bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Успішні практики участі громади у місцевому самоврядуванні
15.11.2010

12 листопада 2010 року у Львові відбувся круглий стіл «Правові інструменти громадської участі у прийнятті рішень на місцевому рівні».

У рамках заходу учасники поділились практиками застосування інструментів громадської участі, а також досвідом і результатами кампаній просування механізмів посилення впливу громадськості на місцевому рівні.

Петро Лазарчук, керівник проектів Західноукраїнського ресурсного центру розповів про унікальну практику створення органів самоорганізації населення у так званих «селах без сільрад» на Львівщині. На заході торкнулись питань розробки і впровадження статутів територіальних громад, адже від їх наявності залежить чи буде можливим реалізувати багато інструментів, передбачених Законом «Про місцеве самоврядування в Україні» (місцеві ініціативи, загальні збори та ін..), розглянули два випадки – на прикладі села Волсвин та міста Львова.

Увагу приділено розгляду такого інструменту як місцевий референдум, в тому числі двом конкретним випадкам, які супроводжували юристи програми правової підтримки (села Муроване-Сороки Львівські та Добросин).

Водночас голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко відзначив, що у реєстрі судових рішень таких справ чимало (близько 300) «Навряд чи можна говорити про ефективність, коли проведення місцевого референдуму ставиться у залежність від волі сільського, селищного, міського голови реєструвати чи ні ініціативу. Але процес ініціювання та відстоювання права на референдум, дуже часто має згуртовуючу силу в громаді», - підсумував Леонід Тарасенко.

Окремі питання присвячувались участі членів громади та громадських організацій у моніторингу та контролі за користуванням та розпоряджанням власністю громади, в тому числі таку практику представив голова Станіславської правозахисної групи Андрій Малетин (Івано-Франківська область), практику захисту лісів громадою – Володимир Мишолівський (голова ініціативної групи села Лагодів, тепер – обраний сільським головою). Михайло Шелеп, голова Асоціації Молодих Реформаторів (Волинь) розповів про практику моніторингу проведення конкурсів на фінансування програм та заходів для молоді із бюджетів.

Оксана Кіяновська, голова Жовківського товариства інвалідів презентувала досвід соціальних організацій у розробці обласної програми заходів для соціального захисту інвалідів на 2011-2014 роки.

Віталій Разік, експерт Ресурсного центру для ОСББ розповів про роль громадських центрів у підтримці та створенні ОСББ, які є інструментом вирішення проблем власників житла.

Віталій Ілик, координатор Громадянської Асамблеї Львівщини поділився досвідом як співпраця організацій може посилювати їхній вплив на місцевому та національному рівні.

Керівник програми правової підтримки неурядових організацій Тетяна Яцків ознайомила учасників із новими тенденціями у законотворчості, які можуть вплинути на розвиток різних форм громадської активності, та наслідками змін деяких законодавчих актів. «Законодавство України передбачає деякий арсенал засобів громадської участі, звичайно, не має меж для його вдосконалення, але треба активніше пробувати його застосовувати, апробовувати, і якщо є певні проблеми, доопрацьовувати, у тому числі багато таких інструментів участі визначаються у локальних актах, а чи будуть вони і якими – це вже залежить від самих організацій та членів громади», - підсумувала Тетяна Яцків.

Захід проводився у рамках проекту Центру громадської адвокатури «Правова підтримка громадських ініціатив організацій громадського сектору, ОСББ, ініціативних груп громадян у сфері місцевого розвитку» за сприяння програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.