Національний конкурс на підтримку антикорупційної адвокації та аналітики щодо вступу до ЄС
Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) – це спільна ініціатива, фінансована Європейським Союзом, співфінансована та імплементована Міністерством закордонних справ Данії, метою якої є підтримка України у зусиллях щодо зменшення корупції на національному та місцевому рівнях. Нова фаза, запущена у січні 2024 року, зосереджується на ключових стратегічних цілях: зменшенні корупції, просуванні у антикорупційних реформах і реалізації заходів з відбудови у постраждалих від війни регіонах із акцентом на прозорість, підзвітність та доброчесність.
Ключові напрями діяльності EUACI:
Національний конкурс на підтримку антикорупційної адвокації та аналітики щодо вступу до ЄС оголошений в межах 4 компоненту роботи EUACI.
Передумови грантового конкурсу
Після надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС у червні 2022 року та успішного виконання семи кроків, визначених Європейською комісією, у грудні 2023 року Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ з Україною. 25 червня 2024 року ЄС провів першу міжурядову конференцію з Україною, офіційно відкривши переговори про членство. Наразі відбуваються двосторонні зустрічі щодо розділів законодавства ЄС (acquis) для оцінки рівня його впровадження в Україні.
Станом на сьогодні Україна перебуває в активному переговорному процесі щодо вступу до ЄС відповідно до 35 розділів законодавства ЄС (acquis) — більшість із яких наразі проходять етап скринінгу.
Розділ 23 включає частину, присвячену антикорупційній політиці. Крім того, Рамкові переговори щодо вступу України до ЄС підкреслюють інтеграцію антикорупційних заходів у всі відповідні розділи acquis: жоден розділ не буде тимчасово закрито, доки не буде впроваджено достатні антикорупційні політики у відповідній сфері. На цьому етапі Україна та Європейська Комісія проводять двосторонні зустрічі для оцінки рівня відповідності України acquis, стандартам та політикам ЄС. За результатами цих зустрічей готуються звіти про скринінг, які визначають пріоритети ключових реформ.
Щоб підтримати Україну та залучення українського громадянського суспільства в рамках переговорів з ЄС і антикорупційної діяльності, EUACI оголошує грантовий конкурс для підтримки досліджень антикорупційних політик, релевантних для обраних розділів переговорного процесу, а також для проведення адвокаційних та комунікаційних заходів.
Зверніть увагу, що основна увага цього конкурсу зосереджена на таких розділах acquis ЄС:
Зверніть увагу! Діяльності, пов’язані з іншими розділами, також можуть бути включені до проєктних пропозицій.
Зверніть увагу, що «антикорупційні політики» або «антикорупційні заходи» трактуються широко: вони не обмежуються виключно антикорупційними механізмами та інструментами, але можуть також включати секторальні заходи, які суттєво сприяють зменшенню корупційних ризиків та викоріненню корупційних практик.
Метою цього конкурсу є підтримка досліджень антикорупційних політик, релевантних для обраних розділів переговорного процесу, а також проведення адвокаційних та комунікаційних заходів.
Крім того, цей грантовий конкурс має на меті залучити до антикорупційної діяльності не лише антикорупційні громадські організації, але й аналітичні центри, адвокаційні організації та громадські організації, що працюють у сфері євроінтеграції та/або у секторах, пов’язаних із розділами переговорного процесу тощо. Конкурс також спрямований на заохочення ширшого сектору громадянського суспільства до активної участі у запобіганні та боротьбі з корупцією. Зверніть увагу, що вітається подання заявок від консорціумів ОГС (організацій громадянського суспільства).
Основні завдання підтримки громадських організацій через грантовий конкурс:
Запропоновані заходи можуть включати:
Адвокація та комунікація
Моніторинг та оцінка
Дослідження та аналіз
Моніторинг впровадження антикорупційних політик під час переговорного процесу
Бюджет: 300 000 євро. Планується підтримати 3-4 гранти. Оптимальний розмір гранту — до 80 000 євро. Максимальний розмір гранту — 100 000 євро.
Структура бюджету гранту
Процес відбору
Критерії прийнятності заявника
Для отримання гранту заявник повинен:
Повна пропозиція з бюджетом буде оцінюватися за наступними критеріями:
Оцінка та відбір грантових пропозицій буде проводитись Відбірковим комітетом відповідно до зазначених критеріїв. До комітету входять незалежні експерти та менеджемент EUACI.
Терміни
Як подати заявку
Заявники повинні заповнити форми пропозиції та бюджету англійською мовою (ДОДАТОК 3. Проєктна пропозиція та ДОДАТОК 2. Форма бюджету проєкту). Пропозиція з бюджетом повинна бути надіслана електронною поштою на адресу: [email protected] з темою: National Call for Supporting Anticorruption Advocacy and Analytics Regarding EU Accession.
Примітка для заявників
Якщо ви не отримаєте підтвердження про отримання вашої заявки протягом 3 робочих днів, будь ласка, зв’яжіться з EUACI за адресою [email protected].
Кінцевий термін подачі пропозиції з бюджетом – 7 лютого 2024 року до 23:59 за київським часом. Пропозиції, що надійдуть після встановленого терміну або будуть неповними, без детального бюджету, розглядатися не будуть.
Презентація грантового конкурсу. Презентація грантового конкурсу в онлайн та офлайн форматі запланована на 13:00 20 січня 2025 року. Онлайн-трансляція буде доступна на YouTube-каналі EUACI та на сторінці EUACI у Facebook. Посилання для реєстрації на подію: https://forms.gle/vyvxLVA4y8USbHMP6
Запитання англійською або українською мовою щодо Національного конкурсу на підтримку антикорупційної адвокації та аналітики щодо вступу до ЄС повинні бути надіслані на адресу: [email protected] не пізніше 5 лютого 2025 року до 17:00 за київським часом, із чітким зазначенням назви цього конкурсу пропозицій.
Антикорупційна ініціатива ЄС залишає за собою право не надавати роз’яснення на запитання, отримані після встановленого терміну. Для забезпечення прозорості та справедливості процесу подачі заявок Європейська ініціатива з боротьби з корупцією не може висловлювати жодної попередньої думки щодо прийнятності заявників, запропонованих дій чи конкретних заходів.
Коментарі