14 травня 2021 року, 13:30 до 15:30, за спільної ініціативи Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та Офісу Ради Європи в Україні відбудеться круглий стіл (онлайн-формат) до 10-ї річниці відкриття до підписання Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції) «Чому ратифікація конвенції важлива для України?».
Круглий стіл має на меті обговорити питання щодо досягнення ефективних результатів в боротьбі з насильством стосовно жінок і домашнім насильством, ліквідації всіх форм дискримінації стосовно жінок та заохочення дійсної рівності між жінками та чоловіками, а також важливості ратифікації Україною Стамбульської конвенції.
Круглий стіл відбудеться он-лайн з синхронним перекладом на англійську/українську мову. Захід транслюватиметься наживо на Фейсбук-сторінках Офісу Ради Європи в Україні та Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Запрошуємо всіх зацікавлених до участі.
Очікується, що у заході візьмуть участь:
Довідково: Рада Європи відкрила для підписання Конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульську конвенцію) у травні 2011 року. Україна серед 17 інших європейських країн приєдналася до Стамбульської конвенції у листопаді 2011.
Стамбульська конвенція – це міжнародний золотий стандарт захисту жінок від усіх форм насильства, включаючи домашнє насильство. На сьогодні є найбільш всеосяжною міжнародною угодою у цій сфері, що використовується як основа для дій багатьох країн Європи та за її межами.
Конвенцією пропонується комплексний підхід до запобігання і протидії насильству стосовно жінок, зокрема: заходи запобігання та захисту осіб, які постраждали від насильства, розслідування випадків насильства на належному рівні, а також кримінальне переслідування та засудження винних за вчинення такого насильства. Крім цього, Конвенцією запроваджується дієвий механізм надання допомоги та захисту особам, які постраждали від домашнього насильства.
Коментарі