У цьому оголошенні міститься інформація про конкурс грантів, який проводиться Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні для неурядових організацій, які здійснюють діяльність на території України (на підконтрольних Уряду України територіях). В оголошенні викладено критерії відповідності вимогам конкурсу, процес подачі та відбору проєктних пропозицій, також критерії оцінки проєктів, які будуть відібрані в межах цього конкурсу.
Загальна стратегія конкурсу полягає у застосуванні орієнтованого на громаду підходу для забезпечення реінтеграційних процесів ветеранської спільноти. Конкурс проводиться за таким цільовим напрямом:
UN_2025_05_VET: «Розробка та реалізація місцевих політик підтримки для ветеранів/-ок на рівні громад у Дніпропетровській і Миколаївській областях»
Проєкт спрямовано на створення елементу екосистеми реінтеграції ветеранів/-ок на локальному рівні, розвиток спроможностей локальних громад у побудові комплексних моделей реінтеграції ветеранської спільноти, залучення ветеранів у процеси прийняття рішень та долученність їх до відновлення громад, де вони проживають, шляхом розробки місцевих програм реінтеграції ветеранів та планів реалізації цих програм.
Мета проєкту полягає у підготовці громад до побудови ветеранської екосистеми на локальному рівні через розробку місцевих програм реінтеграції ветеранів/-ок.
2. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРООН В УКРАЇНІ
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні працює в 170 країнах і територіях із метою ліквідації бідності, зменшення нерівності, подолання відчуження та розбудови стійкості задля підтримки прогресу в цих країнах. Як агентство розвитку системи ООН, ПРООН відіграє вирішальну роль у допомозі країнам у досягненні Цілей сталого розвитку (ЦСР).
В Україні ПРООН працює у п’яти програмних сферах підтримки: посилення потенціалу Уряду України в реагуванні на кризи та їх подоланні; безперервне надання державних послуг; надання термінової допомоги з відновлення та відбудови; життєзабезпечення та підтримка приватного сектору; громадянське суспільство та підтримка соціальної структури.
Війна в Україні вже призвела до величезних людських втрат, безпрецедентного переміщення населення як всередині країни, так і до сусідніх країн та катастрофічного руйнування інфраструктури. Вісімнадцять років соціально-економічних досягнень України опинилися під загрозою. Основне завдання ПРООН полягає в тому, щоб якомога повніше зберегти здобутки розвитку та якнайшвидше повернути Україну на шлях досягнення Цілей сталого розвитку.
11 квітня 2022 року ПРООН розпочала свою Програму з підвищення стійкості та відновлення в Україні, щоби мати можливість негайно реагувати на гуманітарні проблеми та виклики, які виникають у сфері розвитку. Загальна мета полягає у збереженні здобутків розвитку в Україні, пом’якшенні негативних кризових наслідків, які виникають у сферах управління та надання послуг, впровадженні заходів для відновлення вже на етапі надання гуманітарної допомоги, сприянні швидкому поверненню до розвитку та прискорення процесів для національного досягнення ЦСР.
Фінансування гранту буде надано в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Активізація участі громадян для покращення безпеки громад, зміцнення соціальних зв’язків та посилення стабільності на територіях, що постраждали внаслідок війни в Україні» за підтримки Уряду Данії.
3. ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ ТА ТЕРИТОРІЇ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНКУРСУ
3.1. Громадські або благодійні організації, що подаватимуть проєктні пропозиції за цим конкурсом, мають відповідати таким обов’язковим вимогам:
3.2. Персонал, залучений до виконання проєкту, повинен відповідати таким вимогам:
3.3. Території реалізації конкурсу, вимоги до реєстрації та досвіду організацій:
3.4. Параметри, які визначатимуть, чи може НУО отримати фінансування ПРООН, ґрунтуватимуться на контрольному списку оцінки потенціалу CACHE.
Пропозиції від організацій, які не відповідають наведеним вимогам, розглядатися не будуть. Заявки, надіслані від фізичних осіб, комерційних організацій, державних установ і організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій, релігійних організацій, розглядатися не будуть.
