bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Грант для ГО на розбудову системи спортивної та психологічної реабілітації ветеранів
01.12.2024

РОЗДІЛ I: ОПИС МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ФІНАНСУВАННЯ

1. ОПИС ПРОГРАМИ РЕІНТЕГРАЦІЇ ВЕТЕРАНІВ IREX


Програма Реабілітації та реінтеграції ветеранів України впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)  за підтримки Державного департаменту США. IREX має 30-річний досвід роботи в Україні, в тому числі безпосередню роботу з ветеранами та ветеранками, ВПО, міністерствами, представниками ЗМІ та місцевими громадами.  Програма Реабілітації та реінтеграції ветеранів України застосовує досвід роботи в Україні для підтримки ветеранів та ветеранок, чисельність яких стрімко зросла внаслідок збройного конфлікту на сході України у 2014 році та повномасштабної агресії російської федерації проти України після 24 лютого 2022 року.

Правила Уряду Сполучених Штатів Америки:

Стандартні положення та умови Державного департаменту США

CFR 200 Уніфіковані адміністративні вимоги, підрозділи від A до E

2 CFR 600 Регуляторний акт 2 Кодексу федеральних правил 2 CFR 600

2. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРАНТ

Програма реінтеграції ветеранів IREX шукає заявників серед місцевих громадських організацій для реалізації заходів, спрямованих на розбудову системи спортивної та психологічної реабілітації ветеранів. Метою цієї діяльності є підготовка спеціалістів із реабілітації, тренерів та психологів, які працюватимуть з ветеранами у сфері спорту, забезпечуючи мультидисциплінарний підхід до їх відновлення та реінтеграції в суспільство.

Згідно з різними джерелами, в Україні на сьогодні понад 150 000 поранених військовослужбовців. Наслідки бойових дій мають тривалі фізичні та психологічні впливи на військовослужбовців і ветеранів. Ветерани з інвалідністю часто стикаються з погіршенням якості життя через отримані травми та психологічні труднощі. Дослідження також показують, що значна частина ветеранів має проблеми з інтеграцією в суспільство після повернення із зони бойових дій.

Існує гостра потреба в розвитку системи спортивної та психологічної реабілітації, орієнтованої на ветеранів. Попри наявність великої кількості спортивних об’єктів, відсутність спеціалізованого навчання для тренерів та фахівців ускладнює можливість ефективного використання цих ресурсів для реабілітації ветеранів.

Місцеві організації, що мають досвід роботи у сфері реабілітації, спорту або психологічної підтримки, запрошуються до подання пропозицій щодо реалізації проєкту, враховуючи вищезгадані виклики. Від заявників очікується керівництво розробкою навчальних програм та організація тренінгів для фахівців, які забезпечуватимуть реабілітацію через спорт і психологічну підтримку у місцевих громадах. Серед очікуваних результатів реалізації проєкту мають бути наступні активності:

1. Проведення навчання для спеціалістів із реабілітації:

– Розробити навчальну програму та матеріали з урахуванням сучасних методик спортивної та психологічної реабілітації ветеранів.

– Організувати та провести тренінги для щонайменше 50 учасників за принципом тренінг для тренерів (ТоТ), залучивши спеціалістів, включаючи тренерів, фізіотерапевтів та психологів, з акцентом на тих, хто може ділитися досвідом з іншими (тренерські асоціації, викладачі, координатори реабілітаційних центрів тощо). IREX може розглянути покриття витрат пов’язаних з організацією заходів очного навчання додатково за рахунок бюджету Програми.

2. Збір та аналіз зворотного зв’язку:

– Розробити анкети для отримання відгуків від учасників тренінгів щодо ефективності навчальних матеріалів та методик.

– Забезпечити заповнення анкет щонайменше 50 спеціалістами, які пройшли навчання.

– Проаналізувати отримані дані та підготувати рекомендації для вдосконалення підходів до реабілітації через залучення ветеранів/ок до занять спортом.

