Запрошуємо до дискусії на тему «”Коли я виросту, теж піду на війну, як тато”: як розірвати це хибне коло»:
-вчителів історії;
-бібліотекарів;
-методистів;
-представників відділів освіти;
-батьків;
-усіх, кого цікавить новітня історія України та подолання наслідків війни.
У викладанні новітньої історії України перед вчителями стоїть багато викликів, пов’язаних із чутливими й болючими темами останніх десятиліть, зокрема із питаннями збройної агресії Російської Федерації проти України у 2014-2020 рр.
Під час дискусії в рамках Фестиваль думок 2020 поговоримо про те, як знайти баланс між вимогами навчальних програм щодо знань перебігу збройного конфлікту та виробленням ціннісного ставлення підлітків у дискурсі героїзації української армії і будівництва миру з повагою до прав людини та її гідності. Висвітлимо питання того, як сучасні виклики вимагають від вчителів відповідної професійної компетентності.
Спікер(к)и:
Олексій Біда (Oleksii Bida) — співавтор звітів серії “Історія одного міста” та Методичних рекомендацій «Історія одного міста: як викладати окремі питання щодо збройної агресії РФ на Сході України», керівник Центр Документування Українська Гельсінська спілка з прав людини - УГСПЛ.
Олександра Козорог — співавторка Методичних рекомендацій «Історія одного міста: як викладати окремі питання щодо збройної агресії РФ на Сході України», експертка Розуміємо права людини. Всеукраїнська освітня програма, вчитель-методист.
Модераторка: Valentina Potapova — керівниця освітнього напрямку Українська Гельсінська спілка з прав людини - УГСПЛ
Коли: 5 вересня з 12 год. до 13 год. 30 хв.
Де: Сєвєродонецьк, площа Перемоги
Попередня реєстрація на Фестиваль за посиланням: https://bit.ly/opinionfestival2020
Участь УГСПЛ у заході стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Коментарі