bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

FSD оголошує конкурс для організацій з гуманітарної протимінної діяльності
23.12.2024

Перспектива створення партнерства для розвитку потенціалу української неурядової організації  в сфері протимінної діяльності 

Швейцарський фонд з протимінної діяльності (Fondation Suisse de Déminage, FSD) – це міжнародна організація з протимінної діяльності зі штаб-квартирою в Женеві, Швейцарія. З часу свого заснування у 1997 році, досвід FSD у сфері гуманітарного протимінної діяльності налічує більш двадцяти років реалізації робіт з розмінування, заходів з інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни (ІНРМ), надання допомоги постраждалим та розвитку потенціалу місцевих партнерських організацій у різних країнах світу. Більш детально ознайомитися з нашою діяльністю можна на cайті FSD.

В Україні FSD  реалізує різноманітні проєкти з гуманітарного розмінування з 2015 року. Наразі штат FSD в Україні налічує близько 700 співробітників, які забезпечують виконання критично важливих заходів на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами (ВНП). З огляду на значний досвід розвитку потенціалу місцевих партнерських організацій, FSD започатковує ініціативу, яка спрямована на надання підтримки українській неурядовій організації (НУО) для сприяння її становленню як повноцінної та стабільно працюючої організації з гуманітарної протимінної діяльності (ПМД).

Проєкт з розвитку потенціалу для НУО

Проєкт FSD з розвитку потенціалу буде реалізовано у період з 2025 по 2027 рік з метою посилення технічної та організаційної спроможності української НУО самостійно реалізовувати проєкти у сфері гуманітарної протимінної діяльності. На момент завершення проєкту відібрана НУО набуде  спроможність самостійно залучати стабільне фінансування від донорів та якісно виконувати заходи з протимінної діяльності в Україні.

Основні цілі:

  • Розвиток технічної компетентності НУО щодо виконання заходів з очищення районів ведення бойових дій (ОРВБД) та ручного розмінування (РР), нетехнічного обстеження (НТО) та інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни (ІНРМ).
  • Посилення організаційних спроможностей НУО в таких сферах, як робота з грантами, фінансовий менеджмент, адміністративна та кадрова робота, логістика.
  • Сприяння формуванню прозорої фінансової звітності відповідно до вимог міжнародних донорів.
  • Допомога у розбудові спроможності НУО самостійно керувати оперативним персоналом та реалізовувати проєкти.

Критерії відбору українських партнерських НУО

Для участі у конкурсі українські НУО мають задовольняти таким вимогам:

  1. Українська організація:
    • ∘ Заявник повинен бути зареєстрованою українською неприбутковою організацією.
  2. Неприбуткова організація:
    • ∘ Заявки приймаються лише від некомерційних організацій (НУО).
  3. Зацікавленість у виконанні робіт у сфері гуманітарної протимінної діяльності:
    • ∘ Організація має продемонструвати активну зацікавленість та рішучу налаштованість працювати у сфері гуманітарної протимінної діяльності.
  4. Сертифікація:
    • ∘ Організація повинна пройти первинну сертифікацію та отримати сертифікат хоча б на один процес протимінної діяльності, виданий визнаним в Україні органом сертифікації.
  5. Готовність до співпраці:
    • ∘ Організація має бути відкритою до тісного партнерства з FSD та демонструвати готовність до плідної співпраці.

Заплановані заходи

Заходи для реалізації фахівцями FSD на початковому етапі проєкту:

  1. Оперативне розгортання:
    • ∘ Набір персоналу для укомплектування трьох груп ручного розмінування, однієї групи НТО і однієї групи ІНРМ для розгортання у м. Слов’янськ з метою виконання робіт у Донецькій області.
  2. Підтримка сертифікації:
    • ∘ Підтримка НУО в отриманні необхідних сертифікатів на процеси протимінної діяльності для набраних груп.
  3. Розвиток потенціалу:
    • ∘ Практичне навчання оперативного персоналу та забезпечення наставництва з боку міжнародних фахівців FSD у відповідності до високих технічних стандартів.
    • ∘ Розбудова спроможностей управлінського та адміністративного персоналу в таких сферах, як фінансова звітність, адміністрування, кадрова справа та логістика.
  4. Зміна підпорядкування персоналу:
    • ∘ Після успішної сертифікації оперативний персонал переходить у підпорядкування української НУО, що надасть можливість українській партнерській організації самостійно здійснювати управління оперативною діяльністю.

Основні напрямки діяльності

  1. Розвиток технічної компетентності:
    • ∘ Навчання та розвиток потенціалу місцевого персоналу щодо виконання заходів з ручного розмінування, НТО та ІНРМ.
  2. Посилення організаційних спроможностей:
    • ∘ Фінансова звітність та прозорість.
    • ∘ Стратегічне планування та залучення донорів.
    • ∘ Впровадження надійних систем управління персоналом, логістикою та адміністрування.

Порядок подання заявки

Зацікавлені українські НУО повинні надати заявку: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8py7o_pE8RvgFWB8S_BhtWilwgVnqtDWmrM8eC6Z47SqzfQ/viewform?usp=send_form

Оцінювання заявок відбувається з урахуванням досвіду, можливостей організації та відповідності цілям проекту. Детальну інформацію щодо формату заявки та необхідної документації можна отримати за запитом на електронну адресу [email protected].


Кінцевий термін подачі заявок

Усі заявки мають бути подані не пізніше неділі, 12 січня 2025 року.

Єднаймося для побудови безпечного майбутнього


Ця ініціатива з розвитку потенціалу місцевої партнерської організації надає українським НУО можливість відіграти провідну роль у вирішенні проблеми забруднення українських територій вибухонебезпечними предметами. Разом ми в змозі створити безпечніші умови життєдіяльності для місцевих громад та сприяти сталому розвитку країни.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.