Проєкт «Музей Івана Гончара online: відкрита платформа про українську традиційну культуру», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду і Zagoriy Foundation, дає можливість пройти крізь стіни фізичного Музею, побачити оцифровану збірку експонатів і стати відвідувачами Музею з будь-якої точки світу.
Подія у фейсбуці:
https://bit.ly/scientific-blog
Спікерки події
Марина Гримич, кандидатка історичних наук
Світова музейна практика наукових блогів та дослідницьких дискусійних платформ.
Науковий блог Музею Івана Гончара в контексті сучасних трендів наукового просвітництва: ідея, мета, структура.
Олена Соболева, кандидатка історичних наук
Мала науково-популярна енциклопедія народної культури як жанр і формат Наукового блогу Музею Івана Гончара.
Олена Брайченко, кандидатка історичних наук
Маркетингові потенції блогу: погляд дослідниці народної кухні.
Оксана Овсіюк, кандидатка історичних наук
Авторський склад Наукового блогу Музею Івана Гончара.
Світлана Маховська, кандидатка історичних наук
Просвітницькі потенції наукового блогу: погляд дослідниці народного весілля.
Модераторка: Марина Гримич
Важливий напрямок нової платформи Honchar.org.ua - науковий блог українською й англійською мовами, задуманий як майданчик для презентації нових досліджень та фахових дискусій між українськими й іноземними науковцями. Кураторкою онлайн-блогу, розташованого на оновленому сайті музею Honchar.org.ua, стала антропологиня, етнологиня, фольклористка, кандидатка філологічних та докторка історичних наук, професорка Марина Гримич (Україна-Ліван).
«Мета наукового блогу — представити знання та відомості про українську традиційну культуру відповідно до сучасних наукових вимог, проте в наближеному до популярного викладі. У такій формі він успішно виконуватиме інформаційну, просвітницьку і, сподіваємося, комунікативну функції музею. Довідниковий або енциклопедичний формат блогу у науково-популярному викладі передбачає, що цією інформацією можуть скористатися як прискіпливі науковці, так і широке коло любителів народної старовини», — вважаєМарина Гримич.
Кураторка блогу відповідає за залучення фахівців, дотримання академічної доброчесності і цікаву подачу наукових текстів. Статті з етнології, культурної антропології, етномузикології, етнографії, дискусії щодо понять, явищ, предметів, регіональних особливостей традицій, побуту, речей мають пожвавити «кровообіг» у цій галузі. На момент презентації написано 15 статей на теми, суголосні структурі оновленої експозиції музею. Авторів підбирали за принципом професійної спеціалізації з тієї чи іншої теми, майже всі вони є кандидатами або докторами наук, які не перший рік працюють у галузі етнології, антропології, фольклористики, мистецтвознавства. Серед авторів блогу — Ірина Батирєва, Олена Брайченко, Марина Гримич, Олена Громова, Ірина Ігнатенко, Катерина Лебедєва, Світлана Маховська, Анатолій Богород, Оксана Овсіюк, Олена Соболєва.
«Інформація буде цікава як для тих, хто тільки знайомиться з українською традиційною спадщиною, так і для просунутих знавців, оскільки навіть відомий їм матеріал буде структуровано і викладено у сучасній інтерпретації, як цього вимагають світові дослідницькі норми. Ми розраховуємо, що в перекладі англійською мовою ця інформація користуватиметься великою популярністю і в іноземних читачів», — каже Марина Гримич.
Коментарі