Урбаністична коаліція Ro3kvit запрошує українські громади та місцевих змінотворців, які хочуть залучати мешканців до міського планування та просторового розвитку.
Урбаністична коаліція Ro3kvit разом з нідерландськими партнерами INBO, STIPO та Play the City тісно співпрацюватиме з 3-4 обраними громадами для втілення ідей, які є важливими для місцевих спільнот. Створюймо разом простори, що відображають голоси, мрії та прагнення людей, які називають їх своїм домом.
Контекст програми:
Ця ініціатива зосереджена на покращенні довіри та співпраці між громадянами та владою шляхом залучення місцевих спільнот до міського планування. Використовуючи експертизу Нідерландів та український досвід, ми прагнемо розробити практичні інструменти для побудови сталих та інклюзивних просторових рішень в громадах у складних умовах.
Що ми пропонуємо учасникам?
Співпраця буде включати:
Команда програми
Ro3kvit — це коаліція, яка обʼєднує понад 100 професіоналів з України та за її межами, для поширення знань та розробки методологій для розвитку та відновлення міських і сільських територій та інфраструктури України.Спираючись на досвід поствоєнних країн та найкращі практики міського дизайну, співтворчості та сталості, ми розробляємо інноваційні методи для вирішення актуальних проблем та формуємо стратегії для майбутнього.(https://ro3kvit.com/)
INBO - архітектурне та містобудівне бюро, що базується в Нідерландах і спеціалізується на створенні сталого життєвого середовища за допомогою інноваційного дизайну та залучення громадськості.(https://inbo.com/en/)
Play the City - організація, яка використовує інтерактивні інструменти та ігрові методи для просування партисипативного міського планування. Play the City спеціалізується на залученні громадян, урядів та забудовників до спільного створення сталих міських просторів. (https://www.playthecity.eu/)
STIPO - нідерландська команда, яка займається створенням інклюзивних, стійких міських територій. STIPO наголошує на довгостроковому мисленні, колективних міських просторах та соціальній згуртованості через співпрацю між різними зацікавленими сторонами.(https://www.stipo.nl/)
Хто може взяти участь у відборі?
Ми шукаємо просторові проекти від команд, які представляють українські громади та прагнуть залучити мешканців до процесу прийняття рішень. Запропонований проект має бути спрямований на вирішення критичних міських проблем під час війни. Ми заохочуємо вас пропонувати інноваційні рішення для широкого кола питань, таких як: громадські центри, центри для ветеранів, ревіталізація порожніх будівель, центри зайнятості, багатофункціональні укриття, збереження спадщини, громадські місця; і це лише декілька з багатьох можливих тем.
Вимоги до заявки
Критерії відбору
Ваша пропозиція буде оцінюватися відповідно до наступних критеріїв:
1. Співпраця - Чітка та ефективна співпраця між муніципалітетом та Локальним актором- Залучення громадян до процесу прийняття рішень
2. Особиста мотивація - Сильне лідерство та мотивація команди проекту- Відкритість до процесів, що передбачають залучення всіх зацікавлених сторін
3. Чіткість бачення - Чітко визначене бачення проекту та партисипативної складової- Здатність відповідати на виклики воєнного стану
4. Вплив на місцевому рівні - Потенціал для довгострокового впливу на громаду- Залучення вразливих груп як акторів або цільових груп- Здатність підтримувати сталий вплив після завершення проєкту
5. Масштабування - Потенціал проекту може слугувати моделлю для інших громад в Україні- Відкритість до обміну досвідом та отриманими уроками для майбутніх проектів.
Терміни проведення процедури відбору
25 листопада - 7 січня - період прийому заявок на участь у відкритому відборі. Щоб подати заявку, будь ласка, заповніть форму за посиланням: https://forms.gle/Kf3dDdxnZmBVRP438
17 січня - Оголошення відібраних проектів (до 20 проектів)17-31 січня - підготовка презентацій для пітчингу проектів (для відібраних проєктів). Ми очікуємо, що під час пітчингу будуть присутні представники, як від Локального актора, так і від муніципалітету. У разі відсутності такої можливості ми просимо підготувати підтвердження такої співпраці (лист підтримки, меморандум про співпрацю тощо).
31 січня - 7 лютого - Пітчингові сесії для відібраних проектів (до 20 проєктів)
14 лютого - Оголошення команд-фіналістів (до 4 проектів)
14-21 лютого - Підписання угод з командами-фіналістами
Для отримання додаткової інформації
Консультаційні онлайн сесії щодо процесу подачі заявок на участь у відборі відбудуться: 9 грудня 2024 року з 12.00-13.00, 3 січня 2025 року з 12.00-13.00.
Для реєстрації, будь ласка, перейдіть за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfyGjPVPalZVyylRgTFkHUa-ZScLlOLMfK8iS10ue7VZ2NAhA/viewform
Ми з нетерпінням чекаємо на вашу заявку та будемо раді працювати разом!
Програма фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів.
Коментарі