bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Литовезька ОТГ доєдналася до «сім’ї статутних громад»

Статут територіальної громади - важливий документ, який використовується для врегулювання окремих відносин місцевої влади та мешканців.

Відповідно до українського законодавства, прийняття статуту справа добровільна, тому волинські громади не квапляться його приймати та використовувати.. 

Згідно даних від Головного територіального управління юстиції у Волинській області станом на 15 лютого 2019 року, лише 11 територіальних громад Волині мають зареєстрований Статут. А саме: Любомльська, Луцька, Нововолинська, Маковичівська, Машівська, Локачинська, Поромівська, Люблинецька, Рожищенська, Дубівська, Поворська. 

До переліку цих громад скоро увійде і Литовезька ОТГ, яка відповідно до рекомендацій експертів Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії, переглянули процедурні моменти документу на предмет доступності та демократичності. 

«Поясню, що у цій громаді вже було прийнято рішення про затвердження статуту на сесії сільської ради. Експерти нашої організації проаналізували документ, представили результати аналізу та створили спільну групу, яка працювала над змінами. Для чого зміни? Можна зробити документ заради його існування, а можна зробити демократичні та прозорі інструменти включення людей у процеси обговорення та прийняття рішень. Литовезька ОТГ обрала другий шлях. Тому що розуміє – без взаємодії із населенням розвиватись буде не можливо. Наразі у громаді працюють над реєстрацією оновленого документу. Тому, скоро у Волинській області буде 12 тергромад із зареєстрованими статутами», - зазначає керівниця Волинського ресурсного центру місцевої демократії Ірина Гайдучик.

Для того, щоб пояснити мешканцям Литовезької ОТГ, про важливість статуту та як інструменти, які у ньому прописані та можна використовувати, у Литовежі (8.08), Мовниках (9.08) та Застаному (9.08) та інших територіальних одиницях громади відбудеться навчання місцевих команд «Лідери участі та впливу».

Довідково

Діяльність відбувається в рамках проекту «Запровадження практик системного діалогу влади та громади у об’єднаних територіальних громадах», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН та фінансується Міжнародним фондом «Відродження».

Контакти

  • Контактна особа: Ірина Гайдучик
  • 095-64-54-655 iryna.haiduchyk@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.
<