4. ОПИС ЗАВДАННЯ ТА ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ
В результаті конкурсу буде відібрано одну успішну організацію. Очікується, що відібрана організація буде на постійній основі комунікувати із відповідальними представниками/-цями Програми розвитку ООН на кожному з етапів реалізації проєкту.
Зокрема, очікується, що відібрана успішна організація запропонує оригінальні рішення таких взаємопов’язаних завдань:
Подані проєктні пропозиції мають відповідати цільовій спрямованості проєкту, бути орієнтовані в рівній мірі на жінок та чоловіків, включно з представниками/-цями найвразливіших груп у громаді, та бути спрямовані на досягнення таких очікуваних результатів проєкту:
1. Проведено навчання 30 представників/-ць із 10 громад Дніпропетровської області і 30 представників із 10 громад і Миколаївської області на такі теми:
• Виявлення можливостей місцевого рівня для формування та супроводу ветеранських політик на місцевому рівні.
• Базові знання та навички щодо формування місцевих політик для адаптації, реінтеграції, супроводу та підтримки ветеранів/-ок на рівні місцевого самоврядування.
• Ветерани/-ки — нова суспільна спільнота громадянського суспільства. Підтримка та супровід ветеранських громадських організацій.
• Культура — нові виклики щодо формування культурних наративів для громад у частині адаптації ветеранів/-ок та нових ветеранських політик.
• Формування місцевих політик для підтримки та реінтеграції ветеранів/-ок на місцевому рівні.
• Базові основи проєктного менеджменту для залучення підтримки міжнародних партнерів, отримання грантів та допомоги.
• Основи фандрейзингу (збору коштів) — залучення місцевого бізнесу до реалізації місцевих програм із реінтеграції та підтримки ветеранських політик на території громад.
• Місцеві ініціативи щодо змін законодавства національного рівня в частині створення національних горизонтальних та вертикальних ветеранських політик. Залучення громадянського суспільства, розробка та реалізація грантових пропозицій.
• Підготовка працівників/-ць місцевого рівня для організації комунікації з ветеранами/-ками на місцевому рівні: основи кризової комунікації, навички та врегулювання конфліктів.
• Організація психологічної підтримки для ветеранів/-ок та членів їх родин на місцевому рівні, зважаючи на наявність місцевих ресурсів та можливостей.
• Організація навчання для представників/-ць місцевого самоврядування, які забезпечують реалізацію ветеранських політик.
• Організація ветеранських хабів на місцевому рівні, супровід та підтримка їх роботи.
• Ознайомлення з правилами та протоколами спілкування з ветеранами/-ками та членами їх родин.
• Розробка, прийняття та реалізація малих місцевих бюджетних програм для реалізації державних політик.
• Організація місцевих приймалень для забезпечення безперервної комунікації з ветеранами, супроводу та вирішення їхніх побутових питань.
2. Розроблено 10 місцевих Програм реінтеграції ветеранів/-ок у цивільне життя для Дніпропетровської області і 10 місцевих Програм реінтеграції ветеранів/-ок у цивільне життя для Миколаївської області;
3. Проведено презентацію цього проєкту на національному рівні.
Детальніші кількісні індикатори щодо очікуваних результатів будуть напрацьовані разом із відібраною організацією.
5. ВИМОГИ ДО СПІВФІНАНСУВАННЯ ТА ТРИВАЛІСТЬ ПРОЄКТУ
Тривалість проєкту — до 5 місяців. Запланований початок впровадження проєкту — березень 2025 року.
Проєктним пропозиціям, в межах яких буде запропоноване співфінансування (не менше ніж 10% від загального бюджету проєкту), надаватиметься додаткова перевага. Під «співфінансуванням» мається на увазі наявність іншого джерела фінансування, крім того, що надаватиметься ПРООН в Україні. Власний фінансовий внесок організації має бути підтверджений відповідними обліково-бухгалтерськими документами на етапі подачі фінансової звітності за проєктом. Наявні у організації матеріальні цінності (включаючи офісне приміщення та офісну техніку) у якості співфінансування не розглядаються.