3. Проведення інформаційної кампанії:

– Розробити комунікаційний план для підвищення обізнаності про ефективні методики реабілітації ветеранів через спорт та психологічну підтримку.

– Реалізувати інформаційну кампанію, яка охопить щонайменше 15 000 осіб, включаючи фахівців у сфері спорту та студентів відповідних напрямів.

– Використовувати різні канали комунікації (соціальні мережі, заходи, публікації) для максимального охоплення аудиторії.

4. Розповсюдження матеріалів та рекомендацій:

– Поширити розроблені навчальні матеріали та методики серед фахівців і установ, що працюють з ветеранами.

– Сприяти впровадженню розроблених методик у практику реабілітаційних центрів та спортивних організацій.

Ці завдання спрямовані на створення практичної та стійкої системи реабілітації ветеранів, яка допоможе їм успішно інтегруватися в суспільство та покращити якість життя.

IREX розглядатиме заявки тільки від організацій які готові виконати усі перелічені вище завдання.

За результатами цього конкурсу, відібрані заявники зможуть отримати фінансування для втілення проєкту — з лютого 2025. Розмір наданого гранту залежатиме від специфіки затвердженого проєкту, але не має перевищувати 21 000 дол. США.

Команда IREX буде залучена на кожній стадії впровадження грантового проєкту, а саме: запуск проєкту, фіналізація концепції, перевірка звітів, моніторинг активностей, листування, зустрічі з грантерами за потреби, а також надання консультацій та підтримки для забезпечення успішної реалізації проєкту.

Заявки, пов’язані з наданням військової допомоги та/або допомоги будь-якій військовій установі/структурі/частині/підрозділу чи органу виконавчої влади і військового управління, НЕ БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЯ.

3. ЦІЛЬ ФІНАНСУВАННЯ І РЕЗУЛЬТАТИ


Цей запит на отримання заявок на грантову підтримку має на меті залучити місцеві громадські організації, які працюють на рівні громади, а також організації місцевого та обласного рівня, для здійснення заходів, спрямованих на розробку та впровадження практичної та ефективної системи спортивної та психологічної реабілітації для ветеранів. Загальною метою цієї діяльності є підготовка спеціалістів, які зможуть ефективно працювати з ветеранами, забезпечуючи мультидисциплінарний підхід до їх відновлення та реінтеграції в суспільство.

4. ГРАФІК ВПРОВАДЖЕННЯ ГРАНТУ ТА БЮДЖЕТ ГРАНТУ


За наявності фінансування IREX планує надати один субгрант для реалізації програм спортивної та психологічної реабілітації ветеранів. Очікувана тривалість підтримки IREX та період виконання –  з 1 лютого 2025 р. до 30 червня 2025 р. Тривалість впровадження може змінюватися залежно від потреб Програми та наявності фінансування.

IREX не несе відповідальності за будь-які витрати заявника, пов’язані з підготовкою та поданням грантової заявки, незалежно від результатів відбору заявок. IREX залишає за собою право профінансувати будь-який проєкт або не надавати грантової підтримки жодній заявці на отримання грантової підтримки. Крім того, IREX залишає за собою право взагалі не надавати грантову підтримку за результатами поданих заявок на цей конкурс.

РОЗДІЛ II: ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРИЙНЯТІСТЬ ТА ВИМОГИ

