bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Гендерне насильство - ганьба українського суспільства
19.12.2010

Перша декада грудня в Україні була присвячена боротьбі з гендерним насильством. Громадські активісти об’єднали зусилля, щоб вказати сучасному суспільству на неприпустимість насильства у світі. У Луганську координатором кампанії виступив Правозахисний центр «Поступ». Завдяки зусиллям правозахисників луганчани змогли заглибитися в проблематику і взяти участь у цілому комплексі тематичних заходів.

Луганський кіноклуб

До урочистого відкриття кампанії «Луганськ без насильства» 25 листопада (Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок) був приурочений перегляд і обговорення фільму Кім Кі Дука «Порожній будинок» у Луганському обласному дискусійному клубі інтелектуального кіно.

В одному з багатих будинків чоловік пускає в хід кулаки. Ставши мимовільним свідком чергового сімейного скандалу, головний герой забирає нещасну дівчину, яка постійно страждає від фізичного насильства з боку чоловіка-тирана. Днів, проведених разом, вистачає для народження світлого почуття, заради якому можна витерпіти і зробити дуже багато. Більше 100 студентів педагогічних спеціальностей взяли участь в обговоренні кінострічки. У заході взяли участь професійні психологи, педагоги та юристи. Заглибитися в проблему насильства в сім’ї члени кіноклубу змогли 2 грудня, під час обговорення фільму Паоло і Вітторіо Тавіані «Батько мій - пастир мій».

Патріархальний світ очима дитини, в якому трагедія маленького дитячого серця є відображенням серйозних і глобальних проблем дорослого суспільства, жертвами якого, як правило, стають найбільш беззахисні. «Ми показували фільми про домашнє насильство студентам Інституту психології та педагогіки, оскільки саме соціальні педагоги та психологи у своїй професійній діяльності найчастіше будуть стикатися з подібними проблемами. У ході обговорення фільмів ми дійшли до висновку, що вирішити проблему можна тільки зламавши стереотипне сприйняття насильства як норми вирішення сімейних розбіжностей», - розповідає голова Луганського кіноклубу Юлія Красільникова.

Фотовиставка «Зупини насильство»

Ініціативу правозахисників підтримали професійні фотографи. Підсумком спільної роботи стала пересувна фотовиставка кореспондента сайту «Луганск.pro.UA» Павла Хайло і фотокореспондента порталу «Тиск світла» Романа Пивоварова. За час кампанії виставка побувала у 8 навчальних закладах.

Фотографи представили до уваги глядачів роботи, що змушують замислитися над проблемами насильства в суспільстві. Школярі із задоволенням зустрічали виставку, брали участь у дискусіях і ставили свої питання, засуджуючи будь-які прояви насильства. Підсумкова фотовиставка відкрилася 8 грудня в Луганській обласній юнацькій бібліотеці. «Чи варто говорити про те, що будь-які форми насильства у громадській або особистій сферах є порушенням прав людини. Виставки, які ми провели в школах і ПТУ Луганська, спрямовані на те, щоб розповісти підліткам про причини насильства, щоб не допустити такого і допомогти знайти вихід, якщо така ситуація трапитися», - коментує ситуацію юрист правозахисного центру «Поступ», координатор кампанії в Луганську Ольга Сергеєва

Форум-театр

Заключним акордом програми «Луганськ без насильства» став тренінг «Форум-театр: мистецтво споглядання себе». Молодіжні активісти, психологи, соціальні педагоги отримали нові знання і навчилися застосовувати форум-театральні технології у своїй діяльності. Розібратися в новій для України методиці учасникам допомагала тренер із Сімферополя Саша Дворецька, випускниця програми «Розуміємо права людини». Застосувати свої знання учасники змогли 10 грудня, у Міжнародний день прав людини.

Луганчани змогли не тільки подивитися на те, як потрібно розв’язувати конфлікти, а й самі взяли участь у театральних постановках. «Мною як психологом не використовувалася дана практика, і я рада, що дізналася про неї. Збираюся застосувати її у нас в школі разом із соціальним педагогом Дриндіною Ганною, яка також була присутня на тренінгу, - ділиться враженнями учасниця тренінгу, психолог ЗОШ № 29 м. Красний Луч Багрова Марина. - У школі часто виникають ситуації серед учнів, які необхідно вирішувати таким чином, щоб не погіршити їх і не залишити негативних вражень у дітей, тому даний вид розв’язання та попередження конфліктів дуже допоможе моїй роботі з дітьми. Постановка другого дня була корисна як для учасників тренінгу, так і для глядачів-студентів. Думаю, що студенти принесуть у свої нинішні і майбутні сім’ї ті ситуації, які ми розбирали в постановці, це обов’язково допоможе у вирішенні конфліктів молодим людям у сьогоденні і майбутньому!»

Для довідки:
Регіональна програма «Луганськ без насильства» була реалізована Правозахисним центром «Поступ» за підтримки проекту Євросоюзу «Права жінок і дітей в Україні - комутаційний компонент» в рамках міжнародної кампанії «16 днів проти насильства».

Контакти

Коментарі

Юлія Гончар   5104 дні тому   #  

Дуже цікаво було дізнатися про цікавий досвід! Успіхів у подальшій діяльності!

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.