6. ВИТРАТИ ПРОЄКТНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ
6.1. Дозволені витрати
Прийнятними вважаються витрати, які:
Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані винятково для оплати:
6.2. Обов’язкові витрати:
6.3. Неприйнятними є витрати, пов’язані з:
Адміністративні витрати фінансової пропозиції не можуть перевищувати 5% від загальної вартості проєктної пропозиції. Витрати на оплату праці проєктної команди не можуть перевищувати 20% від загальної вартості проєктної пропозиції.
7. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ ТА ОТРИМАННЯ КОНСУЛЬТАЦІЙ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ
Аплікаційний пакет складається із таких обов’язкових складових:
1) Повна аплікаційна форма (заповнена у форматі MS Word), в якій описано організаційний план та план впровадження проєкту (*.docx/*.doc) (додаток 1);
2) Фінансова пропозиція (запропонований бюджет у форматі Excel), складена у доларах США і порахована відповідно до курсу ООН станом на 1 лютого 2025 (42 гривні/долар) (додаток 2);
3) Відскановані копії таких документів (*.PDF або *.JPG):
4) усі документи, що підтверджують відповідність технічним критеріям, зазначеним у розділах 3.1 та 3.2 цього оголошення;
5) заповнений контрольний список оцінки потенціалу CACHE та підтверджуючі документи до нього (додаток 3);
6) форма самооцінювання щодо запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів (додаток 4);
7) резюме залученого персоналу та експертів;
8) листи підтримки від установ-партнерів (за наявності). У разі залучення співфінансування в листі підтримки має бути зазначений обсяг співфінансування.
Організації, що подають проєктні пропозиції, повинні подати повний аплікаційний пакет (пункти 1–8), за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення:
UN_2025_05_VET: «Розробка та реалізація місцевих політик підтримки для ветеранів/-ок на рівні громад у Дніпропетровській і Миколаївській областях»
Повний аплікаційний пакет повинен бути поданий 20 лютого 2025 року до 12:00. Аплікаційний пакет (пункти 1-8) повинен бути надісланий одним листом у архіві (*.rar), розмір якого не має перевищувати 25 Mb.
Отримані проєктні пропозиції будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу, і ті, що відповідатимуть вимогам, будуть передані на розгляд конкурсної комісії.
Проєктні пропозиції, що надійдуть після вказаного в оголошені терміну з будь-яких причин, не розглядатимуться.
Для отримання відповідей на запитання, що можуть виникнути під час підготовки проєктних пропозицій за цим конкурсом, будь ласка, надсилайте їх у письмовому вигляді за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення «UN_2025_05_VET: Запит інформації». Відповіді будуть надані протягом 1-2 робочих днів. Усі запити мають бути надіслані не пізніше, ніж за 48 годин до закриття конкурсу.
8. ОЦІНЮВАННЯ ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ
8.1. Оцінювання проєктних пропозицій проходить у декілька етапів
Етап 1: Розгляд поданих проєктних пропозицій конкурсною комісією. На цьому етапі подані проєктні пропозиції оцінюються відповідно до критеріїв оцінки, і проєктні пропозиції, що набрали менше 70 балів від загальної кількості балів будуть відхилені. Пропозиції, що потребуватимуть доопрацювання відповідно до рекомендацій конкурсної комісії, будуть повернуті на доопрацювання зі встановленням строків подання оновленої пропозиції.
Етап 2: Остаточне ухвалення переможних проєктних пропозицій, рекомендованих конкурсною комісією до підтримки.
Конкурсна комісія складатиметься з представників ПРООН в Україні відповідно до їх ключових напрямів роботи та залучених експертів/-ок. Водночас конкурсна комісія має право звернутися до незалежної експертної думки в ході відбору проєктних пропозицій чи до думки місцевих органів влади, на території яких передбачено діяльність проєкту.
