bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

«Сила досвіду» набирає обертів
22.04.2010

14 квітня в Україні було розпочато цикл конференцій, присвячений передачі досвіду залучення жителів громад до самодопомоги. З дев’яти запланованих конференцій вже проведено три: в Чернігові, Харкові і Кіровограді. І перші відгуки вказують на те, що втілення проекту, який має назву «Силу досвіду», не даремне.

Протягом п’яти років 40 організацій з різних куточків України напрацьовували досвід, як через підтримку невеликих проектів можна активізувати громаду. Як дати можливість людям реалізувати свої мрії, задуми і повірити, що можливе відродження наших сіл та міст, де люди самі згуртовуються задля вирішення своїх нагальних потреб та проблем і непотрібні великі кошти щоб відремонтувати під’їзд або спортивний зал у сільській школі, поставити дитячий ігровий майданчик у дворі. Кожен долучається до спільної справи і тоді спрацьовує ефект синергії, з’являються сили, ресурси.

Три організації: Чернігівський Центр АХАЛАР, Донецьке та Рівненське обласні відділення Всеукраїнської громадської організації “Комітет виборців України” вирішили цей досвід інтегрувати. Вони вивчили існуючі напрацювання, обробили і видали їх книгою «Сила досвіду». І зараз увесь зібраний матеріал презентується на конференціях, де демонструються можливості включення потенціалу влади та бізнесу у процес розвитку громад.

У Чернігові захід відкрила голова Чернігівської обласної ради Наталія Романова. “Громадянське суспільство передбачає тісну взаємодію між громадськими організаціями, владою та бізнесом. Лише об’єднавши інтелектуальні та фінансові ресурси цих трьох складових можна досягти справді вражаючих змін у суспільстві”, – з цими словами вона звернулася до учасників конференції “Новітня соціальна технологія – міні-гранти як механізм вирішення проблем місцевої громади”.

У кожному з трьох міст в конференції прийняло участь від 50 до 100 учасників, які представляли органи самоврядування, депутатській корпус, лідерів НПО, журналістів та бізнесу. Була можливість обговорили особливості практичного впровадження програм міні-грантів, а також поділилися секретами залучення бізнесу для допомоги громаді.

Організатори конференцій ставили наголос на залученні можливостей влади у підтримці цього процесу. Було відзначено, що на сьогодні впровадження вказаної моделі у життя великою мірою залежить від особистості чи то мера, чи голови обласної ради або адміністрації президента. Але вже є перші прецеденти, коли влада Донецького регіону на конкурсних засадах видає 3,5 мільйони гривень для неприбуткових організацій. І цей досвід вже бажають запозичити у Чернігові. Будемо сподіватися, що після конференцій і інші міста долучаться до списку бажаючих.

До кінця квітня буде проведено ще шість конференцій:

  • Рівне - 21 квітня
  • Луцьк – 22 квітня
  • Львів – 23 квітня
  • Луганськ – 27 квітня
  • Донецьк - 28 квітня
  • Херсон – 29 квітня

Фінансову підтримку проекту «Сила досвіду» надав Фонд ім. Стефана Баторія (Польща).

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.