

Контакти

 • Freedom House
 • Запитання приймаються до 17:00 (за східним стандартним часом) 7 вересня 2016 року
 • [email protected]
 • https://www.facebook.com/FreedomHouseUkraine

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.