bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Від ефективності допомоги - до розвитку ефективності
10.02.2011

Допомогти – не означає забезпечити розвиток.

Змінити світ на краще для всього людства до 2015 року зобов’язалися лідери 189 країн світу, підписавши у 2000 році Декларацію Тисячоліття Організації Об’єднаних Націй. Закладені в ній цілі по боротьбі з бідністю у світі, відомі як Цілі розвитку тисячоліття (ЦРТ), стали ключовими для подальшого процесу поліпшення надання міжнародної допомоги. Так, в березні 2005 року була прийнята Паризька декларація щодо підвищення ефективності зовнішньої допомоги, у вересні 2008 року, супутня їй (така, що ґрунтується на прийнятих в декларації зобов’язаннях), - Аккська програма дій. У квітні 2007 року Україна також приєдналася до Паризької декларації (Указ Президента № 325/2007).

В листопаді 2011 року в Бусані (Південна Корея) відбудеться Четвертий Форум Високого Рівня щодо підвищення ефективності допомоги. Як повідомляє сайт канадськогоwww.nsi-ins.ca Інституту Північ-Південь (The North-South Institute), організації громадянського суспільства та інші учасники проекту розвитку виступають за новий порядок денний в Бусані. Переосмислення ситуації полягає в тому, що в рамках міжнародного співробітництва потрібно прийняти більш комплексний підхід, орієнтований на ефективність розвитку, а не тільки ефективність допомоги. Робочий документ Форуму, розроблений співробітницею Інституту Шеннон Кіндорней (Shannon Kindornay), опублыкований напочатку лютого, спрямований на опрацювання проблем, які стоять на шляху розвитку ефективності в рамках досягнення Цілей розвитку тисячоліття.

Шеннон в своєму дослідженні (робочому документі) «Від допомоги до розвитку ефективності» (From Aid to Development Effectiveness), перш за все, порушує проблему нерозуміння багатьма учасниками процесу розвитку одного з ключових понять. Вона стверджує: «Загального розуміння “ефективності розвитку” не існує. Деякі учасники бачать мало відмінностей між допомогою та ефективністю розвитку. Наприклад, в робочому документі Азіатського Банку Розвитку вказано, що ефективність розвитку “просто відноситься до ефективності допомоги в розвитку “, і використовуються умови розвитку та ефективності допомоги як взаємозамінні». Ефективність будь-якої співпраці залежить від рівня взаєморозуміння. Як зазначає Ш. Кіндорней, «Наслідки для політики, практики і міжнародних угод щодо допомоги багато в чому будуть залежати від того, як вони перекладуть, інтерпретують, комбінують і реалізують різні поняття, що визначають ефективність розвитку». В дослідженні Ш. Кіндорней проводиться аналіз поточних ініціатив по ефективності розвитку та наслідків різноманітних концептуалізацій в теорії. Цей документ є відправною точкою в подальших дослідженнях проблем ефективності розвитку, як стверджує сам автор.

Джерело: http://www.nsi-ins.ca/english/research/progress/75-2.asp

Завантажити дослідження можна за цим посиланням: http://www.nsi-ins.ca/english/pdf/Kindornay.pdf

Для ГУРТа з англійської переклала Валентина Дрищук

Контакти

Коментарі

Марина Kоняк   5065 днів тому   #  

#ефективність розвитку “просто відноситься до ефективності допомоги в розвитку “, і використовуються умови розвитку та ефективності допомоги як взаємозамінні». Ефективність будь-якої співпраці залежить від рівня взаєморозуміння #
Так, так, дуже цікаво...Яким чином буде визначатися вектор спрямованості розвитку тої чи іншої держави?Дане питання давно чекає на вирішення або хоча б на обговорення.
Довести ефективність допомоги легше ніж ефективно розвиватись, особоливо за грантові гроші...

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.