1. КРИТЕРІЇ ПРИЙНЯТНОСТІ

  • Фінансування надаватиметься лише українським громадським організаціям та благодійним фондам,  які зареєстровані відповідно до законодавства України та працюють відповідно до законодавства України.
  • Громадські  організації / благодійні фонди повинні мати статус неприбутковості.
  • Громадські організації, благодійні фонди та їх члени не можуть представляти або бути пов’язаними з будь-якою політичною партією, або з призначеними чи обраними посадовими особами.
  • Організації, зареєстровані у США або інших третіх країнах не мають права подавати заявки.
  • Пропозиції повинні відповідати цілям та принципам проєкту.
  • Пропозиції повинні містити короткострокові та довгострокові результати, що відповідають цілям Програми.
  • Заявник не має бути забороненою організацією.
  • Заявки повинні бути подані українською мовою.
  • Тривалість проєкту не може перевищувати терміни, зазначені в Запиті на отримання заявок на грантову підтримку.
  • Заявник повинен мати або отримати унікальний номер організації в системі SAM, якщо його обрано для надання гранту. (Номер UE ID – це 12-символьний буквено-цифровий ідентифікатор, який призначається організації державною американською системою SAM.gov для ведення бізнесу чи отримання грантів від уряду США. Щоб отримати номер UE ID, відвідайте веб-сайт sam.gov)

2. ВИМОГИ ДО СПІВФІНАНСУВАННЯ

Співфінансування не передбачене.

3. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ

Заявник/заявка повинні відповідати наступним вимогам:

  • Громадська організація / благодійний фонд має мати позитивний досвід роботи, зокрема досвід співпраці з міжнародними донорськими організаціями.
  • Громадська організація / благодійний фонд повинна мати підтверджений досвід у сфері реабілітації, спорту або психологічної підтримки ветеранів. Наявність успішно реалізованих проєктів у цій галузі буде вважатися перевагою.
  • Мати чітке бачення реалізації проєкту та бути орієнтованими на стійкі та довгострокові результати. 
  • Мати сформовану команду, яка втілюватиме завдання, зокремакваліфікований персонал та ресурси для реалізації запланованих активностей. Ветерани серед ключового персоналу проєкту вважатимуться перевагою.
  • Вміти працювати з дотриманням чітких часових рамок.
  • На етапі укладання грантової угоди, надати всі необхідні документи (перелік документів див. у Додатку 1).
  • Розуміння поточного стану ветеранських справ та потреб ветеранів. 
  • Інноваційний підхід до вирішення проблем пов’язаних з процесами реабілітації та реінтеграції ветеранів.

4. ВИМОГИ ДО БЮДЖЕТУ

Усі обґрунтовані, розподілені та допустимі витрати, як прямі, так і непрямі, що пов’язані з субрантовою програмою та відповідають стандартам відповідних витрат (2 CFR 200 Subpart E Cost Principles або Федеральному закону про закупки (FAR), частині 31 для комерційних організацій), можуть бути оплачені в рамках субгранту.

  • Кошти, що надаються на умовах цього Запиту на Пропозиції не повинні використовуватися для закупівлі товарів або послуг у постачальників, які можуть бути ідентифіковані та включені до списку заборонених або будь-яким іншим способом обмежені/заборонені чи проголошені незаконними для ведення справ з державними агентствами США. Такий перелік можна знайти в розділі виключень SAM.gov за посиланням: http://www.sam.gov/ або у інших “списках спостереження/watchlists”.
  • Будь-які закупівлі або види діяльності, які вважаються необґрунтованими  для успішного завершення діяльності, зокремавитрати головного офісу грантоотримувача, які не пов’язані безпосередньо з реалізацією запропонованого проєкту.
  • Попередні зобов’язання та/або заборгованість.
  • Штрафи та/або пені.
  • Азартні ігри.
  • Витрати на міжнародні подорожі та відрядження.
  • Інші витрати недопустимі відповідно до положень 2 CFR 200 Subpart E Cost Principles та FAR 31.2 Cost Principles for Commercial Organizations.

