15-16 липня 2020 року Міжнародна благодійна організація «Карітас України» організовує онлайн-конференцію «Роль культури та релігії в миробудуванні».
Перший день віртуальної зустрічі буде присвячений темі культури в миробудуванні, другий – релігії.
Учасники конференції: представники національних музеїв, історики, філософи, художники, священники, представники ГО та волонтери.
З часом дедалі актуальнішими стають питання порозуміння, діалогу та миру. Чим більше людство розмірковує над ними, тим складнішими вони здаються. Часто слова втрачають свою цінність. І тоді на допомогу приходить мистецтво, символи та знаки.
Поговоримо про те, як шукати порозуміння через мистецтво та зцілення колективної пам’яті, яку роль можуть мати релігійні громади в згуртуванні та які перспективи має міжрелігійний діалог
Довідка про організатора:
Захід організовано МБФ Карітас України спільно з Карітас Київ, Карітас Івано-Франківськ, Карітас Одеса, Карітас Харків, Карітас Кам’янське, Карітас Маріуполь, Карітас Запоріжжя та Карітас Краматорськ в рамках проектів «Долаючи розломи в громадах» та «Зміцнення соціальної згуртованості».
Карітас України є членом конфедерації Caritas Internationalis – об’єднання понад 160 національних Карітасів, які допомагають щороку десяткам мільйонів потребуючих людей у майже 200 країнах світу. Перші організації Карітасу в Україні з’явились у 1992 році. З того часу сотні тисяч потребуючих українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу. Майже 1000 працівників і волонтерів працюють на базі понад 30 регіональних організацій у 16 областях України.
За додатковою інформацією звертайтесь: [email protected]
Сторінка заходу у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/270170444427779/
Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpcpkhLUqU2Bdl35qJ0AvYJvPPn_08CgHqlFLrccwG7jRSag/viewform
Запрошуємо долучитися до конференції та разом з нашими спікерами відшукати відповіді на ці не прості та важливі питання.
Програма онлайн-конференції «Культура і релігія як важелі миробудування»:
15 липня (Культура)
12.00 - 14.00
1 тема: «Мистецтво і миробудування. Точки дотику».
Модератор – Максим Єлігулашвілі.
Запрошені: Оксана Довгополова (докторка філософських наук), Віктор Засипкін (Одісея-Донбас), Роман Балабойко (поет, ветеран АТО, журналіст Донеччина ТБ), Олена Орлова (директорка Краматорського художнього музею), Марина Краснова та Ганна Гоменюк.
15.00 - 17.00
2 тема: «Музеї – мова передачі історичної пам’яті та лікування колективних травм».
Модератори: Олена Суший, Оля Кухарук.
Запрошені: Антон Дробович (голова Українського інституту національної пам’яті), Ірина Батирєва (Національний музей голодомору), Ігор Пошивайло (Музей революції гідності), Вячеслав Зайцев (Історико-культурний комплекс “Запорізька Січ”), Ярослав Коретчук (директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери).
16 липня (Релігія)
12.00 - 14.00
3 тема: «Роль релігійних громад в посиленні згуртованості та солідарності».
Модератор: о. Андрій Нагірняк.
Запрошені: о. Володимир Чорній, о. Сергій Дмітрієв, Наталя Кец (голова організації самодопомоги осіб з інвалідністю), Юрій Музика (Євангельська церква), Представник ГО «Серце Марії», Ірина Яблінська (Карітас Краматорськ).
15.00 - 17.00
4 тема «Міжрелігійний діалог в часи змін».
Модератор о. Ігор Шабан.
Запрошені: Дмитро Горєвой, Олег Овчаренко, о. Сергій Дмітрієв, Рада церков Івано-Франківська.
Коментарі