bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Онлайн-презентація зі створення цифрової колекції фарфору з музею Верещагіна

Запрошуємо усіх охочих на онлайн-презентацію результатів проекту зі створення цифрової колекції порцеляни з фондів Миколаївського художнього музею ім. В.В. Верещагіна, частину експонатів яких перетворили в 3D моделі.

Більшість предметів фарфору раніше ніколи не виставлялась широкій аудиторії.

Онлайн-презентація відбудеться у суботу, 30 жовтня, о 19:00 на платформі Zoom. Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням

цифрова колекція художнього музею фарфор миколаїв

В рамках проекту оцифрували, дослідили та каталогізували біля 300 одиниць фарфору: предмети посуду (чашка, блюдце, ваза, соусник, тарілка тощо) та порцелянові фігурки. Це вироби з країн Західної Європи кінця XVIIIXX ст. (Німеччини, Австрії, Франції, Англії, Іспанії), Східної Європи початку XIX – середини XX ст. (України, Польщі та Росії) та Східної Азії XX ст. (Японії та Китаю).

Цифрові копії знаходяться у відкритому доступні для перегляду на двомовному веб-ресурсу та у форматі окремого друкованого каталогу. Крім того, для додаткового промо проекту на основі 5 виробів з фарфору створили 3D-моделі, відзняли навчальні відео на тему фарфору та фотопроект із музейними експонатами. Також миколаївські майстри виготовили лімітовану промо-продукцію з кераміки для популяризації проекту.

цифрова колекція художнього музею фарфор миколаїв

Все це дозволить мистецтвознавцям, краєзнавцям і широкому колу користувачів в зручному форматі знайомитися і використовувати в своїх дослідженнях музейну колекцію фарфору з Миколаєва. А самим музейним працівникам - створювати віртуальні виставки, необмежено тиражувати копії предметів, і, нарешті, рекламувати свою колекцію нарівні з іншими музеями України.

Загалом проект сприяє збереженню та популяризації культурної спадщини України. Дозволить частково інтегрувати надбання вітчизняної культури у світовий культурний простір. Зокрема, відкриває місто Миколаїв як ще одну точку на культурній мапі країни.

Проект з оцифрування музейних фондів реалізує Агенція розвитку Миколаєва за підтримки Українського культурного фонду.

Посилання на подію в Facebook: https://www.facebook.com/events/165934305746051

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.