bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

23 жовтня відбудеться Третя Всеукраїнська екологічна експедиція

Третя Всеукраїнська екологічна експедиція

Понад 300 екопатрульних волонтерів Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» з 6 областей проведуть Третю Всеукраїнську екоекспедицію 23 жовтня на пляжах України. Застосувати міжнародний досвід дослідження стану забрудненості пляжів, приєднатися до толок та досліджень запрошують усіх громадян, незалежно від віку та освіти. 

Захід пройде в межах Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!», який спрямований на формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля, свідомого використання земних ресурсів, зменшення негативного впливу людини, спільного вирішення проблеми забруднення пляжів.

Третя Всеукраїнська екоекспедиція міститиме моніторингові дослідження пляжного сміття, соціологічні дослідження серед відпочивальників, толоки з сортуванням та подальшою здачею вторинної сировини на перероблення, інформаційно-просвітницькі заходи.

Активісти, які вже пройшли спеціальну підготовку та навчання, на обраних територіях проведуть моніторинг для визначення якісного та кількісного складу пляжного сміття, джерел його надходження. Для цього вони проаналізують зібране сміття та його найдрібніші частинки на визначених ділянках пляжу. Протягом трьох років ділянка моніторингового дослідження буде незмінною. Всі напрацювання активісти передадуть залученим у проєкт науковцям, які будуть професійно досліджувати проблематику.

Під час соціологічного дослідження визначатимуть рівень поінформованості населення про екологічні проблеми, ставлення до екологічної активності в регіоні. Інформація дозволить зрозуміти, які кроки необхідно здійснити для формування культури чистоти та розвитку пляжної інфраструктури.

Також на стратегічних пляжах активісти разом з відпочивальниками організують толоки.

Найближчу локацію Третьої всеукраїнської експедиції «Чисті пляжі разом!» 23 жовтня шукайте в таблиці нижче. Подробиці дізнавайтесь у координаторів.

Одеська область    
Білгород-Дністровський, Дністровський лиман, міський пляж.
Зустріч о 10.00 біля бару “Замок”, адреса: вул. Леона Попова, 29
Наталія Кривоберець 0963323780
м. Одеса, вул. Миколаївська дорога 172а, пляж Лузанівка. Зустріч о 10:00, біля колонади Євгенія Бондаренко 0731446400
Закарпатська область    
м. Мукачево, річка Латориця, парк Кузьменка.
Зустріч о 10:00 біля центрального входу ресторану Якорь
Дарина Скиба 0663192542
с. Тур’я Ремета, річка Тур’я, біля школи. Зустріч о 10.00 Галина Бабука 0505572716
м. Ужгород, Набережна Незалежності, 3, річка Уж. Зустріч о 10.0 Світлана Делеган-Кокайко 0666947664

Рахівський р-н. с. Білин обидва береги річки Чорна тиса;

с Розтоки, вулиця Набережна – прибирання до встановлення паркової зони та місць відпочинку;

с. Видричка, с. Богдан, с. Луги – вул. Набережна. У Лугах прибирання території навколо мінерального джерела

Руслан Панчик 0975437526
м. Рахів, вул Івана Франка, 3 Василь Ретізник 093 245 98 08
Черкаська область    
м. Черкаси, вул. Берегова, пляж «Сахарка» Ганна Сквиря 0689018455
Миколаївська область    
м. Очаків, Приморський спуск, дитячий пляж. Початок о 12.00 Катерина Степанова 0960141445
м. Миколаїв,  пляж Намив , зустріч о 11:00 на зупинці громадського транспорту Рів’єра Людмила Юрченко 0935156222
Кінбурнський півострів, урочище Кінбурнська Стрілка. Зустріч о 11.00 Світлана Тарабан 067 116 08 95
Луганська область    
м. Сєвєродонецьк, пляж на “Чистому озері”, вул. Новікова. Зустріч о 14:00, біля волейбольного поля Ірма Берідзе 066 667 00 19
Київська область    
м. Київ, річка Дніпро, пляж «Центральний» Софія Півторак 095 553 76 76

«Для успішного втілення проєкту в життя необхідне глибинне дослідження проблеми та участь кожного громадянина. Ми запускаємо екоекспедиції  на старті довготривалого Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!», аби визначити основні причини проблеми, перепони, мотиви, а потім на основі цього знайти ефективні шляхи боротьби та протидії забрудненості сміттям пляжів. У 2021 році команди активістів організують три екоекспедиції на стратегічних пляжах разом з відпочивальниками. Закликаємо кожного долучатися до активностей разом з екоактивістами та змінювати майбутнє тут і зараз», – коментує Президент Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель.

У межах проєкту «Чисті пляжі разом!» протягом трьох років організатори допомагатимуть уникати накопичення сміття на пляжах, сортувати знайдену вторинну сировину й здавати її на перероблення, користуватися багаторазовим пакуванням. Ініціатива наповнена великою кількістю екологічних активностей: соціальна реклама, робочі групи експертів, фестивалі, тренінги, табори, літні кінотеатри, формування екопатрульних бригад.

Організатор проєкту – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine». Проєкт відбувається за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного водного агентства України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, Всеукраїнського молодіжного центру, Національної молодіжної ради України, Міжнародного молодіжного руху School Recycling World, компанії Чела Україна, Фінансової компанії Ocean, мобільного додатку EcoHike, міжнародного фонду PepsiCo Foundation, ряду громадських організацій, генерального партнера проєкту компанії – PepsiCo Україна.

Слідкуйте за новинами на сайті www.letsdoitukraine.org  та в соціальних мережах facebook.com/letsdoitukraineeco, instagram.com/letsdoitukraine, #чистіпляжіразом #letsdoitukraine.

Закликаємо долучатися до ініціативи, зміни починаються з кожного.

Зробимо пляжі України чистими разом!

Деталі за телефоном 0979289870 – Анна Ваглай, керівник зовнішніх комунікацій Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» та за контактами координаторів у таблиці вище.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.