Повномасштабне вторгнення Російської Федерації на території України призвело до посилення контролю з боку правоохоронних та контролюючих органів за фінансовими транзакціями та діяльністю юридичних осіб з метою запобігання діяльності, направленої на фінансування російської агресії та тероризму.
Ряд нових нормативних правових актів, а також поправок до вже існуючих, в тому числі Закон України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, Закон України “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів”, Закон України “Про санкції” ставлять громадські організації в чутливе становище, бо без обізнаності про існуючі обмеження та про необхідність перевірки своїх партнерів та контрагентів, ОГС наражають себе на ризик блокування їх діяльності з боку контролюючих органів.
Саме тому, щоб підвищити обізнаність представників ОГС щодо дотичних положень законодавства України щодо обмеження діяльності резидентів РФ та Республіки Білорусь на території України, інших підсанкційних осіб, а також методів перевірки своїх контрагентів та благодійників на предмет зв’язків з особами, підвищити рівень безпеки ОГС та їх організаційної спроможності, а також знизити ризик використання ОГС з метою фінансування тероризму, в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України” пропонується експертна дискусія “Як ОГС перевірити потенційного партнера і уникнути ризиків блокування їхньої діяльності”
Дата та тривалість заходу: 04 серпня об 11:00, тривалість – до 2 годин.
Місце проведення: Київ, у гібридному (онлайн/офлайн) форматі, із прямою трансляцією.
Зацікавлених учасників запрошуємо реєструватись за посиланням. Дедлайн реєстрації – понеділок, 1 серпня, до 23:59.
Кількість учасників з міркувань безпеки обмежено. Точне місце проведення події ми повідомимо зареєстрованим учасникам, які виявили бажання долучитись офлайн. Учасникам, які бажають взяти участь у дискусії в онлайн форматі, ми надамо посилання теж після реєстрації.
Мова заходу – українська. Забезпечується синхронний переклад на англійську мову.
З програмою події можна ознайомитись за посиланням
Модераторка – Марія Полоз, юристка Центру демократії та верховенства права
Перелік спікерів:
У випадку виникнення будь-яких додаткових запитань, прохання звертатися до Марії Полоз, юристки проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України” ЦЕДЕМ поштою [email protected] або через фейсбук.
Ця подія організована в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).
Коментарі