10 жовтня 2010 року різні релігії та духовні течії об’єдналися у спільній молитві та духовному служінні заради збереження життя на Планеті.
День духовного служіння відбувся в рамках Global work party - глобального святкування всесвітнього Дня дій на захист клімату під егідою міжнародного руху 350.org, до якого приєдналося 188 країн світу (7014 акцій).
За словами ініціатора духовної акції Любові Єремічевої: «Мета Дня духовного служіння – показати людям, що екологія навколишнього середовища починається з екології душі, із простих цінностей, які останні роки підмінено матеріалізмом, гонитвою за примарними цілями, які ведуть нас у прірву…»
День духовного служіння продовжився акцією “Відкрий своє серце Планеті”, яка відбулася на Михайлівській площі. Захід розпочався з того, що з дзвіниці Михайлівського Собору на знак солідарності з міжнародною спільнотою 350 разів прозвучали дзвони. А далі учасники акції символічно розкрили велике біле полотняне серце на зустріч Матінці-Землі. На захід зібралися представники різних релігійних конфесій та духовних течій. А споконвічну любов українського народу до Землі презентувала дитяча фольклорна школа «Правиця». Малеча у вишиванках за допомогою традиційних ігор підтримала ідею енергозберігаючих вітряків, а прадавні дитячі співанки нагадали про рятувальні властивості дощу та сонця в період зміни клімату на планеті. Таким чином, учасники продемонстрували міжконфесійну та міжкультурну солідарність з цінностями збереження життя на Планеті. Завершився флеш-моб колективним розписом Серця зізнаннями у коханні Матері-Землі.
«Глобальні катастрофи у світі відбуваються тому, що ми, як людство, втратили той первинний зв’язок із живою сутністю Матері-Землі, яку мали наші предки. Тому сьогодні, в першу чергу, ми відкриваємо наші серця Планеті та повертаємо любов та гармонію у наші з Нею стосунки»,- говорить ініціатор флеш-мобу «Відкрий своє серце Планеті» Тіна Пересунько.
«Науково-технічна революція наскільки вирує і набирає обертів, що ми не замислюємось над тим, що самознищуємось. А головна причина – матеріальні блага, які ми поставили на перший план, забувши про духовні блага…»,- відзначив у недільній екологічній проповіді намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого собору єпископ Вишгородський Агапіт.
«Це є справа життя і смерті. Маємо дякувати Богу за життя і мусимо навчитися шанувати довкілля. Цього року ми пережили величезну спеку і це до великої міри наша вина» – зазначив Глава УГКЦ Патріарх Любомир Гузар у промо-ролику акції.
«Ті негаразди, які ми сьогодні спостерігаємо в природі, спричинила людина. Молитись треба і молитись треба всім, хто хоче жити, їсти хліб екологічно чистий, пити воду чисту і дихати чистим повітрям. Я закликаю всіх, насамперед православних християн, прийти до храму і помолитись, щоб Господь направив розвиток суспільства на вірний шлях». – говорить очільник УПЦ КП Патріарх Філарет.
Єпископ Станіслав Широкорадюк (римо-католицька церква), генеральний вікарій Київсько-Житомирської дієцезії: «Якщо людина робить безвідповідально, то вона грішить. Якщо безвідповідально псує екологію, смітить, нищить все те чудове, що створив Бог – це є великим гріхом. І людина зобов’язана берегти все те, що вона отримала від Бога».
Шейх Ахмед Тамім – муфтій України, голова Духовного управління мусульман України: «Ми, як мусульмани, підтримуючи ідею розповсюдження добра і захисту цінностей, що передані нам від предків, а також необхідності виховання майбутніх поколінь, підтримуємо ідею спільного служіння…»
Ач’юта Прія дас, духовний лідер Товариства Свідомості Крішни в Україні: «Якщо ми говоримо про екологію Планети і катастрофічні зміни клімату, а також про небезпеку знищення всього живого на Землі, нам слід визнати, що екологія Планети починається з екології душі, з екології духовного світу кожного із нас – з екології нашого Серця…»
Щороку від екологічних катастроф на планеті помирає більше 300 тисяч людей, а понад 500 мільйонів мешканців Землі знаходяться під постійним ризиком смерті. Міжнародний Рух 350.org вболіває за зменшення викидів вуглецю (350 часток на мільйон – рівень СО2 в атмосфері, визначений вченими, як безпечна межа для нашої планети, сьогодні цей показник вже становить загрозливих 390 часток на мільйон). Вже прикрим фактом є те, що в найближчі декілька десятиліть з обличчя Землі зникнуть цілі держави (Тувалу та Мальдівські острови) – таким чином безслідно зникатимуть один за одним цілі пласти світової культури – унікальні мови, традиції, народна творчість…
Довідково
10 жовтня про захист клімату, довкілля і життя на Планеті згадали від заходу до сходу від півночі до півдня України у таких духовних місцях:
Київщина:
Івано-Франківськ:
Крим:
Донецьк:
А також, 8 жовтня в рамках Дня духовного служіння та акції 10/10/10 відбулися проповіді та екологічні лекції в усіх культурних центрах Духовного Управління Мусульман України ”Умма”.
Партнери: Екуменічна комісія УГКЦ, Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир, НЦК «Музей Івана Гончара», дитяча фольклорна школа «Правиця». Інформаційні партнери : Релігійно-інформаційна служба України, портал «Громадський простір», Всеукраїнська інформація НК “Інтеркультура», радіо «Марія», most.ua.
Ролик зі зверенням духовних лідерів:
Контакти: 063-628-67-57, [email protected] (Любов Єремічева), або 068-358-41-20, [email protected] (Тіна Пересунько)
Коментарі