bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Інваліди Городоцького району дізнались більше про МСЕК
16.03.2010

Під час заходу громадяни мали можливість отримати правові консультації щодо роботи МСЕК, а також з інших питань, які цікавили громадян. В заході взяли участь голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко, перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська, юрист Оксана Коваль, члени Городоцької районної асоціації інвалідів, а також представники органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, зокрема, органів праці та соціального захисту населення району. Зустріч відбулася в приміщенні Городоцької міської ради. Як вказує Оксана Кіяновська, заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів: «Під час зустрічей виявлено ряд проблем, з якими стикаються інваліди.

Зокрема, доволі часто медико-соціально експертні комісії відмовляються проводити огляди інвалідів за їх місцем проживання, коли інвалід не може самостійно з’явитися на огляд. Також не завжди МСЕК приймають обґрунтовані рішення щодо присвоєння відповідної групи інвалідності або присвоюють групу інвалідності на короткий проміжок часу інваліду, якому можна присвоїти групу інвалідності безстроково. Водночас також варто відзначити позитивні зміни у діяльності МСЕК, на яких наголосили самі інваліди. – продовжує Оксана Кіяновська. - Проте причиною цих змін, очевидно, є більша активність самого громадянина щодо захисту своїх прав у відносинах з МСЕК».

Як відзначив Леонід Тарасенко: «Правова просвіта має досить важливе значення для громадян, а особливо для вразливих груп населення, які не завжди знають належною мірою свої права у відносинах з органами влади та установами, у тому числі МСЕК. Зокрема, вони не володіють необхідною інформацією щодо порядку проходження медико-соціальної експертизи, не знають підстав надання інвалідності, підстав для призначення інвалідності довічно, що робити, якщо МСЕК прийняв рішення, яке водночас і задовольняє і не задовольняє заявника (наприклад, надання інвалідності третьої групи замість другої, або надання інвалідності на два роки замість призначення її довічно тощо) або як оскаржити рішення МСЕК в цілому тощо». Представники органів влади також констатували, що інвалідам доволі складно захистити свої права як у відносинах з МСЕК, так і відносинах з органами влади. Крім того, в багатьох випадках можливість реалізації окремих прав громадян напряму залежить від наявності бюджетних коштів, наприклад, забезпечення інвалідів автомобілями, виплата компенсації за неотриману путівку на санаторно-курортне лікування тощо. Загалом під час зустрічі було надано 27 правових консультацій щодо проходження медико-соціальної експертизи, встановлення причин інвалідності, присвоєння групи інвалідності залежно від хвороби. Також було надано консультації і з інших питань, зокрема, щодо надання пільг інвалідам загального захворювання, визнання особи недієздатною, забезпечення інвалідів автомобілями та санаторно-курортним лікуванням тощо. Заходи відбуваються в рамках проекту «Центр з надання правової допомоги при вирішенні конфліктів, які виникають під час проходження медико-соціальної експертизи» за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження».

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.