Протягом наступних трьох місяців у Луцьку відбуватимуться регулярні зустрічі у групах взаємопідтримки — конфіденційному просторі підтримки і розуміння, який куруватимуть кваліфіковані психологині. Мета проєкту — допомогти мешканцям міста впоратися з адаптацією до життя в постійному стресі під час військових дій.
«Експерти ВООЗ зазначають, що симптоми депресії тривожного розладу та посттравматичного стресового синдрому можуть проявитися у майже 8 млн українців через війну. На думку представників МОЗ ця цифра ще вища - 15 млн. Як відомо, проблеми з ментальним здоровям можуть мати вплив на загальне самопочуття. Ми розуміємо, що без здорових українців нам не виграти війну та ефективно не відбудувати країну після перемоги. Саме тому ми вирішили запровадити цей проєкт в Луцьку», — розповідають організатори.
Група взаємодопомоги (чи самопідтримки) — це зібрання людей, які стикаються зі спільними викликами, щоб поділитися тим, що їх турбує. Завдяки обміну досвідом вони можуть запропонувати підтримку, заохочення та комфорт іншим членам групи та отримати те ж саме у відповідь.
Коли ви переживаєте складний або травматичний період, члени сім’ї та друзі можуть співчувати, але вони не завжди знають, що сказати, або як найкраще допомогти. Лікарі та медичні працівники іноді можуть запропонувати незначну емоційну підтримку, але в основному вони завжди зосереджені на медицині.
Групи підтримки, створені для об’єднання людей, які мають справу з однаковими обставинами. З якими б проблемами та викликами часу повномасштабної війни не стикалися ви або ваша близька людина, найкращими ліками часто може бути голос людей, які вже були на вашому місці.
«Ці групи — для тих, хто прагне розвиватися, психологічно зростати, знайомитися з цікавими людьми, гарно проводити час та не відкладати життя на “після Перемоги”, а вже закладати фундамент для післявоєнного відновлення, починаючи з себе», — додають в громадській організації Pro Women UA.
Зустрічі відбуватимуться щосуботи об 11 годині. Це – дві сталі групи з фаховими психологинями, які фасилітуватимуть учасників та надаватимуть системно потрібні для покращення психологічного стану інструменти.
Деталі: за посиланням.
Зустріч відбувається в рамках проєкту Pro Women UA з організації та проведення груп самопідтримки для мешканців міста Луцька за донорської підтримки порталу «Гурт»
Коментарі