bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

В Харкові відбудеться національний круглий стіл з проблем впровадження земельної реформи
29.01.2010

9-10 лютого 2010 р. в Харкові відбудеться національний круглий стіл «Земельна реформа в Україні: проблеми, перспективи та прозорість», що проводиться ГО «Інститут сталого розвитку» за підтримки Вестмінстерської Фундації за Демократію (Великобританія), комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України та Лабораторії законодавчих ініціатив.

Метою круглого столу є обговорення експертами з різних регіонів України стану впровадження земельної реформи, проблеми охорони та збереження земель, відкритості інформації про стан земельних ресурсів, проблеми вільних земельних ділянок.

На даний момент в Україні відсутні дієві інструменти щодо надання (на рівні адміністративних регіонів) громадянам інформації про вільні земельні ділянки державної власності. За результатами громадського моніторингу стану земельних ресурсів в Україні, проведеного коаліцією громадських організацій «Прозора земля» у 2007-2008 р.р., в середньому, вільними є близько 22,5% від всіх державних земель України. Як показали соціологічні дослідження стану корупції в Україні, проведеного компанією InMind, 76% українців вважають сферу земельних відносин найбільш корумпованою, першість в якій займають процедури надання громадянам інформації про вільні земельні ділянки державної власності.

Громадський моніторинг стану виконання процедур надання інформації в сфері земельних відносин, проведений коаліцією громадських організацій «Прозора земля» у 2009 р., показав, що, в середньому, від відсутності інформації про вільні земельні ділянки страждають місцеві бюджети. Середній розмір потенційної недоїмки коштів становить 2,5 млн. грн. за адміністративним районом, що для України становить 1,2 млрд. грн. Ці кошти могли бути використані для розв’язання проблем, особливо соціальних, розвитку регіонів України. Національна група експертів із імплементації в України європейського досвіду земельних відносин (що складається із представників громадських організацій, приватних землевпорядних організацій, представників великих землекористувачів, органів місцевого самоврядування) переконані, що дана проблема пов’язана, в першу чергу, із відсутністю відкритих дієвих інструментів щодо надання громадянам інформації про вільні земельні ділянки.

Дана проблема визначена як наскрізна для проведення круглого столу «Земельна реформа в Україні: проблеми, перспективи та прозорість». Звертаємо увагу, що круглий стіл буде проходити протягом двох робочих днів: 9.02.2010 – перший день роботи круглого столу – експертні доповіді та консультації; 10.02.2010 – другий день роботи круглого столу – засідання робочої групи щодо нормативно-правового забезпечення відкритості державного земельного кадастру.

Учасники круглого столу, за бажанням, можуть прийняти участь лише у першому дні роботи круглого столу.

Участь у круглому столі є безкоштовною, організатори покривають витрати на проїзд, проживання (для учасників з інших міст) та харчування (для всіх учасників) власним коштом. Крім того, учасники забезпечуються оригінальними роздатковими матеріалами.

Місце проведення семінару: м. Харків, площа Свободи, 4, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.

Для прийняття участі в роботі круглого столу необхідно надіслати електронною поштою на адресу [email protected] заявку (із назвою організації, її представника, контактною інформацією та темою доповіді). Бланк заявки вміщено у додатку до даного листа. Заявки від учасників з міста Харків приймаються до 18-00 5 лютого 2010 р. (п’ятниця), з інших міст України – до 18-00 2 лютого 2010 р. (вівторок), що пов’язане із необхідністю бронювання місць у готелі.

Контактна особа: Ігнатьєв Станіслав, виконавчий директор ГО «Інститут сталого розвитку» тел./факс: (057) 77-55-672 e-mail: [email protected] www.isd.ucoz.ua

Круглий стіл проводиться в рамках проекту «Кампанія сприяння регіональному розвитку через відкритий доступ до інформації про вільні землі», що реалізується ГО «Інститут сталого розвитку», ДМГО „Жіночий інформаційно-координаційний центр”, МГО «Інститут громадського розвитку «Ортега-і-Гасет» за фінансової підтримки Вестмінстерською Фундацією за Демократію.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.