У бюджет можна включати такі категорії витрат, але не обмежуватися ними:

  • Друк і публікація: навчальні/рекламні матеріали (друкована або записана інформація, яку ви плануєте використовувати в навчальній програмі), флаєри, банери тощо, зокрема плата за розробку дизайну.
  • Офісне приладдя.
  • Невеликий інвентар – товарно-матеріальні цінності (вартістю, що не перевищує гривневий еквівалент 500 доларів США). Обладнання: заявник може зробити запит на обладнання, яке входить до бюджету Конкурсу малих грантів, яке виправдано діяльністю та є стійким.
  • Адміністративні витрати (не більше 10% бюджету).
  • Гонорари консультантів.
  • Витрати на проїзд в межах країни.
  • Програми, призначені для зростання або інституційного розвитку організації.
  • Інші обґрунтовані витрати, пов’язані з проєктом.
  • Банківські збори (зокрема відкриття та закриття спеціального рахунку/субрахунку та всі банківські комісії, пов’язані з проєктом) (для громадських організацій або медіа-організацій).

Витрати, які НЕ ПОКРИВАЮТЬСЯ:

  • Витрати на підключення до Інтернету.
  • Витрати на технічне обслуговування та ремонт.
  • Благодійність або підтримка політичних партій.
  • Лобістська підтримка релігійної діяльності.
  • Кредити.
  • Алкогольні напої.
  • Будь-які витрати, підтримані заявниками до та після впровадження проєкту.
  • Великі предмети довговічного обладнання або будівельні програми.
  • Організації, які належать до виборних посадових осіб, політичних партій або релігійних груп.
  • Політична або партійна діяльність.
  • Діяльність, що відбувається за межами України.
  • Наукові дослідження.
  • Купівля або оренда землі та/або будівель.
  • Венчурний капітал, одержання прибутку або стягнення плати за участь у проєкті.
  • Індивідуальні стипендії.
  • Подарунки чи призи.
  • Інші витрати відповідно до Додаток 2 .

* Усі товари, необхідні в рамках проєкту, мають бути обґрунтовані діяльністю. Якщо запитуваний товар викликає сумніви, зв’яжіться з IREX. Програма має право переглядати запитувані товари/послуги, перевіряти якість та відхиляти/схвалювати товари чи послуги.

Усі товари та послуги мають бути розраховані/бюджетовані та закуплені з ПДВ 0%. Детальніше про це буде повідомлено відібраним претендентам на реалізацію проєктів.

РОЗДІЛ III: ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАПОВНЕННЯ ЗАЯВОК ТА ЇХ ПОДАННЯ

1. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВОК


Задля розгляду Вашої заявки на фінансування, будь ласка, надайте інформацію про ідею Вашого проєкту у вигляді заявки на грантову підтримку та бюджету. Одна організація або група організацій може подати на розгляд максимум дві заявки на грантову підтримку.

Щоб подати заявку у відповідь на цей Запит, слід виконати наступні кроки:

Крок 1. Завантажте пакет документів.

Крок 2. Заповніть шаблони з пакету документів відповідно до наданих вказівок.

Крок 3. Заповніть аплікаційну форму та завантажте сформований пакет документів.

Заявка повинна бути подана через електронну форму, зазначену вище, не пізніше дати закриття, зазначеної на першій сторінці цього Запиту на Пропозиції. Витрати на подання заявки, здійснені до видачі гранту вважаються недопустимими і не відшкодовуються.

СПИСОК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ

Для отримання гранту необхідно буде надати IREX пакет наступних документів (у разі позитивного рішення про надання гранту з боку IREX і після отримання відповідного повідомлення):

  • Заявка на грантову підтримку відповідно до рекомендованого зразка;
  • Бюджет запропонованого проєкту;
  • Свідоцтво про державну реєстрацію ГО / БФ;
  • Рішення про внесення ГО / БФ до Реєстру неприбуткових організацій та установ;
  • Протокол ГО / БФ або Наказ про призначення директора або особи, яка уповноважена на підписання грантової угоди;
  • Довідка про банківські реквізити ГО / БФ;
  • Наказ або положення про облікову політику організації ГО / БФ (за наявності);
  • Наказ або положення про здійснення закупівель товарів, робіт, послуг (за наявності);
  • Статут ГО / БФ (Сканована версія);
  • Резюме проєктного менеджера_ки/керівника_ці майбутнього проєкту. 

Читати повністю
 

Джерело

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.