ГО «Вектор прав людини» рада оголосити склад журі Другого щорічного конкурсу журналістських робіт «Суд людською мовою». Членами та членкинями журі стали: Костянтин Шендеровський, Сергій Гончаренко, Максим Буткевич, Ольга Падірякова та Назарій Боярський.
Костянтин Шендеровський, кандидат наук зі соціальних комунікацій, доцент Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, викладач соціальної та правозахисної медіадіяльності, Заслужений працівник освіти України. Має низку наукових та просвітницьких публікацій щодо висвітлення тематики прав людини у медіа.
Сергій Гончаренко, кандидат юридичних наук, професор, завідувач кафедри прав людини, міжнародного та європейського права Академії адвокатури України, заслужений юрист України. Має ряд наукових праць з кримінального права, процесу, проблем адвокатури, міжнародного захисту прав людини. У 2011–2012 рр. та з 2014 р. – суддя ad hoc Європейського суду з прав людини.
Максим Буткевич, правозахисник, журналіст. Працював на українських телеканалах (журналістом-міжнародником), Українській службі Бі-Бі-Сі, в Агенції ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Зараз координує Проект «Без кордонів» - неурядову ініціативу, яка від 2006 року опікується, зокрема, наданням допомоги біженцям і шукачам притулку в Україні, протидією дискримінації та проявам ксенофобії.
Ольга Падірякова, головна редакторка онлайн-видання ZMINA. Має 20-річний досвід роботи у ЗМІ та з 2002 року є медіаактивісткою. Була лідеркою профспілкового осередку в інформагентстві УНІАН, а з 2006 року неодноразово обиралася у керівні органи українських незалежних медіапрофспілок КНМП та НМПУ. Наразі є учасницею неформального об’єднання Медіарух, що відстоює дотримання журналістських стандартів у ЗМІ.
Назарій Боярський, правозахисник. Член правління ГО «Вектор прав людини». Активно займається просвітництвом у сфері прав людини у регіоні ОБСЄ - член групи тренерів Молодіжного департаменту Ради Європи, експерт Міжнародної Школи Прав Людини і Громадянських Дій, незалежний експерт Східно-Європейської Мережі громадянської освіти. Автор низки досліджень на тему комунікацій в судах.
Нагадаємо, що Конкурс журналістських робіт «Суд людською мовою» відбувається вдруге. До участі запрошуються журналісти(-ки), блогери(-ки), які висвітлюють судову тематику. Цього року ми розширили коло запрошених та відкриваємо можливості для студентів(-ок) спеціальності «Журналістика», які також можуть подати свої роботи.
Цілі Конкурсу:
Якщо ви пишете про суди, суспільно важливі та резонансні справи, судову реформу та зацікавлені у підвищенні якості судової журналістики, запрошуємо вас стати частиною руху за її розвиток та вдосконалення.
До участі приймаються роботи на судову тематику в текстовому, відео- та аудіоформатах. Журі відзначить кращі роботи, які посядуть І, ІІ, та ІІІ місця.
Цього року партнери Конкурсу - Національна спілка журналістів України - запровадили спеціальну номінацію - «Кращий матеріал про позитивний приклад судового захисту прав людини». Організатори Конкурсу залишають за собою право запровадження додаткових номінацій під час прийому чи відбору робіт, про що буде публічно оголошено.
Участь у Конкурсі відкрита для авторів(-ок), які опублікували матеріали з моменту завершення прийому робіт першого Конкурсу, тобто пізніше 31 жовтня 2019 року. Кожен(-а) учасник(-ця) може подати необмежену кількість конкурсних робіт, оформивши їх окремими конкурсними заявками. Дедлайн для подачі заявок — 30 вересня 2020 року.
Переможці будуть оголошені на церемонії нагородження. Усі учасники/ці Конкурсу отримають пам’ятні сертифікати.
Щоб узяти участь у Конкурсі, слід:
Партнери Конкурсу: Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, Академія адвокатури України, Національна спілка журналістів України, Координаційний центр з надання правової допомоги, Центр прав людини ZMINA, ГО «Інтерньюз-Україна», ГО «Медійна ініціатива за права людини», Проєкт ЄС «Право-Justice», громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові», аналітичний сервіс «Суд на долоні».
У разі запитань звертайтесь, будь ласка, за електронною адресою [email protected]
Коментарі