bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

EUACI оголошує конкурс на підтримку антикорупційної адвокації та аналітики у контексті вступу до ЄС
19.12.2024




Національний конкурс на підтримку антикорупційної адвокації та аналітики щодо вступу до ЄС

Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) – це спільна ініціатива, фінансована Європейським Союзом, співфінансована та імплементована Міністерством закордонних справ Данії, метою якої є підтримка України у зусиллях щодо зменшення корупції на національному та місцевому рівнях. Нова фаза, запущена у січні 2024 року, зосереджується на ключових стратегічних цілях: зменшенні корупції, просуванні у антикорупційних реформах і реалізації заходів з відбудови у постраждалих від війни регіонах із акцентом на прозорість, підзвітність та доброчесність.

Ключові напрями діяльності EUACI:

  1. Підтримка незалежних державних установ у запобіганні та боротьбі з корупцією.
  2. Забезпечення прозорості та підзвітності у процесі відбудови.
  3. Підтримка міст у постраждалих від війни регіонах для підвищення доброчесності у процесах реконструкції.
  4. Залучення громадянського суспільства та медіа до запобігання й боротьби з корупцією.

Національний конкурс на підтримку антикорупційної адвокації та аналітики щодо вступу до ЄС оголошений в межах 4 компоненту роботи EUACI.

Передумови грантового конкурсу

Після надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС у червні 2022 року та успішного виконання семи кроків, визначених Європейською комісією, у грудні 2023 року Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ з Україною. 25 червня 2024 року ЄС провів першу міжурядову конференцію з Україною, офіційно відкривши переговори про членство. Наразі відбуваються двосторонні зустрічі щодо розділів законодавства ЄС (acquis) для оцінки рівня його впровадження в Україні.

Станом на сьогодні Україна перебуває в активному переговорному процесі щодо вступу до ЄС відповідно до 35 розділів законодавства ЄС (acquis) — більшість із яких наразі проходять етап скринінгу.

Розділ 23 включає частину, присвячену антикорупційній політиці. Крім того, Рамкові переговори щодо вступу України до ЄС підкреслюють інтеграцію антикорупційних заходів у всі відповідні розділи acquis: жоден розділ не буде тимчасово закрито, доки не буде впроваджено достатні антикорупційні політики у відповідній сфері. На цьому етапі Україна та Європейська Комісія проводять двосторонні зустрічі для оцінки рівня відповідності України acquis, стандартам та політикам ЄС. За результатами цих зустрічей готуються звіти про скринінг, які визначають пріоритети ключових реформ.

Щоб підтримати Україну та залучення українського громадянського суспільства в рамках переговорів з ЄС і антикорупційної діяльності, EUACI оголошує грантовий конкурс для підтримки досліджень антикорупційних політик, релевантних для обраних розділів переговорного процесу, а також для проведення адвокаційних та комунікаційних заходів.

Зверніть увагу, що основна увага цього конкурсу зосереджена на таких розділах acquis ЄС:

  • Розділ 15: Енергетика
  • Розділ 16: Оподаткування
  • Розділ 22: Регіональна політика та координація структурних інструментів
  • Розділ 23: Правосуддя та основоположні права
  • Розділ 24: Правосуддя, свобода та безпека
  • Розділ 26: Освіта і культура

Зверніть увагу! Діяльності, пов’язані з іншими розділами, також можуть бути включені до проєктних пропозицій.

Зверніть увагу, що «антикорупційні політики» або «антикорупційні заходи» трактуються широко: вони не обмежуються виключно антикорупційними механізмами та інструментами, але можуть також включати секторальні заходи, які суттєво сприяють зменшенню корупційних ризиків та викоріненню корупційних практик.

Метою цього конкурсу є підтримка досліджень антикорупційних політик, релевантних для обраних розділів переговорного процесу, а також проведення адвокаційних та комунікаційних заходів.

Крім того, цей грантовий конкурс має на меті залучити до антикорупційної діяльності не лише антикорупційні громадські організації, але й аналітичні центри, адвокаційні організації та громадські організації, що працюють у сфері євроінтеграції та/або у секторах, пов’язаних із розділами переговорного процесу тощо. Конкурс також спрямований на заохочення ширшого сектору громадянського суспільства до активної участі у запобіганні та боротьбі з корупцією. Зверніть увагу, що вітається подання заявок від консорціумів ОГС (організацій громадянського суспільства).

Основні завдання підтримки громадських організацій через грантовий конкурс:

  • Підтримка громадських організацій та аналітичних центрів у їхніх адвокаційних та комунікаційних заходах, пов’язаних із зусиллями з євроінтеграції, з акцентом на антикорупційні заходи.
  • Моніторинг і оцінка прогресу України у впровадженні антикорупційних заходів у межах відповідних розділів переговорного процесу.
  • Відстеження впровадження відповідних антикорупційних політик та адвокації цих політик у межах вибраних розділів Європейського законодавства (Acquis).
  • Дослідження корупції та антикорупційних заходів у сферах, охоплених вибраними розділами переговорів (наприклад, ідентифікація корупційних ризиків і практик, розробка відповідних секторальних заходів для вирішення цих ризиків тощо).