8.2. Критерії оцінки проєктів:
|
Узагальнена форма оцінки технічної пропозиції |
Максимальний бал |
1. |
Відповідність тематиці та пріоритетам конкурсу (подана заявка відповідає тематиці та пріоритетам – 20 балів; заявка частково відповідає тематиці та пріоритетам – 10 балів; заявка не відповідає тематиці та пріоритетам конкурсу – 0 балів) |
20 |
2. |
Узгодженість мети, завдань та методів виконання проєкту (мета, завдання та методи виконання проєкту повністю узгоджені між собою – 10 балів, частково узгоджені – 5 балів, не узгоджені – 0 балів) |
10 |
3. |
Конкретність, досяжність та результативність заходів, запланованих проєктом (Заходи, заплановані проєктом конкретні – 5 балів, досяжні – 5 балів, та результативні – 10 балів, заходи не відповідають переліченим умовам – 0 балів) |
20 |
4. |
Досвід організації-заявника у питаннях, передбачених проєктною пропозицією (компетентність заявника підтверджена досвідом втілення проєктів, що відповідають напрямам конкурсу – 20 балів, організація має досвід втілення проєктів, але за суміжними напрямами –10 балів; у організації немає досвіду або його попередні проєкти не відповідають напрямам конкурсу – 0 балів) |
20 |
5. |
Обґрунтованість запланованих витрат та необхідних ресурсів у співвідношенні до очікуваних результатів (фінансова пропозиція є обґрунтованою і відповідає підходу «найвища якість за найнижчу ціну» – 20 балів, фінансова пропозиція потребує перегляду та/або скорочення витрат – 10 балів, фінансова пропозиція не є обґрунтованою – 0 балів) |
20 |
6. |
Рівень компетентності (профільна освіта, досвід роботи) персоналу проєкту (залучений персонал має відповідний рівень компетенції – 10 балів, частково необхідний рівень компетенції – 5 балів, не має необхідного рівня компетенції – 0 балів) |
10 |
|
Загальний бал |
100 |
|
Примітки |
|
Зверніть увагу!
9. ЗВІТУВАННЯ, МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНЮВАННЯ ГРАНТОВИХ ПРОЄКТІВ
9.1. Моніторинг та оцінювання
Отримувач гранту відповідає за моніторинг упровадження проєкту та оцінювання його результатів. ПРООН в Україні здійснюватиме моніторинг реалізації грантового проєкту через звіти грантоотримувача, зустрічі з працівниками проєкту, їхніми партнерами та благоотримувачами, а також через участь у заходах проєкту.
9.2. Звітування
Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному ПРООН в Україні:
Діяльність в межах грантової угоди повинна здійснюватися у відповідності з нормами, правилами, політикою та процедурами ПРООН. Ознайомитись з інструкцією щодо впровадження грантових проєктів можна за цим посиланням.
Для забезпечення дотримання політики ПРООН щодо нульової толерантності та попередження сексуальної експлуатації та насильства (далі – PSEA) проєктна команда отримувача гранту має пройти навчання з питань PSEA та надати ПРООН сертифікати, що підтверджують завершення такого навчання, а також заповнити форму самооцінювання з питань PSEA (посилання на навчання та форма самооцінювання будуть надані ПРООН).
10. ФІНАНСУВАННЯ
Організація-грантоотримувач отримає авансовий платіж на заплановану діяльність у межах грантової угоди. Розмір авансового та подальших платежів буде зафіксовано у грантовій угоді. Цей розмір буде визначений індивідуально з огляду на загальний розмір гранту, тип діяльності тощо. Наступні транші будуть виділені після отримання та затвердження ПРООН проміжних звітів організації.
Зверніть увагу! Фінальний транш у розмірі 10% буде надано організації-грантоотримувачу постфактум після 100% звітування за проєктом, включаючи підтвердження усіх фінансових операцій.
Коментарі