Гуманітарна програма підтримки для України Фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє», Німеччина, у співпраці з Всеукраїнською благодійною організацією «Турбота про літніх в Україні».Оголошення 7 конкурсу, жовтень 2014 р. Метою якого є виявлення та підтримка проектів від недержавних організацій спрямованих на підтримку і розвиток активності людей. Що постраждали від націонал-соціалізму.
Загальна мета програми підтримки полягає у покращенні якості життя колишніх жертв націонал-соціалізму.
- Жертви націонал-соціалізму беруть участь в житті суспільства, мають можливості для спілкування, а громада ставиться до них з визнанням та повагою.
- Некомерційні організації залучають активних членів суспільства для підтримки колишніх жертв націонал-соціалізму та забезпечують ефективність та регулярність підтримки, що надається.
- Різні покоління під час діалогу будують свої стосунки на засадах взаємодопомоги та взаємної відповідальності.
- Представники основної цільової групи отримують практичну допомогу, що допомагає їм якомога довше вести незалежне життя у домашнім оточенні.
- Держава та громадяни надають належне життєвому досвіду і досягненням людей, які постраждали від націонал-соціалізму, та створюють сприятливі умови для їх життя.
II. Цільові групи:
1. Основна цільова група (ОЦГ) - люди, які постраждали від націонал-соціалістичного режиму: колишні в’язні концтаборів і гетто, колишні примусові робітники, радянські військовополонені, та інші. До проектів мають бути залучені мобільні люди або люди, які не в змозі вийти за межі своєї домівки, або ті й інші.
2. Лютні люди, які народилися до 9 травня 1945 р., і представники інших поколінь залучені до сумісної діяльності в рамках проектів.
III. На які проекти можуть бути надані кошти?
В рамках проектів фінансуються різні види діяльності, які сприяють покращенню якості життя жертв націонал-соціалізму.
Проект може включати одне або декілька запропонованих далі напрямків. Наприклад:
для мобільних членів ОЦГ:
- організація «місць зустрічі» для спілкування
- групові оздоровчі заняття
- екскурсії, посильні поїздки, прогулянки
- робота з людьми зі збирання та збереження спогадів
для мало мобільних та немобільних членів ОЦГ:
- заходи з підвищення мобільності тих, хто не може самостійно виходити з дому (супровід)
- організація «місця зустрічі» для спілкування
- практична допомога ОЦГ у побуті силами волонтерів
- регулярне відвідування маломобільних членів ОЦГ вдома
- робота з людьми в напрямку збирання та збереження спогадів
для забезпечення реалізації проекту:
- підготовка та супровід волонтерів
- робота з сім’ями людей з ОЦГ, наприклад, надання їм психологічної та тренінгової підтримки
Опис прикладів хороших проектів ви знайдете на інтернет-сторінці програми www.mestovstrechi.info.
IV. Хто може подавати заявку?
Організації або заклади України, які працюють з літніми людьми, або такі, що провадять соціальну або культурно-просвітницьку діяльність (бажано таку, що охоплює різні покоління), тобто:
- недержавні організації, релігійні організації та інші громадські об’єднання
- муніципальні та державні структури (територіальні центри, будинки перестарілих, тощо), якщо вони мають власний юридичний статус та планують виконання проекту в партнерстві з організаціями громадянського суспільства. Діяльність, яка описана у заявці не може бути основною статутною діяльністю організації, що фінансується за рахунок державного бюджету
- аплікантом проекту є юридична особа, що відповідає зазначеним вище вимогам
- вітаються проекти, в яких адміністрування виконується молодіжними організаціями у партнерстві з недержавними організаціями літніх людей.
Перевага надається аплікантам чиї заявки відповідають формальним та змістовним критеріям як за умови першої, так і повторної подачі заявки.
Скачати аплікаційну форму заявки та бюджет Ви можете за посиланням: www.tlu.org.ua та http://mestovstrechi.info/ua/ukra-na/konkurs
Коментарі