bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

IWPR: Онлайн-обговорення стану головних реформ країни – децентралізація, антикорупція, Prozorro
15.04.2021

Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру» запрошує громадських активістів та журналістів зареєструватися на онлайн-обговорення «Порядок денний громадянського суспільства. Стан головних реформ країни – децентралізація, антикорупція, Prozorro», яке відбудеться в середу, 21 квітня 2021 року, з 11-00 до 15-00. Посилання на онлайн-трансляцію прийде зареєстрованим учасникам напередодні заходу. Глядачі матимуть змогу поставити запитання спікерам у коментарях під час трансляції.

Попередня програма заходу:

Модератор – Гліб Канєвський, програмний консультант IWPR, голова StateWatch

11.00 – 11.15    Привітання, вступ

11.15 – 11.35    Локальні вибори, як маркер спроможності місцевого самоврядування та центральної влади.  Ольга Айвазовська, голова правління ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА»

11.35 – 12.20    Куди йде децентралізація. Олександр Солонтай, керівник програми практичної політики Інституту політичної освіти

12.20 – 12.50    Аудит антикорупційної інфраструктури. Україна в Індексі сприйняття корупції. Олександр Калітенко, юридичний радник Transparency International Україна

12.50 – 13.20    Криза журналістських розслідувань в регіонах. Що робити. Олекса Шалайський, журналіст-розслідувач, засновник і редактор видання «Наші гроші»

13.20 – 13.50    Реформа закупівель та продажу держмайна: боротьба продовжується. Христина Зелінська, менеджер програми інноваційних проєктів Transparency International Україна

13.50 – 14.30    Що відбувається з реформами протидії корупції, судової системи та правоохоронних органів.Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції

14.30 – 15.00    Питання, підсумки

БУДЬ ЛАСКА, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ ДО 20 КВІТНЯ 2021 РОКУ

Протягом останніх двох років порядок денний громадянського суспільства формується під впливом загальної політичної невизначеності, криз та негативних наслідків поширення COVID-19. 2019 рік після зміни влади обіцяв швидке просування реформ та широкий наступ на корупцію через синхронізовані дії президента, парламенту та уряду. Натомість, у подальшому стало очевидно, що оновлені органи влади готують деякі законодавчі ініціативи, які не тільки не сприяють новим реформам, а й можуть завдати істотної шкоди існуючим, а саме: децентралізації країни, незалежній діяльності антикорупційних органів та конкурентній системі Prozorro.

В судовій гілці влади залишаються працювати судді із сумнівною репутацією, які своїми рішеннями значно послабили інституційні можливості таких антикорупційних органів як НАЗК та НАБУ, і несуть реальну загрозу незалежній діяльності Вищого антикорупційного суду. Непоодинокі випадки нападів на громадських діячів залишаються без належних розслідувань правоохоронних органів. До цього додаються політично мотивовані рішення судів проти громадянського суспільства: активістів, волонтерів та журналістів. 

Значною перешкодою для громадської діяльності стало поширення COVID-19. Перед розслідувачами постало питання: чи розслідувати та оскаржувати підозрілі закупівлі за завищеними цінами для лікарень, коли кожен контракт на тести, кисень чи вакцини може врятувати чиєсь життя.

Тому який порядок денний громадянського суспільства завтра на національному рівні та в регіонах? Які існують дієві інструменти громадського контролю над діями влади та використанням державних ресурсів в часи COVID-19? Відповіді на ці питання спробують знайти визнані лідери громадянського суспільства Ольга Айвазовська, Олександр Солонтай, Олександр Калітенко, Олекса Шалайський, Христина Зелінська та Віталій Шабунін. 

Онлайн-обговорення відбувається в рамках проєкту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні у 2018-2021 рр. за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії. Одна із цілей даного проєкту – зміцнення системи громадського контролю з боку громадянського суспільства та медіа, протидія та запобігання корупції, посилення діалогу між експертами, медіа, ОГС та можновладцями, покращення інформування громадськості, залучення громадян до розвитку місцевої громади, громадський моніторинг та контроль діяльності влади й публічних фінансів, моніторинг та висвітлення реформ, що мають регіональне втілення.

Про IWPR:

Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) – це міжнародна некомерційна організація з головними офісами в Лондоні, Вашингтоні та Амстердамі, що працює зі ЗМІ та громадянським суспільством задля покращення ситуації у майже трьох десятках країн світу, які перебувають в умовах кризи, конфлікту чи трансформації. IWPR працює в Україні з 2014 року.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.