Пряма трансляція буде доступна за посиланням.
Експерти обговорять, яке місце посіла Україна в рейтингу з 90 країн за Індексом втручання тютюнової індустрії у формування політики контролю над тютюном та обговорять рекомендації щодо протидії тиску тютюнових компаній на нашу державу.
Цей Індекс, четвертий у своїй серії, документує зусилля урядів щодо виконання статті 5.3 РКБТ ВООЗ. Перший Індекс у 2019 році охопив 33 країни; другий — 57 країн; третій — 80 країн; і цей четвертий Індекс розглядає 90 країн.
Індекс базується на загальнодоступній інформації про втручання тютюнової індустрії у країнах та відповіді їхніх урядів на це втручання. Глобальний індекс втручання тютюнової індустрії презентується вчетверте з 2019 року. Результати Індексу відображають зібрані дані за період від квітня 2021 року до березня 2023 року. В Україні над розробкою національного звіту Глобального індексу втручання тютюнової індустрії 2023 працювали експерти ГО «Життя».
До виступу запрошені:
Андрій Скіпальський — національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні;
Сергій Миткалик — Голова правління ГО «Антикорупційний штаб»;
Дмитро Купира — виконавчий директор ГО «Життя»;
представники НАЗК;
Богдан Кашаник — юрист Центру демократії та верховенства права.
Довідкова інформація:
У 2021 році Україна отримала 64 бали зі 100 можливих і посіла 52 місце з 80 держав, які були долучені до Індексу. Глобальний індекс втручання тютюнової промисловості (Global Tobacco Index) — це глобальне дослідження того, як уряди реагують на втручання тютюнової промисловості та захищають свою політику охорони здоров’я від комерційних і приватних інтересів, як того вимагає Рамкова конвенція Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ). Звіт був ініційований як регіональний індекс Альянсом з боротьби проти тютюну в Південно-Східній Азії (SEATCA) у 2014 році. Глобальний індекс тютюну 2023 розробляє Глобальний центр належного врядування у сфері контролю над тютюном (GGTC) за підтримки STOP.
Коментарі