Запропоновані заходи можуть включати:

Адвокація та комунікація

  • Підтримка громадських організацій та аналітичних центрів у їхніх адвокаційних та комунікаційних заходах, пов’язаних із зусиллями з євроінтеграції, з фокусом на антикорупційну діяльність.

Моніторинг та оцінка

  • Огляд прогресу України у розробці та впровадженні антикорупційних політик і заходів у межах відповідних розділів переговорного процесу.

Дослідження та аналіз

  • Проведення досліджень та аналізу корупційних ризиків і антикорупційних заходів у сферах, охоплених вибраними розділами переговорів (наприклад, виявлення корупційних ризиків і практик, розробка відповідних секторальних заходів для їх подолання, оцінка результатів чи впливу антикорупційних заходів тощо).

Моніторинг впровадження антикорупційних політик під час переговорного процесу

  • Адвокація, моніторинг та оцінка впровадження антикорупційних заходів, передбачених Дорожньою картою верховенства права, рекомендаціями з Пакету розширення, а також іншими документами інституцій ЄС.

Бюджет: 300 000 євро. Планується підтримати 3-4 гранти. Оптимальний розмір гранту — до 80 000 євро. Максимальний розмір гранту — 100 000 євро.

Структура бюджету гранту

  • Зарплата та гонорари для персоналу (виконавчий директор, заступник виконавчого директора, бухгалтер, менеджер з комунікацій, менеджер проєкту тощо) та зовнішніх експертів.
  • Програмна діяльність (проведення заходів, послуги перекладу, комунікації, друк тощо).
  • Адміністративні послуги (оренда офісу, банківські збори, аудит проєкту).

Процес відбору

Критерії прийнятності заявника

Для отримання гранту заявник повинен:

  • бути юридичною особою, офіційно зареєстрованою згідно з українським законодавством
  • бути неприбутковою організацією громадянського суспільства з кодами 0032, 0034, 0036, 0038, 0039
  • мати підтверджену організаційну спроможність для управління та реалізації грантів.

Повна пропозиція з бюджетом буде оцінюватися за наступними критеріями:

  • відповідність формальним критеріям відбору.
  • відповідність меті та завданням оголошення про конкурс пропозицій.
  • рівень тематичної експертизи організації та досвід у сфері боротьби з корупцією.
  • рівень сталості організації.
  • добре структурована та чітка проєктна пропозиція з вимірюваними результатами та вихідними показниками запропонованого проєкту.
  • бюджет є розумним та чітко визначає витрати; статті бюджету адекватно пояснюються в описі.

Оцінка та відбір грантових пропозицій буде проводитись Відбірковим комітетом відповідно до зазначених критеріїв. До комітету входять незалежні експерти та менеджемент EUACI.

Терміни

  • Проєкт повинен бути поданий не пізніше 7 лютого 2025 року до 23:59 за київським часом.
  • Інформація про результати конкурсу буде опублікована не пізніше 17 березня 2025 року.
  • Очікується, що грантові угоди будуть підписані не пізніше середини квітня 2025 року.
  • Заявник може розпочати проєкт у період з квітня по жовтень 2025 року.
  • Тривалість проєкту – до 15 місяців, і він має бути завершений до жовтня 2026 року.

Як подати заявку

Заявники повинні заповнити форми пропозиції та бюджету англійською мовою (ДОДАТОК 3. Проєктна пропозиція та ДОДАТОК 2. Форма бюджету проєкту). Пропозиція з бюджетом повинна бути надіслана електронною поштою на адресу: [email protected] з темою: National Call for Supporting Anticorruption Advocacy and Analytics Regarding EU Accession.

Примітка для заявників

Якщо ви не отримаєте підтвердження про отримання вашої заявки протягом 3 робочих днів, будь ласка, зв’яжіться з EUACI за адресою [email protected].

Кінцевий термін подачі пропозиції з бюджетом – 7 лютого 2024 року до 23:59 за київським часом. Пропозиції, що надійдуть після встановленого терміну або будуть неповними, без детального бюджету, розглядатися не будуть.

Презентація грантового конкурсу. Презентація грантового конкурсу в онлайн та офлайн форматі запланована на 13:00 20 січня 2025 року. Онлайн-трансляція буде доступна на YouTube-каналі EUACI та на сторінці EUACI у Facebook. Посилання для реєстрації на подію: https://forms.gle/vyvxLVA4y8USbHMP6

Запитання англійською або українською мовою щодо Національного конкурсу на підтримку антикорупційної адвокації та аналітики щодо вступу до ЄС повинні бути надіслані на адресу: [email protected] не пізніше 5 лютого 2025 року до 17:00 за київським часом, із чітким зазначенням назви цього конкурсу пропозицій.

Антикорупційна ініціатива ЄС залишає за собою право не надавати роз’яснення на запитання, отримані після встановленого терміну. Для забезпечення прозорості та справедливості процесу подачі заявок Європейська ініціатива з боротьби з корупцією не може висловлювати жодної попередньої думки щодо прийнятності заявників, запропонованих дій чи конкретних заходів.

 

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.