У містах Донбасу активісти співорганізовують фестивалі

Фестиваль «З країни в Україну» їде на Донбас з культурно-просвітницькою програмою.  Об’їхавши десятки місць Сходу за 5 років, мандрівний фестиваль у вересні-жовтні відбудеться ще у шести містах Донецької і трьох містах Луганської області.

З 27 вересня по 29 вересня 2019 року у Вугледарі, Волновасі та Мангуші, 4-6 жовтня в Торецьку, Авдіївці та Покровську, а 11-13 жовтня в Попасній, Лисичанську та Щасті відбудуться фестивалі «З країни в Україну».

У серпні цього року їх відбулося вже дев’ять - на Закарпатті, Одещині і Приазов’ї. Цьогоріч фестивалі проходять під гаслом «Свідомі дії свідомих людей», аби показати, як наша країна змінюється в останні роки.

Мандруючи від Заходу до Сходу, фестиваль несе свою місію - формувати нове розуміння української ідентичності та показати, скільки всього цікавого, нового та стильного є в Україні.

До організації фестивалю приєднуються активісти міста. Всі вони проходили навчання в академії фестивалю “З країни в Україну”. Упродовж двох модулів учасники отримали знання з PR, проектного менеджменту, фандрайзингу, філософії мови тощо. По завершенню навчання активісти отримали інструменти для організації фестивалю і подальших активностей у своєму місті. 

Локальні команди розробляють концепцію фестивалю для свого міста, а команда Фундації соціальних інновацій “З країни в Україну” забезпечує основну програму.

Приміром, Вугледар розробив майданчики в концепції «Ефект метелика», які сприятимуть налагодженню комунікації між містянами, щоби мешканці мали змогу «вийти зі свого кокона». 

На кожному фестивалі матимуть місце такі локації:

-          Майданчик інтелектуальних ігор, де представлені ігри: «Лісові комерсанти», «Memory», «Життєвий капітал», «Шахматний турнір» тощо.

-          «Містечко майстрів», де учасників вчитимуть робити воскові свічки, ткати бісером, робити кулони-обереги з дерева, ляльки-мотанки та багато іншого.

-          Відкрита бібліотека з бук-кросингом, літературними іграми та зустрічами з письменниками .

-          «Молодь і спорт», де гратимуть у флорбол, регбі та братимуть участь в естафетах.

-          «Охорона здоров’я» з психологом та тренінг з базової підтримки життєдіяльності.

-          Робототехніка, VR-пристрої та 3D-принтери на майданчику «Сучасна Україна».

-          «Влада і громада», що сприятиме зустрічі на одній із локацій фестивалю на панельній дискусії активістів та представників влади.

-          «Містечко НГО» з представленням місцевих громадських організацій, різноманітних інтерактивів та панельних дискусій.

-          Дитячий майданчик запропонує ігри «Машинки», «Рухаємося вперед», вивчення танців «Соку-соку, бачі-бачі», «Бельгійський банс».

-          Фотовиставка з пейзажами України.

-          Кіномайданчик із показом соціальної реклами від українських режисерів.

-          Студія оригінальних ігор з різних країн світу для дітей і дорослих: «Новус», «Морський більярд» з Латвії, «Карум» з Індії, «Крокинол» з Канади, «Джаколо» з Нідерландів, «Кульбуто» з Франції, «Єластік» з Франції, «Кватро-Єластік» з Чехії, «Корнхол» зі США, «Рибалка» з України, «Акробати» з Кореї.

Також передбачені радіальні виїзди до військових частин, інтернатів, дитячих будинків та будинків літніх людей із частиною програми фестивалю.

Вхід на всі заходи фестивалю – вільний.

Час роботи фестивалю – з 12 до 22 години на центральних площах міст.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом!Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.