bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Медвині відзначать соту річницю з початку Медвинського повстання

У суботу 17 серпня 2019 року у с. Медвин Богуславського району на Київщині відбудеться святкування Дня села та відзначення сотої річниці з початку Медвинського антибільшовицькго повстання 1919-1922 років.

Почнеться урочиста програма у центрі села о 15:30 з покладання квітів до пам’ятного знаку учасникам Медвинського повстання, після чого відбудеться відкриття виставки, присвяченої цій події, виступ бандуриста, заслуженого артиста України Тараса Силенка. До слова запрошені громадські діячі, представники влади.

Після цього на сільському стадіоні о 17:30 розпочнеться урочистий концерт до Дня села. Паралельно діятиме виставка народних промислів та української книги.

О 21:00 у Медвинському будинку культури відбудеться прем’єра документального фільму «Медвинське повстання» (2019) Наталії і Віктора Горянських, знятого до роковин повстання.

Медвинське антибільшовицьке повстання – збройний спротив селян із Медвина та сусідніх сіл, що протривав із 1919 по 1922 рр. та мав на меті запобігти більшовицькій окупації. Був лояльний до УНР і бачив Медвин та довколишні села, що брали участь у повстанні, частиною самостійної України. У серпні 1920 року повстання було придушене армією Будьонного, після чого перейшло у підпілля. Більшість його учасників загинули від рук противника, ті з них, яким вдалося врятуватися, були страчені у Києві під час Великого терору 1937-1938 років.

Подія у facebook: https://www.facebook.com/events/2384891465119982/ 

Сторінка у facebook освітньої ініціативи «Медвин. Повстання»: https://www.facebook.com/medvyn.povstannia/

Коротке відео про повстання: https://www.youtube.com/watch?v=WrdNyN8lMsI

Організаторами заходу є Медвинська сільська рада, освітня ініціатива «Медвин. Повстання» і Товариство дослідників України.

Контакти

  • 063 475 16 62 – Марина Гогуля
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.