Запрошуємо усіх охочих на онлайн-презентацію результатів проекту зі створення цифрової колекції порцеляни з фондів Миколаївського художнього музею ім. В.В. Верещагіна, частину експонатів яких перетворили в 3D моделі.
Більшість предметів фарфору раніше ніколи не виставлялась широкій аудиторії.
Онлайн-презентація відбудеться у суботу, 30 жовтня, о 19:00 на платформі Zoom. Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням
В рамках проекту оцифрували, дослідили та каталогізували біля 300 одиниць фарфору: предмети посуду (чашка, блюдце, ваза, соусник, тарілка тощо) та порцелянові фігурки. Це вироби з країн Західної Європи кінця XVIII – XX ст. (Німеччини, Австрії, Франції, Англії, Іспанії), Східної Європи початку XIX – середини XX ст. (України, Польщі та Росії) та Східної Азії XX ст. (Японії та Китаю).
Цифрові копії знаходяться у відкритому доступні для перегляду на двомовному веб-ресурсу та у форматі окремого друкованого каталогу. Крім того, для додаткового промо проекту на основі 5 виробів з фарфору створили 3D-моделі, відзняли навчальні відео на тему фарфору та фотопроект із музейними експонатами. Також миколаївські майстри виготовили лімітовану промо-продукцію з кераміки для популяризації проекту.
Все це дозволить мистецтвознавцям, краєзнавцям і широкому колу користувачів в зручному форматі знайомитися і використовувати в своїх дослідженнях музейну колекцію фарфору з Миколаєва. А самим музейним працівникам - створювати віртуальні виставки, необмежено тиражувати копії предметів, і, нарешті, рекламувати свою колекцію нарівні з іншими музеями України.
Загалом проект сприяє збереженню та популяризації культурної спадщини України. Дозволить частково інтегрувати надбання вітчизняної культури у світовий культурний простір. Зокрема, відкриває місто Миколаїв як ще одну точку на культурній мапі країни.
Проект з оцифрування музейних фондів реалізує Агенція розвитку Миколаєва за підтримки Українського культурного фонду.
Посилання на подію в Facebook: https://www.facebook.com/events/165934305746051
Коментарі